Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már úgy, hogy tápszert...

Volt már úgy, hogy tápszert adtál a babádnak inkább, mert bár valamennyi tejed volt, de nem voltál biztos a mennyiségben? Inkább vártál a következő etetésig, akkor kínáltad cicivel?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, ellentmond az igény szerinti szoptatásnak. Viszont a gyerek nem hízik rendesen, 10 dkg/hét alatt...

3 hónapos lesz pár nap múlva.


2013. ápr. 30. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem.inkább lefejtem és úgy adtam oda...ha vársz a következő etetésig,azt az üzenetet küldöd a testednek,hogy nem kell több tejet termelnie,és elapad a tejed.egyenes út a tápszerezéshez.
2013. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Igen volt! Először mindig szopott utána ha még cuppogott és nem jött semmi és sírt, láthatóan éhes volt persze hogy adtam neki tápot! Nem lett volna szívem éhesen bömböltetni még 2-3 órát csak hogy a szent anyatejet igya.


Mi lenne ha igény szerinti táplálás lenne és nem szoptatás, ezzel kisebbségi érzést és lelkifurdalást okozva az olyan anyáknak akik nem tejcsárdák és minden szándék megvan bennük hogy minél tovább szoptassanak még ha egy -két csepp is az, mert táplálni bármivel lehet, de az immunanyagok csak az anyatejben vannak, de vannak olyanok, mint én, akinek ha megszakadok sem ment tovább öt hónapnál, és akkor is 10 ml-eket sikerült kisajtolni fejéssel, mert már nem akarta a mellemet a szájába venni, mert nem tudta kiszívni.


Nagyon jó anya vagy, és ha két csepp akkor két csepp, de azt minél tovább! Elsősorban mint védőoltás és a kötődés egyik kialakítója, másodsorban táplálék, szerintem.

2013. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A fejés lehetetlen időgond miatt: 21 hónapos a nővére...
2013. ápr. 30. 14:15
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

A két lányom közt is 22 hó van :-)

Én sem fejtem kb 2 hónap után, mert akkor nem alszom...csak a szoptatás végén már.

Akkor tedd mellre, szív amennyit szív, de a táp legyen melletted hogy ha éhes marad rögtön oda tudd neki adni.

Mindig a szopi legyen előbb!


Az igény szerinti tápláló anyuka :-)

2013. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én mindig mértem, hogy mennyit eszik, de sosem evett egyformán, hol többet, hol kevesebbet. De ha éhes még ,azt észreveszed.Én 3 óránként szoptattam.
2013. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ó mi nagyon egy cipőben járunk Kedves Kérdező! :)

Kislányom 3 hónapos, nagylányom 22 hónapos, s a pici szintén nem akart hízni , olyannyira, hogy 6 hetesen még csak a születési súlyánál tartottunk, bármit próbáltam... sőt, igazából ő jól lakott a szopiztatásokkor , de mégsem gyarapodott... ma sem értem miért? na de a lényeg, hogy én mindig szoptatok, majd a délutáni szopizások után megkínálom tápszerrel - eleinte csak 20-30 ml-t fogadott el, most már beálltunk a 60ml-re , és szépen hízik.

2013. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tényleg egy cipőben járunk. :-)

Nálunk eleinte jó sokat hízott, általában 30-40 dkg/hét. Majd csökkent a heti gyarapodás. Szopi után nyugodt amúgy, és csak este kellett eddig pótlást adnom.

A legutóbbi pár méréskor azonban már csak heti 7, majd 2 dkg-ot produkált, ami semmi...

Ráadásul szerintem nem sok már a tejem sem, a fiam sem haspók már, mintha kevesebb is elég lenne. Így inkább a tápszerhez nyúltam, ami ellen amúgy nem vagyok, ennek a mennyiségét most biztosabbnak látom. A kisfiam gyarapodása fontosabb, mint hogy elmondhassam, x hónapig szoptattam (bár nem gyarapodott közben...)

Szóval nem vagyok egyedül. :-) Másrészt lehet szopna még egy-egy alkalommal, de a nehezebb résznél, ha a nagy elvisítja magát pl., inkább abbahagyja a kicsi a szopizást, és már nem fogadja el az adott mellet.

2013. ápr. 30. 14:52
 8/12 anonim ***** válasza:
A sorstárs vagyok :) - most akkor nem szopiztatod egyáltalán már? Mondjuk nekem az a szerencsém, hogy abszolút nem zavarja a picit ha a tesó visítozik, vagy éppen hisztizik, ő eszik szépen tovább :) Érdekes, hogy te is azt írod, hogy ő nyugodt volt, csak a súlya nem nőtt... nálunk is ez volt, hiába tűnt úgy, hogy elég neki ( sokszor elengedte a cicit, és még bőven volt benn tej) mégsem hízott...
2013. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De, szoptatom, napi 2-3 alkalommal. De ha laposabbnak érzem a mellemet vagy este, szemrebbenés nélkül bekeverem a tápszert.
2013. ápr. 30. 15:24
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Csak önigazolást keresel, vagy miért írtad ki a kérdést?

Heti 100 gramm bőven jó hízás. Három hónapos korban van egy növekedési ugrás, de ha tápszerezel, ints pápát a tejnek.

2013. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!