Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babaápolási dolgokat...

Milyen babaápolási dolgokat kell megvenni gyógyszertárba?

Figyelt kérdés
tudom hogy gyerekorvos is ír fel receptre, de miket? és azon kívül még mit vegyek? 36 hkm
2013. ápr. 25. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit felír: popsikenőcs, fürdőkrém, Konakion (K vitamin), D vitamin (vigantol), alkohol és hintőpor a köldökápoláshoz

Én még vettem: paraffinolaj, steril vatta

2013. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A felét annak, amit írt az orvos, pár héten belül lecseréltük, olyan nem jók voltak, a másik felét meg akkor dobtuk ki amikor lejárt, mert sose kellett.
2013. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kaptam a védőnőtől listát, azon még a steril gézlap is szerepelt a felsoroltakon kívül. Esetleg a gyógyszertárban vehetsz még lázmérőt meg sterilizálót, de azt lehet máshol is.
2013. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit nekünk felírtak: popsikenőcs (ez a fajta amit a mi dokink ír nagyon jó, szeretjük), fürdetőkrém (sose használtuk, kezdetben tiszta vízben fürdettük, aztán kb. 3 hós kortól a rózsaszín Gabi fürdetővel, amit elvileg már újszülöttnél is lehetne használni), alkohol, hexachlorophen-es hintőpor (jelenleg hiánycikk, így a 2 éves fiamtól megmaradtat fogjuk használni, doki szerint ez nem romlandó dolog, csak muszáj lejáratot írni rá, amúgy csak a köldökápoláshoz kell ami kb. 1 hét, utána leesik a csonk), K-vitamin ampulla (ezt csak akkor kell adni hetente egyszer ha kizárólag anyatejet kap a baba, ha nem elég a tej és kap tápszert is akkor nem kell, mert abban van) D-vitamin cseppek, C-vitamin cseppek, olaj (sose használtuk semmire).
2013. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!