Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem gondolom, hogy...

Baj, ha nem gondolom, hogy játszótérre kellene vinni a 14 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés

Most olvastam több helyen, hogy 11 hónapost már napi 1-2 órára visznek játszótérre, van itt a közelben, de még nem jutott eszembe. A kertben szereti, ha tologatom a 3 kerekű biciklin. Sétálni szoktunk, ha boltba megyek, a babakocsiban hamar el is alszik, mert "csak megyünk". Csak úgy a séta kedvéért ritkán megyünk, mert inkább bent játszom vele, olvasok neki.

Én gyerekként sosem szerettem csúszdázni, talán ezért nem viszem? Hogy kellene megváltoznom ezen a téren?



2013. ápr. 29. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
lehet belőle is antiszociális ember, mint az anyja, nincs ezzel semmi gond.
2013. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem baj,semmi baja nem lesz tőle, ha még nem jár.
2013. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor már szeretnek hintázni, homokozni. Ha ez máshol nem adott akkor a helyedben elvinném. Plusz nem baj ha lát más gyerekeket ha amúgy nincs társaságotok. Ha van, és játszani is tud hol, akkor felesleges levinni :)
2013. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy hihetetlenul fog hangzani de a kisfiam sosem volt oda a jatszoterekert. nem erdekeltek a csuzdak, hintazni talan a 3 eve alatt 3-4-szer hintazott, nem erdekelte a homokozo, korhinta es semmi sem ami ott volt. Ennek ellenere baratkozo tipus, jarun uszni mar babakora ota es jol osszebaratkozott a kis uszo tarsakkal. Jart bolcsibe is es semmi gond nem volt, a beilleszkedessel es baratkozassal sem. Most ovis es imad oviba jarni de a jatszoter a mai napig nem "dobogtatja meg a szivet". :) Szeret a parkba biciklizni, rollerezni, a kertbe labdazni, autokat tologatni, kirakozni... csak egyszeruen a jatszoter nem erdekli. Ha el is megyunk mondjuk talakozni valakivel akkor szaladgal korbe, madarat kerget, neha bujocskazik ha valaki vele tart vagy kozosen szaladgalnak de ha megemlitem neki a hinta szot ki is fut a vilagbol azonnal. Van ilyen pedig 9 honapos kora ota babakocsiztam vele a helyi jatszoterre tobb anyukaval is. Minden baba imadta a hintat a fiam akkor volt boldog ha a fuben maszhatott.
2013. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tetszene neki a csúszda, a homokozó és a hinta is :) Viszont nem hiszem, hogy egy ilyen kicsi gyerekkel 2 órát ott kéne lenni, azt már inkább 2 éves korától. Most csak nézzetek be egy fél órára amikor nincsenek sokat. Tedd be a hintába, mondókáz neki ha unja, homokozzatok aztán pár hónap múlva ha van kisebb csúszda próbáljátok ki nyugodtan :) utána pedig mehet fokozzatosan egyre több időre ha jól érzi magát :)
2013. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jégtánc ***** válasza:
87%
Menjetek nyugodtan,hidd el ő élvezni fogja.Az egy dolog hogy te nem szeretted,viszont nem szabad ezt a gyermekre is kivetíteni.Gondolom az a legfontosabb neked hogy a gyermekedet boldognak lásd,hogy felfedezze a kis világát.Majd úgy is meglátod hogy bejön neki.Te arra emlékszel hogy 14 hónaposan nem szerettél csúszdázni?
2013. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert te nem szerettél játszótérre járni az nem azt jelenti hogy ő se fogja! Szerintem add meg neki az esélyt rá hogy eldöntse ő hogy szereti e vagy sem,de ha el sem viszed akkor lehetősége sem lesz rá hogy eldöntse,de ez csak az én véleményem :) További szép napot!!! :)
2013. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ mi van otthon nektek tehát ha van csúszda hinta homokozó (sok ismerősömnél így van) akkor akár ott is ellehet ezekkel, mindazonáltal ez nem pótolja azt amit előttem írtak hogy lát más gyerekeket, megtanulja hogy nem minden az övé megtanulja hogy szépen együtt lehet játszani a homokozóban (vagy egymás mellett) kölcsönveheti a másik sokkal érdekesebb műanyag akármijét :) (persze elkérve a tulajtól) stb.

Hidd el nekem se egy hú de nagy élvezet ott nyomulni a játszón (főleg mert én a gyerekem után megyek és nem csevegek a barátnő anyukákkal ez nem baj nem azért mondom csak nekünk még nincsenek barátaink errefelé) de a kicsim szereti. Sokkal jobban alszik, hamarabb elfárad.

Hintázni amúgy az enyém se szeret, beül és 4-5 perc múlva kiszáll:))) de homokozni csúszdázni kifejezetten kedvel. 18 hónapos.

Egyébként nyilván akkor se fog történni semmi visszafordíthatatlan ha nem viszed a játszóra , járni fog ő is közösségbe előbb utóbb, antiszoc. azért nem lesz:)) max. akkor fogja majd csak kitanulni ezeket a más gyerekekkel való együttműködési formákat meg hogy mit szabad és mit nem. Na bumm, belehalni nem fog. De azért jobb ha a te óvó szárnyaid alatt tanulgatja ezeket és nem mondjuk a bölcsiben, oviban.

2013. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a játszótér nem a játékok miatt "hasznos", hanem, hogy gyerekek között legyen, lássa, hogy vannak gyerekek, tanulgatják hogy közeledjenek egymáshoz, ilyesmi.

ha meg tudjátok oldani máshogy, hogy heti 1x egy órára gyerekek között legyetek akkor nem gond.

de az, hogy nem is találkozik gyerekekkel, szerintem nem egészséges ebben a korban

2013. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok vlaszt, az 1. kivételével ment a zöld kéz.

Járunk ringatóra, babaklubokba, játszóházba, szóval a társaság megvan, meg tudja, hogy van játék, ami nem az övé. A kertben nincs hinta, csúszda, ilyesmi.

Ahogy 6. és 7. írta, én sem szeretném, hogy amiatt ne szeresse, mert én nem viszem.

Nekem alapvetően a "kinti játék" mint olyan maradt ki az életemből, pedig kertesházban nőttem fel, de anyukám valami miatt nem erőltette. Nem mondom, hogy hiba volt, de pont ezért szeretném én másképp. Kezd érni bennem az elhatározás, hogy megerőltetem magamat, és fogok vele járni, pedig úgy érzem, nekem semmi jó nincs benne. A babaklubos csapattal ez még nem merült fel, de olyan, mintha ők sem járnának, vagy csak nem beszélnek róla.

2013. ápr. 29. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!