Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ezért "buta" egy...

Szerintetek ezért "buta" egy gyerek, vagy a szülő reagálta túl, vagy csak nekem lenne ez természetes?

Figyelt kérdés
A minap történt velünk. Buszon utaztam a 9 hónapos lányommal,ült a babakocsiba,pár megállóval később felszállt egy család. Anya, apa, 4év körüli kislány és kb 1-1.5 éves kislány aki babakocsiba volt. Anyukának hatalmas pocakja volt. :) A két babakocsi ugye egymás mellé került,a lányom nagyon barátkozó típus,és a másik kocsiban lévő kislány is az volt. Pont elérték egymást,és elkezdték matatni egymás kezét. Mind a kettőjüknek nagyon tetszett. Én nem szóltam rá a lányomra,mert ez természetes dolgoknak tartom. Apuka rászólt egyszer a gyerekre,hogy "xy nem szabad" . Abba hagyták,aztán pár perc múlva megint fogták egymás kezét. Ekkor már nem szólt rá az apuka,csak x megállóval később,kirántotta a kislány kezét a lányoméból,majd ráförmedt a gyerekre,hogy "xy fúj,nem szabad,olyan buta vagy",és arrébb emelte a kocsit kissé,hogy ne érjék el egymást. Ez tényleg akkora baj lenne? Mondjuk játszótéren se mehet oda a gyerek senkihez barátkozni,stb? Nekem ez természetes dolog,hisz gyerekek,kiváncsiak stb.. Nem vagyunk koszosak meg semmi.. nem értettem az egészet? Szerintetek? Volt valaki hasonló helyzetben?
2013. ápr. 29. 04:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Én nem látok abban semmi kivetnivalót, hogy "ismerkednek" a picik. Én mondjuk elég paramami vagyok, valószínűleg nem tetszett volna, ha a babám egy idegen gyereket "tapiz", mert ugye nem tudhatom, hogy mennyire tiszta a keze, nem beteg-e, de tudom, hogy ez a saját hülyeségem, tehát nem szóltam volna rá.

De ebben a szituban, hogy az apuka rászólt a gyerekre, hogy nem szabad, én a helyedben már másodszor nem hagytam volna a sajátomnak, hogy megfogja a másik gyerek kezét, mert ezzel a másik szülő elég egyértelművé tette, hogy neki nem tetszik a dolog, így nem kellett volna erőltetni.

2013. ápr. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Fuj??? Apuka megerdemelne hogy a szajaba lepjenek.. Nalunk az a szo hogy buta vagy olyan nincs. Butasagot csinaltal olyan igen.

Az apuka egy kicsit beteg volt es annyi. En mem letok benne bajt. A gyerekek megfogjak egymast olelkeznek vagy puszilkodnak. Ha nem az orvosi rendeloben tortenik akkor az nem zavarna.

Ezert a kislany nem volt buta. De a szulo...

2013. ápr. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
legeslegelőször mikor egymás ujját megfogták akkor én fejtettem ki a lányom kezéből a kislány ujját,mert nem tudtam hogy mit szól a másik szülő... bocsi ez kimaradt. és utána gyors próbálkozásba megint megfogták egymást,ekkor szól a szülő,de persze a két gyerek nem tágított egymás mellől, mind a ketten mosolyogtak és tetszett neki nagyon a dolog... a szülő is látta,hogy mi van és nem szólt rá a gyerekre,ezért én sem tettem mert ugy voltam vele,hogy akkor biztos nem zavarja őket sem... jó néhány perc eltelt,mikor ilyen durva volt az apa. a percek leforgása alatt miért nem zavarta? nálam sincs olyan h buta vagy,és nem is értem hogy egy csöpp emberre miért kell ilyet mondani,ebből később még gondok is lehetnek szerintem. teljesen más ha azt mondod a gyereknek,hogy amit csinált,az butaság,maga a tett,de nem a gyerek buta... hát meg van a véleményem aki azt mondja a kicsi gyerekének,hogy buta
2013. ápr. 29. 05:51
 4/18 A kérdező kommentje:
ja és még azt hozzá tenném,hogy én kinyitottam szépen a lányom ujjait és úgy húztam el a gyerek kezét,nem úgy mint az apa,hogy kirántotta,durván
2013. ápr. 29. 05:52
 5/18 anonim ***** válasza:
5%

Én sem szeretném, ha a lányom vadidegen kisgyerek kezét tapogatná.

