Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az az idő amire azt...

Mennyi az az idő amire azt lehet mondani, hogy eleget mászott?

Figyelt kérdés
Tehát mindenki azt mondja,hogy minél tovább mászik annál jobb?De mennyi a minimum idő amit másznia kell egy gyereknek és mennyire mondják azt,hogy sokat mászott?
2013. ápr. 25. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Miért lenne jobb, ha tovább mászik egy baba? Mi van azzal a babával, aki kihagyja a mászást?

Minden baba mozgása másképp fejlődik. Csak az a fontos, hogy fejlődjön,nem az időtartam.

2013. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

1-es!A nagymotoros mozgások kimaradása,elég sok esetben tanulási nehézségeket okoz a későbbiekben.ez sok mindenben megmutatkozhat,az iskolában,a sportban,nyelvtanulásban...

nem tudom én sem mi a minimum idő,de Dévény tornász ismerőstől hallottam én is,hogy az gáz lesz később ha kimarad a kúszás,vagy a mászás.olyat hogy mennyi ideig kell azt nem mondta.de mivel 9 hónapos korban a nagy könyv szerint már másznak,1 éves kor körül járás félét kezdenek,ezért gondolom 2-3 hónap kellene.

2013. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem az a lényeg hogy fejlődjön,hanem hogy a MEGFELELŐ módon fejlődjön.nagy különbség!
2013. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem másztam gyerek koromban, mégis 'okos' lettem.

Lányom nagyon kúszott mászott, mindent úgy csinált mint a nagy könyvben, mégis 3 évesen mondta ki az első szavát, 3 évesen lett szobatiszta... nem egy okos tanulékony gyerek, szóval szerintem mindegy mászik-e, s mennyit...

2013. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kislányom koraszülött volt, 1,13 kg-val született.

Nagyon sokáig jártunk vele Dévény tornára. Kb. 1 évesen kezdett el mászni, és pont másfél évesen állt fel,tehát fél évig csak mászott. Abban az időben már teljesen behozta a kortársaihoz képesti fizikai lemaradást.

Már kamasz, nagylány lett időközben. Rendkívül intelligens, okos, tanulékony, jó nyelvérzékkel rendelkezik, viszont enyhe diszlexiás tünetei vannak, és mindig is voltak.


Nem tudom, lehet e következtetést levonni a mászás időtartamából. Talán nem, a fontos, hogy készség szinten elsajátítsa és alkalmazza a mászást.

2013. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem szakember gyógypedagógus mondta, hogy nem az a fontos, hogy mikor kúszik, mászik, áll fel a baba és nem is az, hogy mennyi ideig teszi ezeket, hanem a SORRENDISÉG. Tehát, hogy ne maradjon ki a kúszás (még ha csak egy hétig tart is) és ne kezdjen el járni, mielőtt mászna etc...
2013. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem azt mondta erről a védőnő,hogy a lényeg,h másszon,ne maradjon ki,tehát,ha -most csak a példa kedvéért-csak egyetlen egyszer mászik,az is elég,tudja,hogy kell,nem maradt ki,mert ha egyáltalán nem tud,az lehet később esetleg baj,tanulási nehézség...
2013. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg 2 hónapnak érdemes meglennie.
2013. ápr. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!