Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csináltatok azért valamit...

Csináltatok azért valamit hogy babátok átaludja az éjszakát vagy a baba "maga döntött így"?

Figyelt kérdés
Egy hónapos a babánk, tápszeres. Nappal is alig alszik, éjszaka meg 2-3óránként kel és nehezen is alszik vissza. Kivagyok bukva, hulla vagyok, mikor változik legalább az éjszaka? 130 miliket eszik, a védőnő szerint ezzel tovább kéne birnia mint 2-3óra.
2013. ápr. 25. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez ilyen.... Az enyém két évesen sem alussza végig az éjszakákat. Egyébként arra gondoltam, hogy nem lehet esetleg, h fáj a pocija, azért alszik vissza nehezen? Nem sír? Mikor felkel mindig eszik? Lehet, hogy csak a te közelségedre vágyik, azért ébred.
2013. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Maga döntött így 3 hónaposan - ráadásul pont akkoriban lett újra csak anyatejes. Szerintem sem az éhség miatt kel, de sajnos egy ekkora babánál még normális, ha "csak úgy" ilyen sokszor ébred. Kitartás.
2013. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Normális ilyen fiatalon, hogy gyakran kel, ilyenkor mindenki zombi a kialvatlanságtól, nem csak te.

A lányom csak anyatejes, 3,5 hónapos kora óta már alszik 5-9 órát egyhuzamban (változó).

Most 5 hónapos.

2013. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sír amikor felébred és szó nélkül bevágja a 130milit. Hasfájós, de éjszaka csak erölködik, nem sir, nappal meg hol a hasfájás miatt nem alszik, meg sokszor van h evés után bealszik és mihelyt lerakom az ágyra, az ágyába v a babakocsiba rögtön felébred és sir. Annyi időm sincs szinte h pisilni menjek vagy egyek. És nem lett elkényeztetve mert nem szoktuk tartogatni csak ha muszáj és magunk mellé sem vettük soha. Tudom h egy baba ezzel jár és nem vagyok egy kényes fajta de ettől már én is kiborulok. Ha esetleg bealszik, lecsukom a szemem h na akkor most én is alszom egyet, kb 15perc és ébred.
2013. ápr. 25. 18:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Ó, az én lányom mindig megérzi mikor ülök le enni, vagy mikor helyezkedem el kényelmesen az ágyban az esti alváshoz, vagy mikor kezdek neki tanulni, 10-ből 7-8-szor akkor kezd el sírni :))))
2013. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy hónaposan ez teljesen normális. Az enyém lassan 10 hónapos de még egy átaludt éjszakánk se volt. Én a megszületése óta kb 4-5 órákat alszom azt is vagy 8-10 részletbe, és ez nem túlzás. Tényleg fél órákat alszik csak. sőt van olyan is hogy éjjel gondol egyet és 2 órán keresztül nem alszik vissza. Ilyenkor én meg ott ülök mellette és csak nézek ki a fejemből, Ő meg addig szépen játszik. Persze előtte azért próbálom visszaaltatni, de néha képtelenség.
2013. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem 3gyermekem van, és az egyik 3hónapos korára aludta át az éjszakát, de előtte csak 1x ébred és nagyon gyorsan evett és már aludt is, a középső kereken 1hónapos volt, mikor este 8kor leraktam elaludt és reggel 6kor felriadtam, hogy úristen a gyerek nem evett. Utána még fél óráig aludt és onnantól egész éjjel alukált- és egy nyekkenés nélkül. A legkisebb meg ugyanígy, ő 5hetes korától alszik. Tápszeresek voltak, de nem hinném, hogy emiatt aludtak ilyen jól.

A középsőm nem volt hasfájós- sőt egyik sem- de őt nagyon sokat kellett dajkálni nap közben. Ő elég kis súllyal született, olyan kis elesettke volt- és kb 2hónapos koráig nappal nagyon sokat dajkáltam- és addig mellettem is aludt.

Próbáld meg azt, hogy úgy aludj, hogy rakd a mellkasodra a picit, az elég nyugtató szokott lenni. Karjaiddal is öleld át. Ha rajtad van, akkor a takarót csavard át magadon, mindkét végére feküdj rá, akkor tartja a picit, nem csúszik le rólad. Persze ne túl erősen, és próbálj meg így aludni vele. VAlószínű a te közelséged is hiányozhat neki. Ő még nagyon pici ahhoz, hogy elrontsd.

Elhiszem, hogy kimerítő a sok éjszakázás, de ez a néhéz időszak majd elmulik!!

2013. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ha nappal eleget lenne testközelben feltöltődne és ha ébredne is, "csak" enne.

Egy hónapos, könyörgöm, ha akartátok sem lehetett volna ennyi idő alatt elkényeztetni, már ha az alapvető igény kielégítése annak számít...

2013. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

1 éves volt a fiam, mikor elegem lett abból hogy 3 óránként kel éjszaka cicizni, és leszoktattam róla.

A babád még nagyon picike, ez az időszak erről szól... semmiképpen ne fogj bele a leszoktatásba még. ha szerencséd van, magától átalussza majd az éjszakát 1-2 hónap múlva, ha nincs akkor úgy jársz mint én.

2013. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom 3-hónapos kora óta végigalussza az éjszakát.Igaz nekem a védőnő azt mondta,hogy 3-óránként keltsem fel és agyjak neki tápszert és volta aki azt mondta,hogy ne keltsem fel mert ugyis felkel ha éhes lessz és ez igyis volt azóta is végigalussza az ejszakát most19-hónapos.
2013. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!