Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az apa igényelheti a GYES-t?

Az apa igényelheti a GYES-t?

Figyelt kérdés

Igényelheti a GYES-t az apa, ha én visszamegyek dolgozni?

Itt életbe lép az 1 éves kor, vagy bármikor érvényes ez?

TGYÁS után a GYED-et fogom megigényelni, majd megszakítom és visszamegyek dolgozni, akkortól fogja az apa megigényelni a GYES-t. Ezt lehet?



2013. ápr. 27. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mehet az apa is GYES-re.
2013. ápr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen de ha van élő munkaviszonya akkor ha neked lejár a Tgyás akkor gyed-re is mehet ha nincs akkor gyes-re.
2013. ápr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de nem tud GYED-re menni, csak GYES-re.
2013. ápr. 27. 23:33
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint csak nagyszülő esetében kell megvárni, amíg a pici 1 éves lesz.
2013. ápr. 27. 23:34
 5/8 A kérdező kommentje:

egy pillanat:

ha nekem lejár a TGYÁS, akkor én még utána egy darabig GYED-en leszek. amikor visszamegyek dolgozni, akkor a baba kb. 8-10 hós lesz, és akkor mondom vissza a GYED-et. akkor igényelné meg az apa a GYES-t.


ez csak HÁZASTÁRSAKRA vonatkozik, vagy élettárs is igényelheti?? én HÁZASTÁRSAT olvastam.

2013. ápr. 27. 23:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Menj be a MÁK-hoz, vagy a kormányablakhoz, ott valószínűleg pontos információval tudnak szolgálni.
2013. ápr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem fogok egyelőre bemenni, mert még nem aktuális.

De gondoltam, hátha jár erre valaki, aki tud pontos infót.

Azért köszi!

2013. ápr. 27. 23:42
 8/8 anonim ***** válasza:
1 eves kora utan mehet az apa gyesre.
2013. ápr. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!