Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat számít hogy a 36. héten...

Sokat számít hogy a 36. héten született?

Figyelt kérdés

2.kisfiamról van szó.Súlya megvolt,2600g, nem számított koraszülöttnek, de azért mégis csak előbb jött...

most 27.én lesz 5 hónapos,szépen tartja a kis fejét megfogja amit a kezébe adok, háton fekve felhúzza a lábát és néha próbál oldalra billenni.De nagyobbik fiam ilyen idősen már hason fekve kezébe vette a dolgokat...tudom nem szabad őket összehasonlítani,de ugye azért nincs elmaradva a pici?Számít, hogy korábban jött?


2013. ápr. 24. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 36. hétre született a kislányom. Az első nekem is hamarabb tudott mindent. A második kicsit lustibb. :). Nem tudom hogy azért mert korábban született. 5.5 hónaposan fordult először hátról hasra, 6.5 hónaposan hasról hátra, most itt tartunk. De néha úgy veszem észrehogy pont azt az egy hónapot kési le az elsőhöz képest.

Persze van aki időre született és még ennél is később produkál.

2013. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szamit! Kisfiam 36+5 napra szuletett 2650 grammal. Most 4,5 honapos es 7 kg fordul hatrol hasra. Jobban fejlodik, mint az 1 honappal elotte teljes sullyal/idore szuletett unokatestvere. Szerintem csak mashogy mas utemben fejlodik ez a babad. Minden baba mas.
2013. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 36.hétre született napra pontosan 2700g-al és 50cm-el amit persze a kórházban mértek és itthon a gyerekorvos 2590g-ot mért (teszem azt 2630g-al hoztam haza :D) és 46cm vol a hossza úgyh nem tudom pontosan melyik volt a jó adat :D de nem is ez a lényeg. Már 2.5 hónapos de semmi hátránya nem származott belőle ugyanúgy fejlődik mint a többi pici baba annyival volt hátrébb mint a többi h kisebb volt :) de már szépen behozta a lemaradását :) Ne aggódj ha időre született volna se hiszem h már csinálná ezeket a dolgokat. Minden baba más. Nincs elkésve semmiről :) csak nyugalom
2013. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Golan Trevize ***** válasza:

Számít, hogyne számítana.

De ettől még nem feltétlenül lesz lemaradva, sem a többiektől, sem attól, ha "időben" született volna.

Minden gyerek más és máshogy fejlődik.

Húgom fia pl. kifejezetten lusta, nagyon sokáig nem is próbálkozott a hasra fordulással, pedig szerintem ha akart volna, meg tudott volna fordulni.

2013. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Első fiam is eléggé lusta volt(most már kis energiabomba)és a pici is az úgy látszik...mikor leteszem a szőnyegre totál nem érdeklik a játékok,csak bámulja a bátyát hogy játszik és egyfolytában vigyorog rá:)
2013. ápr. 24. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!