Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki hasonló helyzetben...

Volt valaki hasonló helyzetben? Hozzátáplálási kérdés!

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom(anyatejes). Szeretném már elkezdeni a hozzátáplálást.Illetve már el is kezdtem,de nem túl nagy sikerrel,sőt :( Mindenki úgy mondja,hogy fokozatosan kell,első nap 1-2 kanál,második nap 6-7 kanál,harmadik nap már amennyit megeszik;először alma,barack,aztán a kettő vegyesen,krumpli,répa,... Ehhez képest,nekem az almalevet és almát nem akarta,kirázta a hideg,vissza is jött neki(3 napig próbáltam,szerintem savanyú volt neki,pedig nem olyan almát vettem). Barack még nincs vagy ha van is,gondolom nem olyan édes.Krumplit próbáltam szintén 3 napig,de nem tudtam úgy,hogy napról napra többet,mert evett pár falatot és elkezdett sírni,cicizni akart.Úgy akartam,hogy ebédkor adok neki és így fokozatosan kiváltani a déli szopit,de nem jön össze :( Ha meg már éhes és sír,akkor hiába is próbálok adni bármit,csak a cici kell neki.Kétségbe vagyok esve,hogy semmi nem ízlik neki(sütőtököt is próbáltam) és nem tudom mitévő legyek :( Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!
2013. ápr. 27. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak az enyém akarna cicizni (5 hónapos éppen ma).

Szerintem ne erőltesd ha semmi nem kell neki, talán még nem elég érett a hozzátáplálásra. Az enyém a savanyú almát is eszi, mást még nem adtam neki. A cicitől viszont a hideg rázza.:-(

Ha az enyém lenne anyatejes (tápszert is kellett adnom), én 6 hónapos koráig meg se próbáltam volna neki mást adni.

Nincs elkésve semmivel.:-) Ne aggódj.

2013. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Ne siettesd, kicsi még, nem akarja. A szoptatáspártiak szerint akkor érett meg a baba a hozzátáplálásra, ha tud ülni, van foga, nem tolja ki a kanalat a szájából, csippentő fogással tud fogni. Örülj, hogy tudod szoptatni. Több babát is ismerek, akik 7-8 hónapos korukig csak szopiztak, nem is kóstoltak semmit, nem érdekelte őket. 1,5-2 évesek, teljesen jól fejlődnek, esznek, nem válogatósak.

érdemes megnézni:


[link]


A "Szoptatásért" Magyar Egyesület 2010. októberében hiánypótló kiadványt jelentetett meg a hozzátáplálásról, amelyben kérdés-felelet formájában tárgyalja a hozzátáplálással kapcsolatos leggyakoribb témákat.


◦Mikor érdemes elkezdeni a hozzátáplálást?

◦Milyen jelekből látszik, hogy a csecsemő érett a hozzátáplálásra?

◦Mennyit kellene szopnia egy félév körüli babának?

◦És később, a második félévben?

◦Mit adjak először enni a kisbabámnak?

◦Milyen sorrendben vezessem be az egyes alapanyagokat?

2013. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként. Az almát sok gyerek nem szereti. Nem kell erőltetni. Savanyú. A répa menni szokott, sok baba a sütőtökért van oda meg vissza... Amúgy akkor sincs baj, ha mindent kiköpköd, nem fogad el semmit. Van baba, aki csak 7-9 hónaposan kezd rendesen enni, és makkegészségesek, semmi bajuk nincs tőle. Egyébként kb (tehát plusz- mínusz pár hét) 6 hónapos korukig van egy olyan reflexük, hogy ha bármi van a szájukban (cicit, cumit kivéve, mert az más forma és az már szopásra késztetni őket) azt kilökdösik a nyelvükkel. Igazából ez védi őket pl ha felbüfiznek valamit. Szóval próbálgasd, de ne erőltesd, vagy akár hagyhatod is, pár hét múlva újrakezded. És NE várd meg, hogy sírjon, üvöltsön az éhségtől, mer te nem akarsz ayatejet adni annyit. Így azt tanulja meg, hogy az evés egy rossz dolog, és nagyin könnyen válik majd evészavaros kamasszá, illetve felnőtté.

Örülj neki, hogy szopizik! Az a legjobb tápláléka, fél éves koráig nem is kéne mást adni, ha van tejed.

2013. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, lehet, h nem áll készen a hozzátápláláshoz. Az én babám anyatejes, 6 hónaposan kezdtük. Az első héten az alma, őszibarack tetszett neki, de a következő 2 héten a meggy, banán, krumpli és répa már kevésbé. Aztán már az alma sem kellett neki. Időbe telt, míg kitapasztaltam, h mit hogy szeret, Pl a reszelt almát még összeturmixoltam, mert a teljesen pépest ette csak meg, viszont a túl híg kajánál meg elkezdett sírni. 7,5 hónaposan elkezdett neki minden ízleni, most 9 hónapos, és bármit kap, azt megeszi. Kitartást! És próbálj ne stresszelni etetés közben, meg megérzi.
2013. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem értem, hogyha anyatejes, akkor minek erőltetni, siettetni. 6 hónapig úgy tudom, hogy ráér, elég kóstoltatni.

látszólag a baba sem szeretné. én nem erőltetném.

2013. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell erőlteteni, várj még pár hetet. Azzal nem feltétlenül értek egyet, hogy véletlenül se érintkezzen mással percre pontosan 6 hónapos koráig mint az anyatej, mert nagyon sokan vannak, akik küszködnek utána mert semmit nem akar megenni, csak a cici kell. Én 5 hónaposan óvatosan elkezdtem kóstoltatni, a gyümölcsökön 1 hónap alatt mentünk végig. HA kiköpdöste volna, biztos hagytam volna, de nekem első perctől mindent élvezett és már meglátta az előkét járt keze-lába. Pedig ő sem ülni nem tud, fogak sehol és csippentő módon vagy hogyan se tud még fogni. NEkem első alkalmakkor még a kanalat is kivette a kezemből és nyomta a szájába. Az almát pl próbáld megpárolva, leturmixolva...Én mindent a sütőben fóliában párolok, hogy megmaradjon a vitamintartalma, és utána turmixolok mindent. Pl körte-alma párolva turmixolva...a zöldségeket érdemes mindig vmi gyümölccsel keverni ill. anyatejjel, hogy édeskésebb íze legyen.
2013. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!