Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányok mikor kezdenek...

A lányok mikor kezdenek beszélni? Mi 14 hónaposak vagyunk, de pápá-n kívűl még nem mond semmit.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Te is 14 hónapos vagy?

LOL

2013. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Az első a számból vette ki a szót!

Minden gyerek máskor kezd el beszélni., De ha te nem beszélsz értelmesen hozzá, többes számban beszélsz, akkor ne várd tőle, hogy értelmesen beszéljen.

2013. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 20 hónapos, kb. 1 hónapja mond 12 szót.
2013. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van, aki csak két éves kora után kezd el beszélni, akkor is, ha kislány.

Genetika befolyásolja.

Nekem mindkét gyermekem (fiú és lány) korán kezdett beszélni, de a környezetemben több olyan kétéves, vagy idősebb kislány van, aki értelmes szót csak mostanában kezdett mondani, addig halandzsázott a saját nyelvén, vagy csak egy-egy szótagot mondott (néhány szó elejét).

2013. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves pont, és már kb 20-25 szót mond. De minden nap van új szó, a tegnapi a cipő.


A lányom is 2 éves elmúlt, amikor már nagyon beindult a beszéde, addig a szokásos baba-mama-papa-pápá stb. szavak voltak.


Várj, 1 év múlva már sokkal jobban megy neki.

2013. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Furcsa a kérdésben a többes szám, ráadásul logikátlan is, mert a "nem mond semmit" meg egyes számban van.


egyébként a gyerekek fejlődése eltérő. Kérdező, beszélj hozzá szép tisztán, ne gügyögve, rövid, világos mondatokban és meglátod, elkezd majd beszélni! Most olvastam egy kérdésben, h anyuka iszit kínált az egyévesnek, de hallottam már iszikának is. Na, hát ezt még a felnőttek közül se sokan értik, annyira meg van nyomorítva ez a szó, a gyerek meg ráadásul tanulhatja kétszer, mert előbb-utóbb meg kell tanulnia, h az igazából innivaló.

2013. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyilván függ attól is nem kicsit, hogy mennyit és hogyan beszél egy gyerekhez az anyja, apja.

A mi babánk 1 éves elmúlt, amikor kezdtük noszogatni, hogy mondjon ki szavakat, aztán nagyon megindult a fejlődése. Még nincs egészen 2 éves, de szépen, mondatokban beszél, idegen nyelven is. Sokat foglalkozom vele, hiszen itthon vagyok egész nap, így ez nálunk jó helyzet, ki is használom.

2013. ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kiki01 ***** válasza:
Szerintem ilyen idősen még nem is kell hogy mondjon bármit is. az enyém is 14 hós, nagyon próbálkozik a cicával, meg azzal hogy gyere, de hát még nem sikerült neki:)
2013. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ekkortájt fog beindulni, de nagyon. Idáig természetes, hogy egy-két szót próbálgat, de azt nem tartom jónak, ha egy 2 éves se áll nagyon másképp.
2013. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért nem tartod jónak? Indokold meg légy szíves, hogy fejlődéslélektanilag mi a baj azzal, ha valaki 2 évesen csak szavakat mond?


2 évesen még nem kell beszélnie folyékonyan. Lányom szavakat mondott, kb 20 szót. 2 éves korában kezdett el beszélni. Pár hónap alatt tökéletesen folyékonyan mondta a magáét.


Most már 12 éves, és sosem hagyja abba, olyan, hogy csend, nincs.

2013. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!