Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beleültessem vagy ne?

Beleültessem vagy ne?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos lesz , kúszik, félig már majdnem mászik. Eddig mindig úgy etettem, hogy az etetőszék döntve volt, mert magától nem ült fel, erre különösen odafigyeltem. az utóbbi hetekben felhúzza magát egyenes ülésbe az etetőszékben is (döntött állapotban), az autósülésben is, a babakocsiban is és fürdés közben is. Azon gondolkoztam, hogy az etetőszéket beállítom rendes szögbe, mert szinte már úgyis mindegy, mert hátra már nem dől evés közben és legalább kényelmesen is ül. Szüleimnél másik típusú etetőszék van, az egyenes támlájú, egyszer kipróbáltuk és úgy ült, mint a cövek. Na most mit tegyek, beletehetem abba is? Beállíthatom egyenesbe a miénket? Nem ültetem fel, egyébként csak "tornázunk", gyakorlunk, próbálkozik, félig már sikerült magától is. mi legyen? ti mit tanácsoltok, kivel történt már hasonló?

2013. ápr. 28. 08:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem jól kérdeztem, inkább úgy szólna a kérdésem, hogy ültethetem egyenesbe vagy nem?
2013. ápr. 28. 08:58
 2/8 anonim ***** válasza:
9 hónaposan már ülhet, nem lesz semmi baja.
2013. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most lehet butaság , amit írok, de tegnap olvastam, hogy azért ne ültessük addig, amíg magától fel nem ül , mert az agy fejlődése és a mozgásfejlődés együtt halad és ebbe nem lehet beleszólni, mert ebből lehet probléma. Tényleg odafigyelek, nem erőltettem soha semmit.

2013. ápr. 28. 09:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Addig ameddig magától nem ül fel én nem emelném meg a hátámlát. Mert árthatsz a gyerek gerincének is. Ahogy írod már próbálkozik és lehet pár napon belül magától megteszi. Várj még vele szerintem.
2013. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az hogy megül, és az hogy felül, 2 külön dolog!!!

A babák nem hasból ülnek fel, mint a felnőttek, hanem négykézláb állnak, s onnét ülnek ki jobbra vagy balra.

Hasból majd olyan 1,5-2 évesen ülnek fel!


Attól hogy felül félig ülő helyzetből, s megtartja magát, még nem ül fel, csak meg ül!!!


Azért sem szabad ültetni, mert ezt tanulja meg, s pont az lesz, hogy kimarad az, hogy megtanúljon felülni!!!

2013. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Simán megemelheed a háttámlát neki.
2013. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ok, nem lehet beleültetni, de a babakocsiban -hiába van dőlt helyzetben a háttámla- ő felhúzza magát és üldögél . Nem én ültetem, tudom, hogy nem hasizomból ülnek fel a babák, de előre húzza mindig magát. Nem tudom "visszaerőszakolni", dőlt ülésbe. Soha nem ültettem direkt és mégis ezt csinálja. Ennek ellenére sokat van játszószőnyegen, sosem támasztom ki párnákkal, ő erőlködik oldalfekvésből. hát nem tudom, eléggé tanácstalan vagyok.
2013. ápr. 28. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ültetésnek is két értelme lehet,ha csak úgy ülteted, hogy semmi nem támasztja a hátát, azt tényleg nem szabad.Viszont ha valami tartja a hátát az nem terheli meg a gerincét, hátát annyira, úgyhogy azt szabad.Neked is ha ülsz egy széken és nincs háttámlája, úgy neked is megfájdul a hátad.Viszont ha nekitámasztod a hátad a támlának úgy nincs annyi teher a gerinceden így nem fájdul meg olyan hamar.

Szerintem nyugodtan tedd derékszögbe a háttámlát, azzal csak rosszabb lesz ha támla nélkül ül, és akármit csinálsz fel fogja húzni magát.

2013. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!