Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliai anyukak, hogyan es...

Angliai anyukak, hogyan es hol szerzitek be a vigantolt? Vagy kaphato hasonlo keszitmeny Angliaban is?

Figyelt kérdés

13 honapos a kisfiam, es eddig otthonrol sikerult beszereznem, de aki nevere irta fel a haziorvos az mar nem irja fel. A mi hazi orvosunk otthon viszont csak akkor irja fel, ha otthon van a gyerek is. Sajnos nincs ismerosom, plusz olyan doki aki ezt felirna nekem. A patikaban viszont veny koteles.

Meg van egy keves de nem lesz sokaig eleg es azert 3 eves korig javasolt adni a napi 1 cseppet.

A neten talaltam D3 vitamin nevu cseppeket. Ez ugyanaz lehet mint a vigantol? Vagy teljesen mas kiszereles? Akik itt elnek kint hogyan szerzik be?


2013. ápr. 25. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, angliai anyuka vagyok. Eloszor rakerestem, hogy mi az a vigantol, mert nem tudtam:D

Szoval ez csak D vitamin? Itt alapjaraton ingyenesen 5 eves korig jar vitamin, amiben D vitamin is van, meg C, a 3.-ra nem emlekszem. Nagyon rovid ideig ette lanyom, az utan, hogy befejeztem a szoptatast. Aztan kerestem multivitamint. Eloszor otthonrol, veny nelkul kaphatot, majd mikor mar biztos voltam benne, hogy a raghato tabit nem nyeli felre (kabe 15 honaposan), akkor olyat vettem neki, ami 3 eves kortol ajanlott, de csak azert, mert felnek, hogy felrenyeli a gyerek. Vitamin osszetetelet, mennyiseget osszehasonlitottam a cseppekevel, s megegyezett, igy az eloirt adagot ette belole. Nagyon finomat talaltam, otthonrol. Mikor kifogyott, eldontottem, hogy utananezek, helyikleg milyenek kaphatok. Vegul az interneten talaltam ra egy multivitaminra, az ANIMAL PARADE nevu raghato multivitaminra, allatfiguras, tobb fele izben. Ebayen talaltam, egesz elfogadhato aron. Lanyom mar majd egy eve ezt eszi. Persze dokinak nem nagyon mondom, mert letolna, hogy minek adok en neki multit. :D A tied meg csak 13 honapos, vagy probald ki az ingyenesen kaphatot, vagy nezz korul a boltokban.

En vegul azert dontottem amellett, hogy helyileg szerzem be, mert amik ide keszulnek, helyi igenyek szerint vannak kialakitva, es lehet, hogy Mo-on tobb D vitaminhoz jutna a kisfiad, itt kevesebbhez, lehet, hogy a helyi D vitamin keszitmenyben tobb a D vitamin, mert tobb is kell.

A tappal voltunk mi igy (par honapig kapta), amig otthon voltunk, otthonit evett, s osszehasonlitva lattam, hogy teljesen mas az osszetetele, innen gondolom, hogy a vitamine is.

2013. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod.

Azt tudom hogy ingyenes, de a GP azt mondta hogy nem kell neki vitamin, majd 3 eves kortol amikor mar eleg nagy ahhoz hogy a vitamin tablettat megegye. Hiaba probaltam neki elmagyarazni a Vigantolt es annak a hatasat nem ertette meg, plusz o feleslegesnek tartja hogy barmifele vitamint is adjak neki. En is az ebay-en talaltam ezt a D3 vitamint, pontosan Baby D3 vitamin a neve. Ezert gondoltam en is helyi vitaminra hisz az otthoniak egesz masok. Megprobalok utana jarni az itteni vitaminoknak, es beszerezni egyet.

2013. ápr. 25. 15:36
 3/9 anonim ***** válasza:
A helyi orvoslasrol nekem is meg van a velemenyem, kezdve a terhesgondozast....had ne minositsem. (Elso terhesseggel orultem, hogy semmi bajom nem volt. Most masodikkal vagyok terhes, 10 hetes, 7+2 hetesen egy hetet barnaztam, aztan egy het kihagyas utan meg 3 napot...persze nem izgatta oket...mak, hogy 9+2 naposan belottem a baba szivhangjat az itthoni kutyummel...ennyit arrol, mennyire erdekli oket az eletunk, s mennyire ertenek hozza, hogy mit kene csinalni)
2013. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a roman munkatarsam hozott kb 10uveggel ha erdekel meg van 7uveg. 2017 a szavatossaga.2-3t igazan tudok nelkulozni . Gyogyszertari.
2013. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi az Abidec nevű vitamint vettük, ezt újszülött kortól lehet adni direkt olyat kértünk amiben d-vitamin van. de most nézem, hogy ebben D2 vitamin van. az más? vagy nem jó?
2013. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyebkent nem hiszem hogy Dvitaminon kivul barmi masra is szuksege lenne egy 13honaposnak,hacsak nem valami vitaminhianya van.

3eves a lanyom,itt szuletett de a vigantolon kivul mast nem kapott.Soha

2013. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő meg az orvos is azt mondta, hogy ha tápszeres a baba 6 hónapos koráig nem kell, mert a tápszerben van elég. Azután meg az orvos ad receptet ott, ahova járok a védőnőkhöz méretni a gyereket.
2013. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hat epp ez az. Semmi baja a gyermekemnek, igy szerintuk a Vigantolra sincs szuksege. Egyebkent vedono utoljara 6 honapos koraban latta. Azota sem jott, es nekunk sem kellett vinnunk. Egyeb multivitamintra csak azert gondoltam mert az tartalmaz D vitamint amivel potolhatom a Vigantolt.
2013. ápr. 25. 22:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Hat figyelj amikor a lanyom szuletett a vedono ugy nezett ram mintha a holdrol jottem volna mikor mondtam neki hogy D vitamin cseppeket kap. Ez volt 3eve.

Par honapja epp meresre vittem a fiut akkor volt kb 4honapos,szolt a vedono(ugyanez a vedono evek ota,nem koltoztunk)hogy uj rendszer szerint kell adni a babaknak D vitamint.

Na megemlitettem neki Annak idejen a lanyomnak is adtam es ugy neztel ram mintha a holdrol jonnek,csak vigyorgott. Errol ennyit.

Ra egy honapra ujabb meresre mentunk,akkor az Abidecet akarta megvetetni (nem felirjak) a meg javaba szoptatott gyereknek.


Mint irtam szivesen kuldok 2-3uveggel,csak kuldd el privibe a cimed.

2013. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!