Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreknek házi v bolti bébipapi...

Ikreknek házi v bolti bébipapi a jobb?

Figyelt kérdés
Én elkészítem mindig de most kaptam egy prospektust a boltit jobban ajánlják csak én anyagilag nem nagyon állok úgy h mindig meg tudjam venni
2013. ápr. 30. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Miért számít az hogy ikrek? Csináld magad.
2013. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a bolti bébiételek ellen, mert állítólag azokat az alapanyagokat nagyon gondosan ellenőrzik, de szerintem amit te készítesz, az is biztosan van ugyanolyan jó mint a bolti, sőt, még jobb is.

Emiatt ne aggódj.

És nem utolsó sorban sokkal gazdaságosabb, ha te csinálod az ételüket, és legalább biztosan tudod, hogy mi van benne.

2013. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Golan Trevize ***** válasza:

"de most kaptam egy prospektust a boltit jobban ajánlják"


Ez már csak természetes! Nem gondolod, hogy bármelyik bébiétel-gyártó is nekiáll prospektusokon reklámozni, hogy jobb a házikoszt, ugye?


Amúgy nagyon függ attól, hogy milyen alapanyogból és hogyan főzöl, de nagy általánosságban biztosan jobb a házi étel. Ráadásul változatosabban tudod etetni a babáidat.

2013. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig csak bio Hipp kajákat vettem az enyémeknek. Ha anyagilag sokallod, szerinted nyugodtan váltogasd, néha készíts te nagyobb mennyiséget, és amit lehet, fagyassz le, de tarts otthon üvegeset is minden eshetőségre készen.


Aki nem ikres, az nem értheti, miért fontos ez, hogy ikreknek lesz a kaja. :)

1. két gyerek kétszer annyit eszik, mint egy, ezért üveges kajából is dupla annyi kell = a vételár is dupla annyi lesz, ezt a szülőknek bele kell kalkulálni a dolgokba

2. egy ikres szülőnek szinte semmi ideje nincs soha, főleg ha a kicsik felváltva alszanak esetleg napokon, heteken keresztül = a főzőcskézésre, s a vele járó konyhatakarításra is jóóóóval kevesebb idő jut. Az embernek ilyenkor hatalmas segítséget jelent, ha egy normális, kész bolti kaját kinyithat.

2013. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért írtam h ikrek mert nekik mindenből duplát kell venni. Egy baba lenne nem gondolkodnék boltban venném.
2013. ápr. 30. 13:20
 6/14 A kérdező kommentje:
Pont úgy van ahogy az utolsó. Nappal mellettük sajnos nem sok időm van párom sokat van távol anyum segít amennyit tud de a boti meg iszonyat drága nekem. 300 Ft a háromnegyede megy az egyiknek a másiknak is az már két üveg és csak az ebédnél tartunk. Gyümi tízóraira...és ez egy nap. Ezért szoktam este lefektetés után elkészíteni meg úgye ha úgy van akkor fagyasztóba teszem mert estére én is elfáradok.
2013. ápr. 30. 13:25
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát bizony, nem olcsóság, nekem is ikreim vannak. Ha két üveggel veszel, az 800-1000 Ft/nap, már ha csak az ebédet oldod meg így. Az havi 20-30 e Ft csak az ebéd.

Nekem nem volt egyáltalán segítségem, de amikor csak tudtam, főztem a lányoknak, mondjuk úgy, hogy közben magunknak is - pl. levesből kivettem a zöldséget, főzelékből habarás előtt, sütőtököt egy egészet megsütöttem, aztán turmixolva fagyasztottam, lehet kapni egész fagyasztott gesztenyét is, abból is elég volt pár szemet mkivenni, megfőzni. Szerintem mindegy, bolti-e vagy házi, egyformán egészséges. Anyagilag viszont nagyon nem mindegy. Kb 1,5 éves korukig heti max 2-szer adtam nekik boltit, a többi házi kaja volt, aztán már csak házi (kivéve, ha utazunk, akkor jól jön a bolti).

Mi a tejpéppel voltunk meglőve: egy doboz három napig tartott! Egy doboz tejital meg 5 napig!

Úgyhogy nagyon hamar elkezdtem a reggelit is magam csinálni, kölest, kását stb. Aztán sajnos mostanra megoldódott a helyzet: két évesen az egyik laktóz-érzékeny, úgyhogy doki írja 90%-osan, a másik már tehéntejet kap.

Anyagilag nagyon nem mindegy, szerintem próbálj meg főzni nekik, hetente mondjuk kétszer, amikor anyukád is ott van, és segít. Neked sem rossz, ha finom zöliket eszel, pl. én tök szépen lefogytam, mert magamnak is főztem a lányokkal együtt.

A fáradtságról annyit, hogy az még meglesz egy jó darabig szerintem. Ikrekkel nem kispálya, én is csak most tudtam meg, hogy nekem is letek... de annyira jó!

Főzz nekik, ha tudsz. Már csak azért is, hogy szokják, nehogy aztán ne fogadják el a házi kaját.

Még avlami: engedd - ha van lehetőséged - hogy néha más főzzön nekik, pl. anyukád. Ui. nálunk volt olyan, hogy vmit nem ettek meg, ha én csináltam, de ha más., akkor igen - kicsit hígabb volt, más ízű, stb. Több szem többet lát alapon.

Nekem a belem is lógott velük egyedül, de mégis az otthon főzést ajánlom.

Remélem, segítettem valait :)

2013. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget én is főzök most nekik répa - krumpli főzeléknél tartunk csak a prospektust olvastam h ez meg az nem jó a házi készítésben...Néha-néha kapnak boltit de anyagilag eléggé megviselne ha mindig azt adnék...Tejpépet nem adok nekik elég mű ízük van múltkor az egyik ki is hányta egy próba után befejeztem.
2013. ápr. 30. 14:38
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Hát nézd. Szerintem mikor időd engedi, főzzél le egy nagyobb adagot, és fagyaszd le. Aztán mikor előveszed, akár fel is turbózhatod egy kis gyümölccsel. Amikor meg akciós a bébiétel, akkor vegyél azt.


Szerintem a prospektusokat felejtsd el. Ha egy répatermesztő adná ki, akkor kizárólag a házi répapürét ajánlaná.

A pempőgyár, pedig a boltit.


Nekem is ikreim vannak, semmi segítségem nem volt. Nem ördöngösség azért az ikrek nevelése sem.

2013. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Lehet akkor bennem van a hiba de nekem elég nagy ördöngösség. Kisbabát eddig csak fényképen láttam meg max az utcán hirtelen jött terhesség nem számítottam rá. Nekem elég nagy ördöngösség és szeretném a legjobbat nekik csak néznem kell az anyagi és az idő oldalát főleg mikor egyedül vagyok és éjszakázok velük.
2013. ápr. 30. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!