Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátok mennyit alszik?

6 hónapos babátok mennyit alszik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, már 3 hónapos korától az éjszakát végigaludja, most ott tartunk hogy este 9-10től, alszik reggel 5-6ig, akkor eszik és már alszik is tovább 8-9-ig. De ha 6 után ébred fel, mondjuk fél7kor akkor nem alszik vissza. napközben, 2-3 szor 20 percet, de az is kínszenvedés, mert sír, hisztizik, nagyon álmos de nem akar aludni. Se kiságyban, se babakocsiban, se kézben, se cumival, se anélkül... Sorolhatnám még. Engem nem zavarna, ha nem akar aludni, de mivel álmos olyan nyűgös lesz, hogy órákig csak nyafog és semmi nem jó. Hogy csináljátok? Kinek, milyen a nappali alvás? Nálunk már kb 1 hónapja ilyen kínlódós.
2013. ápr. 29. 08:54
 1/4 Moncsycsy ***** válasza:
Az én lányom pénteken 7 hónapos, de velünk is így volt. szerintem még nem annyira tudják kialakítani az alvási rendjüket, hogy mikor aludjon, mennyit , h később jót tudjon játszani. kifog alakulni a rend, mi most 2 hete tartunk ott, hogy délelőtt és délután alszik 1,5- 2 órát. este kb. 9 körül fekszik, és fél7-7 körül kel. én onnan tudtam mindig, hogy este több kell vacsorára hogy reggel korán kelt. ha látom rajta hogy álmosodik kiságyba teszem és ő saját magától alszik el. én úgy gondolom, nálatok is kialakul egy rend alvás szempontjából :)
2013. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is nemsokára 6 hónapos lesz. Az éjszakákat mostanában kezdi átaludni, 8 körül elalszik és általában 5 fél 6 körül ébred, eszik és általában visszaalszik 7-8-ig. Napközben nagyon rossz alvó, és nem úgy alszik mint a nagy könyvben le van írva, mert "elméletileg" ilyenkor már csak napi kétszer kellene aludniuk napközben. Ő háromszor-négyszer is alszik napközben, de csak harminc percet! A babakocsiban és a hintájában sikerül olyankor elaltatnom. Neki épp most bújt ki két foga, lehet a Te babádnak is már mozgolódik és azért is nyafogós. Kitartás! :)

2013. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kislányom nemsokára 6 hónapos.1 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat.Nagyon ritkán felkel inni.

Nappal nem sokat alszik.Délelőtt 40 percet ebéd után is körülbelül ennyit mikor sétálunk.Késő délután olyan 5-6 körül alszik megint 30 percet.8-9 fele alszik el 7kor fürdik.Reggel 7-8 között kel.Van mikor ő is nyűgős és nehezen alszik el de általában elalszik 5 perc után.Nálunk az vált be,hogy cumi a szájba,a hasamra fektetem hasra és paskolom a fenekét míg el nem alszik.Ha elaludt leteszem.Remélem hasznos volt a válaszom.:)

Sok sikert.

2013. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3.vagyok.AZt elfelejtettem,hogy ha így sem alszik el akkor a karomba veszem és teát adok neki míg félálomba nem szenderül,utána kicserélem a teát cumira és leteszem hasra.:)
2013. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!