Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája végigalussza...

Akinek a babája végigalussza az éjszakát, ti nem keltek fel takargatni?

Figyelt kérdés

Kisfiam most, másfél évesen aludt először egyhuzamban 7 órát éjjel (abban nem reménykedek, hogy ez most már így is marad), de én akkor is sokszor felkeltem betakarni.

Este nálunk nagyon meleg van, ezért csak egy rövid ujjú bodyban alszik, és éjjel mikor kissé hűl a levegő (bár még hajnalban sincs 24-25 foknál hűvösebb), akkor többször felkelek és betakarom (hálózsák kilőve, azt nem viseli el, még a takarót is csak akkor tudom rátenni ha már elaludt).

Ha nektek végigalussza az éjszakát ti is tudtok végig aludni, vagy ti is takargattok?


2013. ápr. 30. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom másfél éves múlt, már 6 hónapos kora óta végigalussza az éjszakát. Eleinte mindig takargattam, de egyszerűen nem állja magán a takarót. Amikor ráteszem, max. 2 perc múlva lerúgja. Szóval már nem takargatom. Elalszik, betakarom, aztán lesz ami lesz. Nálunk egyébként nincs annyira meleg mint nálatok, éjszaka 22 fok körül van.
2013. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én hosszujjú (de nem vastag) badyba rakom le aludni-így nem aggódom,ha később hüvösebb van.ja és alul meg pamut naci
2013. ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 7 hónapos, 6 hetes kora óta végigalussza az éjszakát. 22-23 fok van éjszaka, este betakarom és éjjel ha megébredek akkor betakarom, ha nem akkor nem. Egyébként jelzi ha fázik, de nem szokott fázni.
2013. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kelek fel örülök, hogy alhatok! Ha melege van lerúgja magáról, ha fázik akkor úgy is nyöszörög!
2013. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam hálózsákban vagy egyrészes pizsiben alszik, este betakarom, de éjjel nem kelek fel hozzá takargatni. Ritkán mászik ki a takaró alól, de ha fázna úgyis jelezné.
2013. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Na most jöttem rá milyen jó, hogy hason alszik a babám. Sosem rúgja le magáról a takarót. :) Így aztán át is alusszuk az éjszakát mindannyian.
2013. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is hosszú újjúban alszik,body,plussz vékony pizsinadrág,igy nem gond ha kitakarózik.

3-4 hónapos korától végigalussza az éjszakát,nem kelek fel én sem.

2013. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is olyan a hőmérséklet,nekem 4 hónapos korától végig aludta az éjszakát.Én vékony hosszú ujjú bodyban és vékonyabb hálózsákban teszem le.Meg van a kiságyban egy kis takaró.Mivel a te gyerkőcöd már nagy,én inkább alulra kis pamut nacit adnék.Én egyébként nem kelek fel takargatni,és még nem volt különösebben megfázva.
2013. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ahogy gondoltam: ahány ház, annyi szokás :).

Eddig nekem is pizsiben aludt, de most pár napja olyan meleg van, hogy nincs szívem ráadni még egy pizsama nadrágot, mert akkor azért nem tudna elaludni, mert melege van. Betakarni sem szoktam, csak közvetlenül mielőtt én is elalszom, olyan 11 körül (hacsak nem érzem mégis hűvösnek a levegőt).

Nekem jó sokat forgolódik éjjel, úgyhogy általában lerúgja a takarót, meg ráfekszik.

Csak bele gondoltam (még egy szobában alszunk mert általában 3-szor ébred éjjel), hogy ha külön tenném, akkor is szaladgálhatnék át hozzá takargatni, úgyhogy végül is tök mindegy :).

Valószínűleg nyáron már mindenképpen beköltöztetem a szobájába, akkor meg hátha nem kell már majd takargatni sem, mert meleg lesz.

2013. ápr. 30. 13:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Kb másfél éves kora óta szól, ha fázik éjjel. Általában hajnalban, 5-6 között szokott szólni, akkor be kell takarni. Még mindig, pedig elmúlt 2 éves. De azért nem keltem fel külön, hogy betakarjam, ha nem jelzett.
2013. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!