Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El fog így időben kezdeni...

El fog így időben kezdeni mozogni? Forgás, mászás. A mozgásfejlődés pont nyárra esik!

Figyelt kérdés

20 hónapos a kislányom, a fiam 3 hónapos lesz. Mióta itt a jó idő, nagyon sokat vagyunk lenn. Mivel a nagy jön-megy, képtelenség sokszor babakocsival követni a ház körül (társasház), így a kicsi főleg kenguruban van. Idefönn keveset vagyunk. Már elővettük a járókát, naponta többször próbálom belerakni a kicsit, amikor itthon vagyunk. De ez olyan kevés idő itthon, félek, hogy időben elkezd-e forogni, kúszni, mászni. A mozgásfejlődés pont nyárra esik. A nagyot viszont nem tarthatom itthon. Nála pont télre esett ez az időszak, nem voltunk lenn hosszú órákat, és bár biztosan nincs összefüggés, de mindent időben, vagy hamarabb csinált: 7. hónapra már felült, mászott, 10 hónaposan ment.

Más hogyan oldja ezt meg?


2013. ápr. 24. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom október elejétől gyakorlatilag egy órát nem töltött a földön az ébren töltött idejéből, amikor sétáltunk, mégis az átfordulás után megtorpant, és közel négy hónapig semmi mást nem csinált. Aztán egy hét alatt mindent, felült, felállt, mászott, lépegetett. Szerintem ettől még jól fog menni minden, ha fent vagytok, akkor minél többet legyen mozgós helyen. :)
2013. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eleve se hasonlítsd majd össze a két lurkót! A lányod szerintem nagyon hamar csinált mindent, ez szerintem kivételes, szóval ha a kisfiad majd jóval később fogja csinálni, ne pánikolj.
2013. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyáron is lesz kánikula, lesz eső. Olyankor úgysem mentek le, hanem fent vagytok. Meg gondolom este is. Úgyhogy probléma megoldva, ne aggódj. :)
2013. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vigyél egy plédet (vastagot, vagy kettőt) magatokkal a parkba, játszótérre és rakd le arra majd a babát. Az enyém élvezte nézegetni a faleveleket, hason a többi gyereket stb..., közben a nagyobbik szaladgált, kúszott-mászott, játszott. Én meg üldögéltem a baba mellett.
2013. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dögmelegben, nap közepén úgysem lesztek kint. A nagy aludni fog ebéd után, a pici meg forog, kúszik, mászik, amennyit akar. Plédre is lerakhatod majd. Próbáljatok kis zárt játszóteret keresni, hogy maradhass a pléden a pici mellett, de közben a nagyot is szemmel tudd tartani.

Nem lesz semmi gond a mozgásfejlődéssel, emiatt igazán ne aggódj.

2013. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

KÖszi. A pléd jó ötlet, meg igen, azért egy kis idő akad itthon is. Csak jóval kevesebb, mint anno a naggyal télen.

És nem, nem hasonlítgatom össze őket. Eleve fiú-lány, nincs összehasonlítási alap.

Köszönöm mindenkinek!

2013. ápr. 24. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!