Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülötteknél mindig babahord...

Újszülötteknél mindig babahordozó használata?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többeknél látom, hogy egészen pici babájukat a a babahordozóban tologatják a mózes helyett. Nem káros ez a baba gerincének? Elhiszem, hogy a szülőnek kényelmesebb, mert pici és könnyebb is, de egy pár hetes babának vajon? Mi a vélemyényetek?
2013. ápr. 25. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Ja, nem a hordozók úgy vannak kialakítva, hogy nem terhelik a babát, ettől nem kell félni, jó úgy neki.
2013. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A baba gerincének az egyenes és kemény felület a jó. Én is sokat látom a hordozóban tologatást, hát én max. akkor alkalmaznám, ha mondjuk beszaladunk a boltba vagy hasonló, szóval rövid időre, amúgy mindig inkább a mózesfeltétet használom.
2013. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Csak az autoban hasznaltuk a babahordozot. Abszolut nem egeszseges, akarmennyire is azt allitja a gyarto. Ha elgondolkodik rajta egy kicsit az ember, jozan paraszti esszel is rajohet, hogy nem szabad belerakni sokat abba a babahordozoba. Mindezek felett nem kenyelmes. Par hetes babat napi 1-2 oranal tobb idore nem raknek bele, az biztos. De mindenki csinalja ugy, ahogy o helyesnek erzi, en nem tettem bele sokaig az elso babamat, es a masodikat se fogom.
2013. ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Egyértelmű, hogy mindenkinek az a véleménye, hogy mélykocsiba,mózesbe kell a piciket babakocsiztatni. Egy szakértő orvos cikkében olvastam, hogy ne dőljünk be a manapság divatos rákattintható hordozóknak! A napi 1-2 órás sétát ne abba tegyük meg a babánkkal!

Én ehhez képest kb 3-4 hetes korától az autós hordozóban sétáltatom, mert annyira durván bukik szegény a mai napig (7 hónapos). A mózesbe szó szerint szétbukta mindenét, ami még akár nem is zavarna, de fulldoklott tőle egész nap,mivel kihatott a nap további részére is! Levegő kell a gyereknek! A hordozó jóval egészségesebb, mint a sportkocsi rész, mivel azért ergonomikusan ki van alakítva! Én csak a hordozót használom sétákhoz és amíg ki nem növi, marad is ez! A gyerek is szereti, és én is, mivel már nem kell attól tartanom, hogy a saját bukásába fullad bele a gyerek!

Amúgy már engem is hallottam az utcán, hogy megszóltak miatta! Nem igazán értem, minek kell más dolgával foglalkozni, mindenkinek a magán ügye, hogy miben és miért sétáltatja a gyerekét!

2013. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, én nem azért kérdeztem, hogy ezzel mást kritizáljak, hanem mert hamarosan nekem is aktuális lesz, így érdekel a téma! Nyilván mindenki úgy csinálja, ahogy neki a legjobb.
2013. ápr. 25. 14:59
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Múltkor keringett egy kép a fb-on ahogy burokban kiemelik császárral a babát. Ott tisztán látszódott hogy a baba testtartása bent a méhben még ilyen görbe testtartás (mint egy kifli). Ezzel épp azt magyarázták hogy a kendőben való hordás sem káros mivel igy van az anyaméhben is a baba. Bár nekem annyira nem szimpi a kendőzés ilyen pici babánál....De ettől függetlenül elhiszem hogy nem káros a baba gerincére még az sem.
2013. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyaméhben másképp nem nagyon tudna lenni a baba,mint összegömbölyödve, de ott kicsit más közegben van mint itt kint, pl. vízben van. Ezzel meggyőzni a hordozás előnyeiről valakit szerintem nagyon sántít. Ezzel az erővel akkor arról is meg lehetne győzni az embereket, hogy nem káros ha a baba fejjel lefelé van lógatva huzamos ideig, mivel legtöbb esetben ugye az anyaméhben is úgy van hetekig, sokszor hónapokig. Amúgy sok hordozón fel van tüntetve, hogy 3 hónapos korig nem ajánlott a használata.
2013. ápr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De káros. A hordozót addig szabad használni amíg utazto, és minnél rövidebb ideig. Niylván ha csak berohansz út közben a boltba akkor jó, hogy nem kell ki be kötni a gyereket, de sétáltatni tilos benne, nem jó a hátuknak.
2013. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es, ezen jol elnevettem magam:D (Fejjel lefele tartas)

Mondjuk elgondolkodtato a bukos baba anyukajanak magyarazata. Az jutot eszembe, hogy arulnak ilyen parnat, de akar szerintem hazilag is lehet ilyen szivacsot vatni, ami enyhe dolesszogbe segiti a babat. Ejszakai alvasra is ajanjak babaknak. Esetleg azt ki lehet probalni, s ha az a dolesszog meg mindig nem eleg, novelni a dolesszoget. De nekem ugy tunik, hogy a babahordozok dolesszoge tul nagy. Mondjuk lehet, hogy nem minden babahordozonak egyforma a dolesszoge. Az enyem utalt benne lenni.

2013. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kendő és a hordozó között óriási a különbség, például abban, hogy az autós hordozóban a baba "ül", tehát a súly ránehezedik a keresztcsonti részre, mígy a kendőben, mivel a kendő "felfelé" emeli, ez nem történik meg(persze csak ha helyesen használják). Ezen kívül a kendőben a baba függőlegesben van, tehát a porckorongjai el tudják látni a védő- rezgéscsillapjtó funkciójukat, míg az autós hordozóban hátra van döntve, tehát ez nem érvényesül.

Szóval:) ha hordozás, akkor függőlegesben, élettani görbületet megtartva, de ha babakocsizás, akkor vízszintesen. Nyilván lehetnek kivételek, pl. a bukás, de ezek mindig egyedi esetek, nem lehet általánosítani.

2013. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!