A gondolattól rosszul vagyok, hogy én más felnőtt kezét tapogassam.

2013. ápr. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Mi van? Ki az aki nem szeretné, hogy a gyerekek egymás kezét tapogassák? Hát ők így ismerkednek bakker. Milyen szörnyű antiszociális világban élünk?


Mire nevel ez hosszútávon? Inkább azon kellene elgondolkozni. Szomorú szerintem...:(


Szerintem te jól tetted,a mit tettél kérdező, felmérted a helyzetet (elhúztad a lányod kezét) és utána engedtél. Jó lenne több ilyen szülő a játszóterekre is...

2013. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

De te felnott vagy ok pedig gyerekek.

En semmi extrat nem latok ebben.nem a korhszban vagy a rendekoben tortent,nem nyalogatta a gyerek kezet....

En nem tudom lehet bennem van a hiba de ebbol nem csinalnek ugyet.sokkal roszabb ha a gyerek burokba van,semmit nem szabad megfognia stb...


Kedves kerdezo, veletek minden ok!

Van aki lazabb mindenben es van aki nem.

;)))

2013. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon rosszul reagált apuka ez tény. De ne vedd magadra lehet hogy Ő ÉRTELMEZTE úgy pont, hogy TÉGED zavar a gyereke nyúlkálása (és nem úgy gondolta hogy ti vagytok fertőzők vagy piszkosak vagy bármi). A legtöbb ismerős szülő (és én is) nem igazán hagynánk-szeretnénk hogy kicsi gyerekek egymás számára idegenek főleg-, egymás kezét tapogassák, mert még kicsik és egyből a szájukba nyúlkálnak. Szóval nem túl jó ötlet.

Én akkor is arrébb húzom a babámat ha az arcocskáját fogja-simogatná meg másik baba-gyerek. De egyébként az anyukák-apukák 90% a rá is szól a gyerekére hogy nem fogjuk meg a baba kezét, arcát, inkább a lábát vagy pocakját simogasd.

Úgyhogy ezt nem csak én gondolom így.

Mivel kifejtetted egyszer a gyerkőcöd kezét a másik gyerek kezéből, ezért lehet apuka úgy gondolta hogy TE SE ÖRÜLSZ ennek a dolognak csak nem mersz, akarsz erélyesebben fellépni ezért gondolta majd ő fellép erélyesen.

Kitépés, lebutázás: nem értek vele egyet egyáltalán, valahogy másképp is meg lehetett volna oldani. Úgyhogy a stílus az nagyon nem oké.

2013. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Azért az más,hogy a felnőttek vagy a gyerekek fogják meg egymás kezét. De gondolom ez a szülőpár is kiviszi a gyerekeket közösségbe,ott is így reagál? burkot húz a gyerek köré,folyton a nyomába van,nehogy valaki megfogja őt vagy akármi?


Ezen én is gondolkoztam már,hogy lehet hogy azt hitték,hogy engem zavar.. vagy nem tudom... mindegy is,inkább leszálltam a buszról egyből,mert annyira fel tud húzni,ha valaki így beszél a gyerekével,úgymond ok nélkül... Barátkozó gyerekek,szerintem ez tök jó... nyilván van egy határ.. Tehát h nem fogdosunk meg azért mindenkit,meg nem puszilunk mindenkit... stb... de ezt el lehet magyarázni. Legalábbis így gondolom. Az én 9 hónaposomnak is ha elmondom hogy ne szabad,stb akkor megérti,igaz feszegeti azért tovább,de nem kiabálok vele,meg nem mondok neki ilyeneket. kúltúráltan,megkérem,stb. Eddig bevált. :)

2013. ápr. 29. 09:21
 10/18 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

a felnőttek is kézfogással köszöntik egymást vagy mutatkoznak be egymásnak. Nem látok benne rosszat.

A buta és butaságra visszatérve...

tesóm a másféléves fiának: gratulálok hülyegyerek...

A gyerek mondja apjára anyjára hogy buta, mutatja a halántékát hogy dili stb... De egymással is így beszélnek utánna meg ráordítanak a kicsire, hogy na! hogy beszélsz... a fiam tőlük jött haza és 3 évesen úgy használta a pi.csa szót mintha muszáj volna..

2013. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!