Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom hat honapos. Szulete...

Kislányom hat honapos. Szuletese ota alig alszik, ez baj?

Figyelt kérdés

Vannak ilyen gyerekek? Vagy orvoshoz kene vinni? Akorzeti nemfoglalkozik ezzel.

Negy hetes koraig volt hogy csak 6 orat aludt osszesen a 24 bol es azt is csak reszletekben.

Most hat honapos es egesznnap csak ketszer fel orat alszik azt is csak nagy nehezen. Jelenleg 24 orabol 9-11 et alszik maximum. Masnak is van ilyen gyereke?

El vagyok keseredve.



2013. ápr. 27. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen időszak, annyi volt az alvásigénye. Ha beindul a mozgása, jobban elfárad többet fog aludni.
2013. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eleg sokat mozog. Egesz nap mozog. Mar ot honapos kora ota kutyazikmes harom es fel honapos kora ota hasra fordul. Most kezd kusznimes maszni is probalgat.
2013. ápr. 27. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen napirendetek van, de nálunk még a napi 3x séta is sokat segített, most hogy jó idő volt ma pl. a járókát kiraktam az udvarra, szinte egész nap kinn volt és 2 órát aludt délután, délelőtt 1,5 órát.
2013. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az en fiam ugyanígy van/volt.

3hetes kora óta alig alszik nappal

2x alszik 20percet 8kor kel 10kor 20perc meg ebed utan 20perc mintha ora lenne hozzá állitva 20perc utan felkel akarmit csinalok.

Nekunk meg a seta szokott segiteni neha ott tobbet elalszik.


És pár napja vagy delelott vagy ebed utan alszik egy huzamban 2orat vegre :-) 6hónapos lesz holnap

2013. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 JanoviczkiFerencné ***** válasza:

Mintha az én babámról írtál volna. Az első két hónapban ugyanúgy 6 órát aludt összesen, azt is több részletben. A 2-6 hónapig már szépen alakultak a dolgok, de napközben akkor is max. 2-szer fél óra volt az alvása. Aztán a 6-10 hónapig megint alig aludt, éjszaka csak hánykolódott, nappal max. 1 óra délben. Aztán a 10. hónaptól gyönyörűen alszik, persze csak önmagához képest, éjszaka 9 órát, nappal másfelet, esetleg kettőt. Ja és születése óta minden nap 3 órát babakocsizunk friss hegyi levegőn. Persze a kisfiam egyáltalán nem volt fáradt, de én már igencsak. Nekem anno a gyerekorvos azt mondta, hogy örüljek neki,mert az ilyen genetikailag keveset alvó babák általában nagyon okos felnőttek lesznek. Hát ezzel vigasztalt. Egyébként mások elmondása szerint tényleg extra okos babám van, nekem ő az egyedüli, úgyhogy nem tudok kihez viszonyítani.

Tehát összefoglalva ne aggódj, ha nincs más baja ami miatt nem tud aludni, akkor ez genetika és nézegesd már most az egyetemi lehetőségeket neki.

2013. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, köszönöm mindenkinek. Sajnos továbbra is aggódom, ráadásul olvastam, hogy a kevés alvás és mozgékonyság lehet a hiperaktivitas korai tünete :(


Kedves utolsó. Köszönöm a bíztatást. A Te babád most mennyi idős?

2013. máj. 2. 22:05
 7/7 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Az én babám most egy éves és napról-napra egyre jobban alszik. Az elején én is mindent elolvasta a létező összes betegségről és minden jelet mindig felfedezni véltem a babámon. Én úgy tudom, hogy a hiperaktivitást elég későn szokták diagnosztizálni, szerintem ilyen kicsi korban inkább a fog, a szeparációs szorongás, a hasfájás, a mozgásfejlődés szokott a gond lenni. Meg sok baba egyszerűen nem alszik és kész. Az én környezetemben voltak nagyon rosszul, keveset alvó babák meg nagyon sokat szundítók, de egyik sem hiperaktív meg semmi más betegségük nincs. Az én falumban jelenleg egy autista-gyanús kisfiú van, ő teljesen normálisan aludt. Egy távoli ismerősömnek van hiparaktív 10 éves kisfia, ő pl. nagyon jó alvó volt. Úgyhogy szerintem ne keresd az összefüggést, felesleges, ráadásul biztos idegesebb is vagy emiatt és ezt a babád is érzi (én is így voltam, főleg a fáradságtól). Tényleg ne aggódj, nagyon kicsi még a babád, lehet, hogy sose lesz nagyon jó alvó, de ez nem betegség, rengeteg ember beéri kevés alvással. A babák se egyformák!
2013. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!