Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagyon sovány a fiam?

Tényleg nagyon sovány a fiam?

Figyelt kérdés
3 éves, 14 kiló és 98 centi. A kardiológusnő el volt ájulva, hogy ez a gyerek mennyire sovány, a hasán a bőr össze van esve, nincs is hasa. Megkérdőjelezte, hogy egyáltalán etetem-e a gyerekemet. Teljesen kiakadtam. Egy hónapja mérte a védőnő, mindent rendben talált. Eszik is mindent, bár valóban nem tömöm sem cukros teával, üdítővel, sem csokival, keksszel, sütivel. reggelire kenyeret vagy müzlit kap, tízórai gyümölcs vagy túró rudi,ebéd főzelék, tészta vagy rizs mindig hússal, utána alváshoz iszik tejet, uzsi vagy tejbegríz vagy zabkása vagy kenyér (tejfölös, májas, lekváros, stb), vacsi ua., mint az ebéd vagy leves és még alvás előtt tej. szerintem ez nem kevés, sőt. Nagyon rosszul esett, hogy így nekem esett és meggyanúsított, hogy nem etetem a gyereket. Elhiszem, hogy sokakat felkavart az agárdi eset, de azért nem kellene ok nélkül mindenkire gyanúsan nézni.
2013. ápr. 24. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 évesen 103 cm és 18 kg volt.

Viszont ő erősebb és nagyobb is mint a kiscsoportosok 90%-a.

A te fiad arányosan kicsi és vékony, biztos nem egy húshegy, de nem gondolom, hogy kórosan sovány lenne.

A leírtak alapján kiegyensúlyozottan táplálkozik, gondolom egy örökmozgó.

2013. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Az én fiam is 3 éves, 15 kg, 100 cm, vagyis hasonló testalkat mint a te fiad .Ő is eszik rendesen, de mellette egész nap futkározik, egy perc nyugta sincs. A védőnő nekem se mondott semmi rossz dolgot, hogy sovány lenne. Én meg pont tegnap láttam egy 2 év körüli kislányt, aki kb. 15 kg tuti volt, menni is alig tudott szegény. Na, meg az oviban láttam 25 kg-os 3 évest is, az nem baj? Inkább azzal kellene foglalkozni, hogy ne legyen sok túlsúlyos gyerek. Persze, az agárdi eset nagyon szomorú, de szerintem mindez a hatóságok hibája is, hogy nem ellenőrizte senki a családot!!
2013. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nézd meg ezt a táblázatot,teljesen jó a súlya:

[link]

2013. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6,5 éves, 118 centi, és 19 kg. Vékony, de még eddig sem a védőnő, sem a gyerekorvos nem volt elszörnyülködve, pedig gyakran látják. Szerintem a kardiológusnő kicsit túlreagálta a dolgot.
2013. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ismerősöm kisfia ennyi kilósan ment oviba. Nem értem a dokinő baját...
2013. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

biztos gonosz banyakinézeted van, a jancsi és juliskából :)

ne idegeskedj! hagyd rá!

2013. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Semmi gond vele, hidd el, egyszerűen ilyen alkat! ahogyan az én kislányom meg az ellenkezője, 2 éves lesz, s 15 Kg , igaz magas is hozzá - én sem tömöm cukorral-csokival, nem is eszik nagy mennyiségeket, mégis jó husiban van. Az emberek hajlamosak rosszindulatúnak lenni, mint ahogy egy előttem szóló is leszólt egy dundi kislányt... rólam meg sokan azt gondolják édességgel tömöm, pedig nem!
2013. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4,5 éves és 16,3 kg 110 cm

Iszonyu véznának látom a kisfiamat!!

a lányunk mint ég és föld már most 9 kg 70 cm és még csak 9 hónapos

Ugy hogy szerintem sem sovány

2013. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem. Az én fiam is kb. ekkora volt háromévesen. Vékony, de arányos gyerek. Sokkal jobb, mintha huszonöt kilós lenne.
2013. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3 évesem 106cm és 18 kiló.

mondjuk vékonynak nem mondanám, de nem is duci egyáltalán. viszont jóval magasabb a csoporttársainál.

nem hiszem, hogy a tied valami hű de sovány lenne, bár az is igaz, hogy nagyon számít a csontozat, enyém nagyon erős csontú, attól ennyi kiló

2013. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!