Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tojás a Babának? Hogyan?...

Katucika0912 kérdése:

Tojás a Babának? Hogyan? Mikor? Többi lent!

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 11 hónapos , már mindent eszünk , kivéve tojást ! Abszolult nem vagyok "parás" anyuka , de elöttem van egy elrettentő példa.Barátnőm kislányát korházba kellet vinni , mert bevörösödött a tojástól és felpuffadt! Tanácsokat szeretnék kérni , hogy ki hogyan , mikor adagolta , adta először gyermekének a tojást !

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2013. ápr. 30. 06:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Főtt tojás sárgáját először, csak egy negyedet a főzelékbe,aztán ha semmi baj,akkor felet és így tovább. Fehérjét 1 éves kortól ajánlják. Amúgy evett már olyasmit a lánykád,amibe volt tojás? pl tészta vagy ilyesmi?
2013. ápr. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát nem igen :S

Tésztát eszünk , de tojás menteset ...

2013. ápr. 30. 06:16
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja , amúgy köszönöm a gyors választ :)
2013. ápr. 30. 06:17
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem csináld úgy,ahogyan írtam. De ne aggódj... Tuti minden rendben lesz! Cicizik még?
2013. ápr. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ok , köszönöm szépen , megprobálom úgy csinálni!

Nem sajnos tápszeresek vagyunk , 3 hétig tudtam csak ciciztetni :(

Aztán egyik napról a másikra elapadt a tejem !

Már csak reggel meg este kap tápszert !

Köszönöm a gyors választ ! Még egy kérdés!

Várjak még vele mig be nem tőlti az egy évet vagy már most probálkozhatom ?

Köszi

2013. ápr. 30. 06:43
 6/14 anonim ***** válasza:
értem! :) Hát a sárgáját már adhatod neki simán. :) azt hiszem 8 hónapos kórtól lehet adni,vagy legalábbis nekünk a gyerekorvos azt mondta,hogy gyakorlatilag 8 hónaposan már ehet mindent ami pépesíthető. :) egyedül a tejet és a tojás fehérjét mondta későbbre.
2013. ápr. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
az én fiam 5 hónapos a védőnő azt mondta a sárgáját már adhatom neki
2013. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Az én védőnőm azt mondta, hogy 14 hónapos kortól lehet adni tojássárgáját, de én mindenhol azt olvasom, hogy 8. hós kórtól lehet, de erről hallani sem akar. Az én fiam 9 hós még nem adtam neki, de hamarosan fogok, mert nem hiszem, hogy olyan sokáig kellene várni vele.

2013. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk ahogy a barátnőd, 11 hónaposan kinézte a szánkból a tojás rántottát, épphogy pár pici falatot evett belőle kenyérrel (tényleg csak ilyen szinte morzsányiakat), 5 perc múlva folyt az orra, feldagadt az arca, még a szeme fehérje is bevörösödött. Mi is rohantunk a kórházba, de még előtte itthon felhívtam őket, és mondták, hogy adjak neki Calcimuscot vagy Fenistil cseppet. Mire beértünk már szerencsére nem sok minden látszott rajta.

Szóval az a lényeg, hogy jó sokáig, és keményre főzött tojást adj neki. Elvileg a sárgáját már eheti, azt a miénk is kapott már előtte, attól nem volt baja.

Azóta kapott fehérjét is, de az a lényeg, hogy jól meg legyen főve. A rántotta valószínűleg azért ütötte ki, mert az félig nyers.

Nekem előtte már evett pl. tésztát, sütit, amiben volt tojás, attól nem volt baja.

Szerintem mikor adsz neki, mindenesetre legyen otthon valamilyen Calcium készítmény amit gyorsan beadhatsz neki, ha esetleg allergiás reakciót váltana ki.

De szerintem a keményre főtt tojástól nem lesz baja, főleg ha csak a sárgáját adod.

2013. ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

sárgáját először vajas kenyérre morzsoltam el... Figyeltem a Fiamat és a szája körül kicsapta... kijött az ekcéma... vártunk egy kicsit és megint megpróbáltuk, de állandóan kijött. azóta 3 éves imádja a főtt tojást de az ekcéma rögtön kijön tőle...

Ha így jártok jegyezd meg! Mert vannak olyan gyógyszerek amiket nem kaphatnak meg a tojás érzékenyek! Én tavaly akartam a "kullancs elleni" oltást beadatni és az tojáson van tenyésztve ami anafilaxiás sokkot okoz... A doki kiadta a receptet én kiváltottam (holott tudja, hogy tej és tojás érzékeny) Na mondom elolvasom mit ír hogy tejcukrosok megkaphatják-e és erre a tojást írja... Bemegyünk, mutatom neki hogy mit olvastam és ilyet szól jajj isten ments hogy beadjuk neki akkor!!! Na mondom meg a k.rva anyád mert nem rajtad múlott hogy a gyerekem ne kapja meg...

2013. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!