Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti otthagynátok 1 hétre 1,5...

Ti otthagynátok 1 hétre 1,5 éves gyermeketeket a naygszülőknél?

Figyelt kérdés

Nagyon szereti őket,és persze viszont. Tudom, hogy jó kezekben lenne, csak aggódok, hogy nem sérülne-e a gyerek. Még igazából max. 1 teljes napot volt anya nélkül, apa nélkül 3 teljes napot. Félek, hogy azt hinné, otthagytuk végleg. Mondjuk minden nap tudnánk skype-olni, ott látna. Szóval nagyon szeretnénk, ha kipróbálnánk, csak féltem.

Van valakinek tapasztalata? Vélemyény?

Köszönöm előre is.


2013. máj. 1. 09:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Bár még 1 hétre nem adtam oda, és nekem 2 gyerekem van, így kicsit más, de megpróbálom leírni mit gondolok, mit tapasztaltam.


5 évesen már elég nagy, hogy 1 hetet eltöltsön a nagyszüleivel, nem hiszem hogy sérülne, (régen óvodáskoromban én is "nyaraltam" a nagyszüleimnél"). Az egyetlen, ami TALÁN SZERINTEM kicsit nehezebbé teheti, hogy 1 napból hirtelen egy hét. Kéne szerintem valami köztes, hogy ott van 3 napot mondjuk most egyszer, aztán könnyebb, mert biztosan tudja, hogy visszaérsz, mire mondod. Egyébként 5 évesen már (az enyém most lesz 5, és tudja mikor van pl a holnapután) megérti, ha elmondod, hogy ennyit és ennyit ott lesz, beszéltek majd, és sietsz vissza hozzá.

2013. máj. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egyébként ismerek olyat is, aki az 1 évesét adta oda egy hétre...
2013. máj. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Na most látom, hogy rosszul értelmeztem. Bocsi!!!


1,5 évesen egy hétre még nem. (jajj, reggel van nagyon)

2013. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is 5 évesnek néztem először :) :)


Másfél évesen tuti, hogy nem hagynám ott. Maximum 2 napra. (mondjuk szombat- vasárnap) És főleg nem ilyen hirtelen. Ha sokszor alszik ott, volt már, hogy 1-2 éjszakát is ott töltött ESETLEG, de ilyen picinek hiába magyarázod, hogy majd jön anya, a skype, meg webcamera ilyen kicsinek semmit nem ér....

2013. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem. Mi együtt nyaraltunk anno 1, és 2 picivel is....
2013. máj. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az èn szüleimnél ott hagynám, az anyósnál most 4 évesen sem, de még 2 év múlva se!!!
2013. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
tavaly kénytelen voltam a 2 és fél évesemet otthagyni mamánál és csak hétvégén találkoztunk.ez 3 hét volt.nem tudtam másként megoldani.nem sérült,semmi baja nem lett.
2013. máj. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

Igen. Semmi baja nem lesz :) Próbáld meg fokozatosan hozzászoktatni az ott töltött éjszakákhoz. Mondjuk egy hétvége, és akkor teis látni fogod h nem sérül. Ez csak a mai magyar mentalitás h a seggünkbe neveljük a gyereket, aztán csodálkoznak h üvölt mikor otthagyod az oviba, vagy szülöd a 2. gyereket és végig sírja azt a pár napot...


Egyébként annó Énis rengeteget voltam a mamáméknál és baromi jó volt, csináltak programokat a kedvenc kajáimat főzték és kinyalták a fenekem :))


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Olvasd el, azért vannak végletek....


JA ÉS LE LEHET PONTOZN :))))

2013. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel anyukámékkal lakunk együtt, így van rá alkalom, hogy rábízom pár órára, ha van dolgom és a babát nem tudom magammal vinni, de anyukámra 1 hónapra is rámerném bízni, csakhogy én meg egy napot sem bírnék ki a 9 hónapos kislányom nélkül. Anyósomékra egy órára sem bíznám rá a kislányom, ezt most nem részletezném, hogy miért. De nem értem, hogy bír ki egy szülő a gyereke nélkül egy napot is, nem hogy egy hetet.
2013. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!