Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy zajlott a kereszt...

Nálatok hogy zajlott a keresztelő? Anyukám szerint túl sok embert hívtam, és nem is igazán fogunk elférni itthon.

Figyelt kérdés
Viszont nem akarok egy vagyont költeni.De mindennek horror ára van.Valami ötlet,vagy tipp esetleg?Már most ideges vagyok,szeretném,hogy minden jól sikerüljön.
2013. ápr. 24. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány embert hívtál? Mi összesen a babával együtt 12-en voltunk. Abból 3 ember csak úgy odacsapódott, nem voltak meghívva, tehát az eredeti vendéglista 9 fős volt velünk együtt.
2013. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kiket hívtál? Szerintem ez családi dolog, mi 3-an, 4 nagyszülő, 1 dédi, 2 keresztszülő, ennyien voltunk. Templom után egy étteremben megebédeltünk (az étterem kedvezményes volt).
2013. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk így zajlott:

Aznap elmentünk a templomba, megvolt a keresztelő és utána hazajöttünk.

1 óra alatt összedobtam a 6 fogásos késői ebédet. A keresztelő minden vasárnap 11-től van nálunk.


Amit lehetett előző nap megfőztem. Mint pl. pörkölt - nokedli, köretek (3 féle), bepaníroztam a sajtot, a húst, stb.


Összesen: 15-en voltunk.

2013. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én családom és a párom családja volt ott.11-en voltunk.
2013. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

27-en voltunk összesen, nálunk ez volt a legszűkebb kör. Rajtunk kívül nagyszülők, dédszülők, testvéreink feleségestől, keresztszülők gyerekestől, plusz két család, ahol mi vagyunk még keresztszülők.


A kertben van egy nagy faépítmény, ahol régen munkagépek álltak, azt hoztuk rendbe és díszíttettük fel nagyon szépen, oda terítettünk. Az ételt egy kifőzdéből rendeltük, szerintem rendkívül jó áron. 40 ezer alatt fizettünk ennyi emberre, és sok húsos tálat hoztak, rántott húst, töltött húst, köreteket, savanyúságot. A süteményeket férjem szülei, a gyümölcstálakat az én szüleim állták. Italokat vettünk még külön, de így is sokkal jobban jártunk, mintha étterembe vittük volna ezt a sok embert, s így legalább a gyerekek is tudtak a kertben hancúrozni, nem unatkoztak.

2013. ápr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szűk család, 12 fő mindenkivel együtt! Utána étteremben ebéd, és mindenki haza indult. Itthon nem tartanék mert lehet, hogy többe kerülne, ha az időt és mindent nézek. Persze azért beszéljed, meg a pároddal is, ő hogy gondolja. Nálunk mi így szerettük volna. Persze anyósnak nem tetszett....
2013. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi az esküvőnkkel együtt tartottuk meg a két gyerekünk keresztelőjét :)

Kerti buli, htalamas bográcsban főztünk 2 féle pörit, tarhonya. Közeli rokonokat megkértem, hogy hozzanak süteményt. Csak az esküvői tortát rendeltük.

2013. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mi is csak rokonokat hívtunk,barátokat egyáltalán nem.Az a gond,hogy a keresztszülőknél is 5 tagú a család.Vagy ilyenkor a gyerekeket nem szokták hívni?Már elég nagyok,szerintem illene meghívni őket is.Gondoltam,hogy a húsokat olcsóbb étteremből hoznám,sütni pedig anyós segítene,legalább is remélem. Kb.15-en lennénk.Nem tudom,hogy tudnánk olcsóbban kihozni a dolgot.
2013. ápr. 24. 16:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha készítenél apró fasírtgolyókat (előző nap is ki lehet sütni és aznap nem lesz oljaszagú a lakás) hozzá hideg krumlpisali vagy más majonézes saláta?

Mi délutánra időzítettük az időpontot, így mindenki ebéd után érkezett így ez is bőven elég volt.

Szé-nem szép nálunk is fontos volt, hogy ne legyen drága a vendéglátás...

2013. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!