Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós, kendőt használó...

Hordozós, kendőt használó Anyukák! Miket válaszoltok a tájékozatlan, támadó, becsmérlő megjegyzésekre?

Figyelt kérdés
Már szörnyen unom,hogy léptem nyomon megjegyzéseket tesznek... pl.: Minek csavartam ebbe a rongyba a gyereket? vagy Tönkre teszem az egészségét, !!!MARADANDÓ!!! gerincferdülést okozok, kényelmetlen neki... stb. kicsi faluban élünk, az emberek még hírből sem ismerik a hordozást. egy nő tegnap megkérdezte,hogy ezt én találtam-e ki... :)

2013. ápr. 27. 10:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ne foglalkozz vele, a lényeg, hogy te tudod jót teszel vele a babának. Engedd el a füled mellett a megjegyzéseket. Vagy okítsd ki őket, hogy a babakocsi az új dolog, régen mindenki hordozott, ráadásul a föld nagy részén még mindig a hordozás az alap.
2013. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
néha nagy kedvem lenne beolvasni egy-egy megjegyzés után... csak nem az én stílusom. de már lassan szégyellek hordozni...
2013. ápr. 27. 10:09
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
sajnos az emberek tudatlanságból fakadó rosszindulatával nem tudsz mit kezdeni...
2013. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Jajj, mit foglalkozol velük? Nézz rájuk mosolyogva, és mondd el hogy nem, ez nem új dolog. Jó neked, jó a babának, ne foglalkozz vele, hogy ki mit gondol.
2013. ápr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Idegesítő, de ez van.


Kedvencem, amikor békésen alszik a gyerek, és megkérdezik, hogy nem kényelmetlen-e neki. Persze, biztos akkor nem ordítana :)

A másik meg, hogy "nem fullad meg?"

2013. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhelyen lakom, de itt is úgy néznek rám, mint aki még sosem látott ilyet.

Nekem 2 féle kérdést szoktak feltenni idegenek:

- Nem fullad meg?

- Mi ez?


Eleinte vicces volt, ma már nagyon idegesít.

Gondolatban mindig visszaszólok valami durvát (pl. De, fuldoklik, én pedig élvezettel nézem. ), de mikor ott vagyok, mégsincs kedvem bunkónak lenni, de egyszer tuti el fog szakadni a cérna.


Nem rég egy nő verte ki nálam a biztosítékot.

Mivel elől hordozom a lányom, pont kézmagasságban van, nem kell lehajolni hozzá, hogy megnézzék.

A boltban egy nő, minden átmenet nélkül benyúlt a kendőbe és elkezdte fogdosni a lányom arcát "Jaj, kisbaba!" felkiáltással.

Dühösen arrébb rántottam magam, megvető pillantást küldve feléje, de szívem szerint megkérdeztem volna tőle, hogy akkor én is megfogdoshatom az ön mellét???

Ez csak az első ilyen eset volt, de mivel csak 5 hónapos a lányom tuti lesz még ilyen és magamat ismerve nem hagyom majd mindig szó nélkül az esetet.


Miért felejtik el az emberek, hogy egy kisbaba ugyanolyan emberi lény, mint ők, nem pedig közszemlére kitett tárgy???

2013. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

igen-igen, az emberek egy kisbabát, vagy egy pocakot látva feljogosítva érzik maguka a nyúlkálásra, simogatásra... nem tudom mit szólnának,ha a megállóban random odamennék és megsimogatnám a hasukat, vagy odagügyögnék nekik... :D


sajnos tudom,hogy lesz még ilyen és el kell viselni,de jól jönne valami frappáns megjegyzés, amitől nem én érzem magam szarul, hanem aki a hülye kérdést feltette!

2013. ápr. 27. 10:31
 8/21 anonim ***** válasza:
mond azt .hogy a pocakban is pont igy feküdt,kis helyen de biztonságban...nem is értem az embereket miért nem a saját dolgukkal foglalkoznak
2013. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

:D

Én budapesti vagyok, belvárosban laktunk, de ott is úgy néztek rám, mint egy űrlényre. Mondjuk beszólni nem szóltak be soha, egy-két kedves megjegyzést kaptam csak, pl. "milyen jó neked ott, Anyán szuszogni" :)


Mondd nekik, hogy nem telik babakocsira, adjanak rávalót. Nyilván az ő dolguk, ha belebeszélnek :P ;)

2013. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
én is hordozom és magas ivböl lecarom más megbámul e avgy sem én gyermekem ugy viszem ahogy neki és nekem jo
2013. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!