Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetem 1 éves picurral? Be...

Egyetem 1 éves picurral? Be merjem vállalni?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy visszamenjek-e az egyetemre szeptembertől. Levelezőre járok, de még csak egy éves lesz a kislányom és nem tudom, hogy lehet-e tanulni egy ilyen korú gyerek mellett. Van itt olyan anyuka, aki főiskolára egyetemre járt ekkora babóca mellett? Meglehet csinálni? írnátok nekem tapasztalatokat?
2013. ápr. 30. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Én dolgoztam meg tanfolyamra jártam. Attól függ elsősorban, van-e segítséged és mekkora az erőnléted. Bármit csinálni ekkora gyerek mellett akkor lehet, ha valaki vigyáz rá helyetted (nálunk nagymamával ment délelőttönként játszóterezni) ill. amíg alszik.
2013. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Szerintem ezt csak te tudod eldönteni. Milyen a kislányod, mennyire van segítséged, ha tanulni kell.

Én 2hónapos gyerek mellett mentem vissza rendesen az egyetemre. (szerencsém volt júliusban született). Utolsó évem volt, nem akartam húzni. De nekem ott volt anyukám/nagymamám akikhez levihettem, inkább csak a kötelezőkre jártam be. Így volt olyan nap hogy be sem kellett mennem, max egy olyan hogy 3 órám volt (vagyis összesen 6 óra hossza). A vége ilyen szinten lazább a képzésnek.

Én tudtam mellette folyamatosan készülni (rengeteget fordítottunk, prezentáltunk...) mert az apukája este otthon volt, foglalkozott vele. A vizsgaidőszak volt kicsit húzós.

Nem mondom, hogy ez így ideális volt, de meg lehetett csinálni. Tavaly végeztem, azóta dolgozok, ő bölcsis, na ez számomra fárasztóbb :) Plusz azóta sokat beteg - most is itthon "ülünk"

2013. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, amikor alszik. Én is úgy csináltam. Most már kettő van, a nagy sajnos nem alszik nap közben, így nehezebb, de muszáj lesz végre befejezni. :)

Vizsgaidőszakban kérd meg a párod vagy a nagyszülőket hogy vigye el néha egy egész napra, nagyon sokat tud segíteni egy ilyen szabad nap.

2013. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekem még csak 9 hónapos a babám, az előző félévben csak 1 vizsgát tudtam megcsinálni, most 6-ot szeretnék.

Én úgy csinálom, hogy valamivel kevesebb tárgyat veszek fel, mint az ajánlott, tehát kihasználom a kreditrendszer adta lehetőségeket. Persze így nem lesz meg 5 év alatt, de a férjemen kívül nincs segítségem, így többet nem bírnék. A másik dolog, hogy órára nem nagyon tudok bejárni, szinte csak vizsgázni megyek és még arra a pár napra is nehezen tudom megoldani a gyerek felügyeletét.

Szerintem attól függ mennyi segítséged van, és persze attól, hogy mennyire komoly szakot végzel.

2013. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gazdaságtudományi karon vagyok számvitel szakirányon :S Segítségem csak a férjem lesz, Ő próbál majd játszóterezni délutánonként a picurral sétálni, meg lefoglalni. Így délutánonként lesz egy-két órám, de még így is rizikósnak tartom, hogy a gyerek a háztartás, meg a tanulás nem-e mennek egymás rovására. A gyerektől meg nem szeretném elvenni az időt. :( A párom mindig azt mondja, hogy többen is megcsinálták már, nekem miért ne sikerülne :)
2013. ápr. 30. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem a sulit fél évesem mellett.. 3 hónap volt összesen... tanultam stb nem voltam lemaradva de éreztem, hogyha ezt csinálom a gyerekemtől veszek el rengeteg időt... nem elég csak akkor tanulni mikor alszik...

Nekem párom és nagyszülők segítettek... De jött egy elég erős betegsége hasmenése volt bő 1 hónapig és napi 8-9 pelust telenyomott így eldöntöttem, hogy maradok otthon és ápolgatom nevelgetem..

3 szakma mellé akartam még egy érettségit is.. Most az a terv, hogy ha beszokik az oviba akkor jelentekezek érettségi vizsgára és egy év alatt bevágok mindent míg várjuk a következő babánkat... Nehéz lesz (főleg a matek) de a lehetőséget megadják rá..

2013. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2es vagyok. Én is pénzügy-számvitel alapszakot végeztem:) csak én nem a számvitellel mentem tovább mesteren, a kicsi pedig már akkor született. Szóval nekem sem volt az a "laza" szak. Nem rábeszélni akarlak, te tudod mit tudsz vállalni, csak azért írom hogy lehet. Ha valaki meg akar csinálni valamit azt megtudja :) De ha nem sürgős, akkor halaszthatsz még egy évet.

Őszintén én sem akartam otthagyni még egy 2 hónapost anyukámra akkor sem ha nem túl sok időkről volt szó. De úgymond muszáj volt. Nálunk nem tervezett gyerek volt, albérletben élünk, párom már akkor is dolgozott, de azért tudtam hogy nem ülhetek otthon a gyerekkel 2-3 éves koráig. Szóval ha akkor nem fejezem be a sulit, akkor utána munka mellett nem fogom tudni csinálni. Akkor pedig elszállt volna az az 1 év ami már megvolt a mesterből. Kb. most vagy soha. Úgyhogy inkább megcsináltam. Ha a párod támogat akkor gondolom a gyerek körül is segítene munka után. Ez kell hozzá, az biztos.

Gondoljátok el, minden oldalról aztán döntsetek:) Nehéz, de meg lehet csinálni. Viszont ha meg tudjátok oldani akkor még babázhatsz egy évet nyugiban:)

2013. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Volt kolleganőm 3 gyereket szült az egyetem 5 éve alatt, és sikeresen befejezte a sulit nappalin! Máig nem értem, hogy csinálta, de ezek szerint meg lehet csinálni! :)
2013. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tanulásban azzal is időt takarítasz meg, ha veszel egy mp3 lejátszót, amin van diktafon, felolvasod az anyagot, aztán hallgatod, miközben teszel veszel, vagy akár mikor lefekszel is, én pl. sose alszok el hamar, mindig forgolódok, nem zavart, ha közben még nyomta a szöveget.

Vagy anyukám úgy csinálta, hogy szerzett egy felolvasó programot, ami felolvasta neki az anyagot elmentette és azt tette rá a lejátszóra, így még a felolvasásra se kellett időt szánnia, mikor alig ért rá.

Bár én azt nem tudtam sose használni, mert nagyon hülyén hangsúlyoz.

2013. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pont 1 évesek voltak az ikreim, amikor folytattam a már elkezdett főiskolám. Már 2 évesek múltak, tehát azóta ez a 3. félévem, amit mellettük csinálok. Nem vészes, de szerintem hozzáállás kérdése. Ha igazán akarod, megtudod csinálni!

Az eleje nekem is nehezen ment, pedig csak 6 tantárgyam volt, de most például 12! van és könnyebben megy...csak azért, mert rájöttem, hogy igazán akarom. Már az utolsó évem, szakdolgozatot írok hamarosan. Ja, és jön a 3. baba:)

2013. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!