Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kérdésem azokhoz szól, akik...

A kérdésem azokhoz szól, akik egy ágyban alszanak a babájukkal?

Figyelt kérdés

Milyen az éjszakátok? Szokott sírni a baba, vagy a közelség miatt egész éjjel csend van?

Fontos lenne a válasz, köszönöm!


2013. ápr. 30. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettővel kb 2 éves koráig aludtam együtt (akkor közös megegyezéssel "külön váltunk"), és mindkettő aludt mint a bunda. Elég hamar aludták át az éjszakát, vagyis, nem annyira, de nem volt fárasztó, mert félálomban cicit előkaptam, aludtak tovább... Kiságyba napközben tettem néha őket, de ők is rosszabbul aludtak, és én is idegesebb voltam (hiába vagyok eü-s kb 5 percekét ellenőriztem, hogy szuszzognak-e. együtt meg ugye a légzésüket is szabályoztam)
2013. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is szinte szó szerint ugyanez. 2 van, 2 éves volt a nagyobb, amikor vettem ifjúsági ágyat (a mi szobánkban volt) egyszer csak esti cici után átmászott, és onnantól ott aludt, (2,5 évesen), a kicsi most lesz 2 és együtt alszunk még. (és néha a nagy is jön, de jó nagy, 240*200as ágyunk van :) :) )
2013. ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Mi nem mindig alszunk együtt a fiammal, de most 8 hónapos, és a szeparációs szorongás miatt muszáj volt, mert a saját ágyában nem aludt vissza, bármit csináltam. Így is felébred, de nem kell felkelnem , hanem máris mellettem van, meg tudom etetni, ha szomjas , van bent a szobában inni való. Van, hogy elég megsimogatni, fogni a kezét. Sokat vergődik, forgolódik, nyöszörög, gondolom a foga miatt is. Szóval csak azért jó, mert nem kell még külön nekem is kimászni az ágyból, és így még vissza is alszik.
2013. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Amikor 1-2 éves volt nem aludt velünk, nem is akart, kérte a kiságyat, nem sírt éjjel. Most hogy 2-2,5 majd 3 éves lett bejön a szobánkba és ki sem lehet innen robbantani szerintem többet, amíg saját barátja nem lesz.

Nem tudom hogy járt-e így valaki.

2013. ápr. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Kislányunk fél éves, kb. 2 hónapos kora óta alszok vele egy ágyban.

Hajnal 4 körül el kezd motyogni, akkor berakom a cumit, 5-1/2 6-kor kel enni. Iszonyat kényelmes ágyból etetni. Lehet önzőség, de én ezért alszok vele. Amikor "keltem" hozzá, akkor használhatatlan voltam másnap. Így mindenkinek jobb.

2013. ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hónapig bírtam az átmászkálást, akkor vettük közénk, vagyis úgy, hogy a saját ágyába ment este és első ébredésnél jött hozzánk. Így én is sokkal kipihentebb voltam, és megszűnt az éjjeli nyöszörgés mert első mocorgásra visza tudtam altatni(vagy szopival vagy simogatással, később vízzel) Egy évesen kapott heverőt, akkor már egyszer sem kellett átmenni érte, jött magától:). Eleinte már éfél- 1 körül, aztán egyre tolódott ki az ébredés, most 2,5 éves és már csak reggel jön ébreszteni:).
2013. ápr. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, hasznos volt mind. :)
2013. ápr. 30. 09:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 1 éves koráig külön,a saját szobájában aludt.

Azután átköltözött közénk,mert 4 őrlő foga jött egyszerre és csak nálunk nyugodott meg,azóta nem sikerült "kilakoltatnom",pedig már elég szűken vagyunk a franciaágyon.

Most lesz 21 hónapos,úgy tervezem,hogy mikor 2éves lesz elbeszélgetek vele a külön ágy előnyeiről :D


Egyébként nyugodtan alszik köztünk,bár sokat forgolódik.

2013. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Kislányom 3 éves múlt, kezdetektől együtt aludtunk vele, nagyon jó alvó volt. Most az a helyzet állt elő, hogy kis nyafogás után elmegy a saját ágyába aludni, el is alszik, de hamar felriad, és egyszer kétszer még vissza lehet fektetni, de általában legkésőbb hajnal 1-2 körül mindig köztünk köt ki.

Kisfiam 1 éves múlt, próbáltam együtt aludni vele, de ő erre alkalmatlan, Addig alszik mellettem, amíg a cicim a szájában van, ha elveszem vergődik. Így ő kezdetektől a kiságyában alszik önállóan, gyönyörűen, nyugodtan, cumi nélkül. Cicizni már csak reggel 5 körül kel fel egyszer, aztán alszik tovább fél 8-ig.

Tehát nálunk minden van, nem tudom melyik a jó, én szerettem és szeretek együtt aludni, de a külön alvó fiammal egyelőre sokkal kevesebb a gondom.

2013. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is. :) Azért tettem fel ezt a kérdést, mert bár két gyermekem van, és mindketten csakis a kiságyukban aludtak (5 ill. 6 hetes koruktól végig is aludták az éjszakát), jön a tesó, de egyelőre egy légtérben tudnánk aludni. Azt viszont nem akarom, hogy mászkálnom kelljen, ne adj Isten visítson a baba, hiszen a nagyobbik tesó már iskolás, ki kell pihennie magát.
2013. ápr. 30. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!