Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisfiam borzasztóan...

16 hónapos kisfiam borzasztóan akaratos, hisztis. Másnál is van ilyen? Hogy kezeljem, hogy közben én se őrüljek meg?

Figyelt kérdés
Tusom most majd sokan el fognak ítélni, mert rossz anya vagyok. :( Kérlek segytsetek, hogy hogy tudnám átvészelni ezt az időszakot normálisan! Kisfiam borzasztóan akaratos, ha nem az van és nem amikor ő akarja hisztizik, földhöz vágja magát, stb.... Vagy épp ha nem sikerül neki valami akkor is. Vannak napok persze mikor nagyon ügyesen el van, de ez a ritkább. Ha valamit nem szabad akkor legalább 10-szer elmondom neki szépen higgadtan, hogy nem szabad ezért és ezért, de mikor már elindul a hiszti is miatta és még mindig nem tesz le arról a bizonyos nem szabad dologról, igenis rákiabálok. Borzasztóan rossz anyának érzem magam emiatt, de nagyon ki tud hozni a sodromból és nem tudom hogyan kezeljem. A hidegvizes megoldás egyszer volt jó azóta a pohárból nem iszik, csak a fejére önti. :) :( Egyszerűen nem tudom mit egyek!!!! Persze lehet hogy könnyebben venném, ha mellé nem társulnának problémák is, de azokon mindig próbálok felül kerekedni és éjszaka mikor már alszik akkor sírom ki magam. A férjem külföldön dolgozik így egyedül nevelem a babót, közben pedig elveszítettem a nagymamám aki az anyukám is volt egyben.... stb.... 6 évet szenvedtünk ezért a babáért, egy végtelen türelmes ember voltam, most meg mint egy idegbeteg. Nem ismerek magamra, és nem tudom hogyan kezeljem. Borzasztó anyának érzem magam. Persze nem bántom, de mikor kihoz a sodromból kiabálok. Mindig megfogadom hogy nem fogok, higgadt maradok megy is egy darabig, de aztán szakad a cérna... Most is azért megy a hiszti mert jöhet fel a számítógépasztalra.....
2013. máj. 1. 08:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a hosszú kommentért, meg a helyesírási hibákért, közben a babám hisztijét is próbáltam "kezelni"
2013. máj. 1. 08:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább veled van a "probléma", vagyis inkább a helyzeteddel, elhiszem, hogy ilyen nehéz körülmények között jóval kevesebb a türelmed, mint kéne. Sajnos ugyanis az ennyi idősek jó része ilyen, ez nem nevelési hiba, és nem is a természete rossz, csak felfedezték, hogy van akaratuk próbálgatják a határaikat.

Ezzel nem azt mondom, hogy hagyd rá, mert azt semmiképp, csak közben tudd, hogy amit keresztülmész, az teljesen normális, minden szülőnek meg kell ezzel küzdeni.

Először is azt javaslom, figyeld meg, milyen helyzetekben hisztizik. Sokszor ugyanis csak arról van szó, hogy fáradt, vagy nem bírja az új helyzeteket, frusztrálja a sok ember stb. Tedd a lakást abszolút gyerekbiztosság, próbálj meg olyan kevés dolgot megtiltani neki, amilyen keveset csak lehet. Viszont amit nem, azt nem, tehát ne legyen az, hogy egyik nap még játszhat a mobiloddal, a következőn pedig már nem (konkrét példa, én elkövettem ezt a hibát).

Az meg nem tragédia, hogy kiabálsz, ezt nehéz megúszni.

2013. máj. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ténylg nehéz a helyzeted, de ezen minden "rendes" gyerek átmegy.

Csak azt tudom mondani, amit az előző. Maradj következetes, tedd gyerekbiztossá a lakást, tegyél el mindent a szeme elől, hogy ne is akarja. Amit ma nem lehet, azt holnap sem. Próbálj pihenni. Ne vegyél tudomást a hisztiről (tudom, könnyű mondani, de ha nem éri el vele végül a célját, meg látja, hogy semmit nem vált ki belőled, akkor hamarabb megunja)

Mellesleg Vekerdy Tamás pszichológus úr szerint nem kell elvonulni a gyerek elől, ha kiborulsz, sírhatsz előtte is... Nagyon képesek átérezni, hogy most épp rosszabb kedved van, az enyémek pl ilyenkor jöttek puszilgattak ölelgettek (kicsit később mondjuk, úgy másfél évesen)...

