Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6.5 hónapos babámnak már 1...

6.5 hónapos babámnak már 1 hete nem kell a cici. Visszaálhat még a szopira?

Figyelt kérdés
Megjött a menstruációm és azóta nem akar szopizni a babám. Mindig próbálom neki adni a cicit de feszíti magát és ordít. Ennyi volt a szopizás?
2013. ápr. 30. 16:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is csak 6,5 hónapos korig sikerült a szoptatás. Igaz már előtte is felléptek problémák így volt hogy táppal kellett kiegészíteni az etetést és 4,5 hónapos korára egy-egy félórás szopi után még simán megevett egy csomó tápot is de voltak olyan anpok hogy szinte nem is kellett tápot adnom neki elég volt a mellem (viszont ha meg alapból lapos volt a mellem már nem ment rá - úgy ahogy te is írtad üvöltve elutasította, szóval ha szopizott akkor volt tej), így kezdtem el 5. hónaposan a hozzátáplálást amivel nem is szenvedtünk sokat, de ettől függetlenül még igényt tartott a cicire csak egyre kevesebbet ( a napközbeni szopik száma egyre csökkent) aztán 6,5 hónapos korára sajnos januárban benyeltünk az egészséges rendelésen egy nagyobb tesótól valami nyavalyát, ami ráment a fülére és végül kórházba vittem mivel az ügyeletes és a háziorvos is azt mondta hogy csak a foga de én tudtam itt nagyobb baj lesz és igen sajnos ott is fogtak minket és akkor a kórházban voltunk 4 napot és az alatt nem volt hajlandó szopizni és már utána sem. Még kínlódtam a fejéssel 1-2 hétig de egyre kevesebb lett a tejem és a fejt tejet sem fogadta el (egyébként jó sokáig is fejtem magam szinte hozzátáplálásig), sőt a tápot sem nagyon a kórházban már teljesen ráállt a rendes kajára.

Mikor túl jutottunk ezen a nehéz időszakon; kórház-kp.fülgyulladás, és a szopi elhagyása gondoltam elmegyek egy kontroll laborra ; nézettem TSH-pajzsmirigy funkciókat is - feb.kp.-én túlműködésben voltam, majd a kontroll ápr. eleje már alul működést mutatott. Szakendokrinológusok is megerősítették terhesség utáni pajzsmirigy gyulladásom volt (postpartum thyreoditis) - és az átmeneti hyper/túlműködési szakaszban (amikor már annyira károsodnak a sejtek hogy szétesés miatt lövik ki a raktárukból az összes hormont) kezdett a gyerkőc a ciciről leszokni amivel összehangoltan lényegében a hozzátáplálást is elindítottam. Iszonyat gyakori ez a probléma a nőknél, ezért sem értem miért nem lehet kötelező jelleggel mint a 6hetes nőgyógyászati kontroll vizsgálatot bevezetni minden anyukánál ezt a rutin labor vizsgálatot - TSHt a háziorvos is ki tudja írni, és ha van eltérés automatikusan hozzá nézi a labor a T3-T4-et is). Én is éreztem hogy baj van velem, de a fáradtságot, és a hízást nem ennek tulajdonítottam be - és a védőnő is csak piszkált hogy nincs elég kitartásom mert ha igazán nem lett volna tejem akkor már 2-3 hónapos korára csont tápos lett volna a babám, de mivel ehhez képest tovább ment a szoptatás engem okolt hogy nem voltam türelmes az elején egy növekedési csúcsnál. Meg azt is simán a fejemre olvasta, hogy azért nem tudtam lefogyni mert nem szoptatok rendesen, mert ha a szoptatnék akkor én is olyan karcsú lennék már mint XY. Megjegyzem terhesség alatt kevesebb mint 7kgot híztam - és természetes úton 38. hét után egészséges 3340g kisfiút szültem, és mikor hazajöttem a kórházból kereken annyit mutatott a mérleg mint teherbeesés előtt, és aztán kezdetem a kilókat magamra gyűjteni legalább 15kgot! Amióta szakemberek keze köré kerültem azóta 1-2 hónap alatt 10kgot fogytam.

Sajnos úgy néz ki hogy hypostádium manifesztálódik nálam, mivel volt egy enyhe autoimmun hajlamom (ezt egy spec. labor mutatta ki) ami terhesség után aktiválódott így lehet hogy mostantól fogva életem végéig szuplimálni kell, azaz hormonpótlásra (pajzsmirigy hormon) szorulok. De ez nagyon gyakori a nők körében valakinek terhesség után valakinek menopauza után (megjegyzem e két állapot alatt kb ugyanolyan hormonhatások mennek végbe egy nőben) alakul ki és sokan nem is tudnak róla - csak a környeztük annyit tud ehhez hozzászólni, na hát "ez" meg hogy szétfolyt, ahelyett hogy segítene rajtuk.

Most nem akartalak megijeszteni, de gondoltam eléggé tanulságos volt az én példám és talán azzal hogy ide leírtam segítek azzal másoknak hogy náluk idejében észrevegyék a dolgot. És ez nem a világ vége, én is optimistán állok a dolgokhoz és igen már tervbe vettük, hogy nemsokára kéne egy kis tesó is - igaz ettől a terhességtől kicsit jobban tartok, hisz az átlagos vizsgálatok mellett rendszeresen kell TSH,T3,T4 laborra is járni és ehhez igazítani a hormonpótlást, de ezen már sok nő sikeresen túlesett úgy hogy egészséges gyermeket szült - így elhatároztam hogy velem is csak így történhet.

2013. ápr. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!