Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Káoszos hozzátáplálás, tapaszt...

Káoszos hozzátáplálás, tapasztalt anyukák, tanácsok?

Figyelt kérdés
Kisfiam fél éves, egy hónapja kóstolgattuk a gyümölcsöket, amiket ehet, mindent 3 napig. A héten akartam kiváltani a tízórait, 2 napig nem is kért cicit utána, 3-4 órát kibírt. Ma kapott sütőtök-alma-körtéát, megette mind a 160 g-ot, de egy óra múlva sírt a ciciért, szopizni kellett. Akkor neki ez a 160 nem volt elég? Gyümiből 200 g-ot evett dúsítva gabonapéppel vagy keksszel. Ebbe a sütőtök miatt nem tettem dúsítást. Akkor másfél üveggel adjak neki legközelebb ebből? Mivel végigmentünk a gyümölcsökön ma 3. napja kapott krumplit is. AMit én csináltam rosssz lett, mert kevés almát tettem bele, ezért elővettem az üvegeset. Fél 3as szopi után egy órával adtam neki, de az egész üveggel benyomta. Dehát az egy rendes tízórai, uzsinak felel meg, hogyan tud ennyit enni egy órával szopi után? Most már időben jóval kevesebbet szopik, eddigi 10 perc helyett 5 perc alatt megvan, kevesebb kedvvel szopizik szerintem.Rendszertelen, káoszos az egész....hogy csináljam?
2013. ápr. 25. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jóllakott az üveges kajával, a szopit utána lehet azért kérte hamar, mert szomjas volt. Ha kevesebbet szopik, lehet az az oka, hogy csak iszik olyankor.
2013. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
annyit adj amennyit egyszerre megeszik, lehet neki nem eleg a 160g, probalj masikat nyitni, nezd meg mennyit eszik belole, ha mar nem keri, akkor is megkinalhatod tejjel hatha szomjas. Ne akarj azonnal rendszert talalni az evesben, lehet most egy kicsit minden osszekeveredik, ki kell figyelni mi lesz az igenye es ez idobe telik. Es orulj hogy ilyen joevo, de akkor se ess ketsegbe, ha egyik naprol a masikra kevesebbet eszik, ilyenkor kinald ujra tejjel. Foleg fogzaskor ez gyakori. Figyeld az igenyeit o mindent megmutat, csak ertelmezni kell
2013. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!