A házimunkáról nem írtál, én azért felhozom, remélem nem próbálsz patinás rendet tartani, vasalni, állandóan port törölni... Egy gyereknek kiegyensúlyozott boldog anyukára van szüksége, akkor sincs baj, ha szalad a lakás, stb...

Nekem is fél évet dolgozott külföldön a férjem, akkor havonta egyszer 2 napra jött haza, akkor ment el, amikor a kicsi 2 hónapos volt, a nagy 28. Gondolhatod... És én is akkortájt vesztettem el a nagypapámat.

Ezt csak azért mondom, hogy ezt csak akkor lehet átvészelni, ha kicsit önző is vagy, nem próbálod mindenből a maximumot kihozni.

Nekem ez segített két kicsi gyerekkel. Csak 2 naponta főztem, nem vasaltam semmit (a babaruhákhoz tettem ilyen fertőtlenítő adalékot, és kétszer öblítettem ki, hogy ne maradjon benne), a kicsi rajtam volt kendőben, így a naggyal is tudtam játszani, amikor du ők aludtak, én is aludtam, vagy legalábbis pihentem, olvastam, befeküdtem a kádba lazítani...


Kicsit hosszúra sikeredett. Kitartást kívánok! Előbb utóbb jobb lesz (a pohár víz amúgy azért ekkora korban túlzás, jobb ha a kezed vizezed be, és azt fröcskölöd az arcába)

2013. máj. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy nem elítéltetek hanem megoldásokat javasoltatok. Mindenképpen meg fogom fogadni. A házimunkával szerencsére nincs gondom. Így hogy apa nincs itthon nem kell minden nap főznöm, heti egyszer megy a fürdőtakarítás, és a többi, bár ketten nem is csinálunk akkora koszt. Meg már kiskorától úgy csináltam, hogy tudjak haladni is bevontam a babót is a takarításba. Nagyon imádja a porszívót így már a takarítás elején előveszem és még én a többi dolgot csinálom ő játszik a porszívóval (persze nincs bedugva) :) majd a végén együtt felporszívózunk és kész is. Már e gyerekbiztos lakás meg van csak mindig kitalál valami újat :) Jelenleg a tévés szekrényre mászik fel, ugye azt meg nem tudom fel teni. :) Az első válaszoló írta, hogy figyeljem meg a hiszti mikor van, mindig csak akkor ha épp nem az van amit ő szeretne. Ha kitalál valamit akkor azonnal, de mindjárt!!!És ha nem úgy van kezdődik a hiszti.
2013. máj. 1. 09:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Még lemaradt, hogy mikor fáradt vagy álmost akkor csak bújik. :)
2013. máj. 1. 09:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi ezen mindenki átesik. Az enyém 13 hónapos de már most egy egobajnok. Megfeszíti magát, eldobja magát, üvölt, képes könnyekkel sírni ha nem adok neki oda valamit. Javasolták itt előttem, hogy tedd bababiztossá a lakást, én is azt tettem, aztán mehet amerre akar. Egyedül porszívózni szoktam minden másnap, többi házimunka hetente egyszer illetve alkalmanként. Feltörlés (konyha, fürdő, illetve a wc kitisztítása napi szinten megy mert most azzal szórakozik hogy hord bele mindent a wc-be meg csapkodja a tetejét. Jelen pillanatban ne akard megtudni mi van a szobában a kisasztalon... tele van építőkockával, könyv, itatóspohár... a játéksarkot nem is említem... szóval nyugi... tényleg próbálj meg nem odafigyelni a cirkuszaira... meg amit egyszer nem lehet, azt sosem lehet.
2013. máj. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Tegnap úgy csináltam, hogy mikor jött a hiszti, elszámoltam magamban 10-ig és nem vettem róla tudomást, csináltam tovább a dolgom. Ő rájött, hogy nem veszem fel és abbahagyta. Persze talált mást ami miatt mehet a hiszti, de ugyanígy csináltam..... :) Köszönöm Nektek mégegyszer, sokat segített, hogy tudtam veletek beszélni.
2013. máj. 2. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!