Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babát szabad lábra...

7 hónapos babát szabad lábra állítani?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt csinálja a babájával, hogy lábra állítja és fogja a hóna alatt. Ülni sem tud még a baba, nem hogy felállni. Szerinte ezzel erősödik a lába? Szerintetek tényleg szabad ilyet?
2013. máj. 1. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az én babám már 8 hónaposan ment ha fogtam a kezét.De mindeggyik baba más.Ezt neked kell kitapasztalnod,hogy a babád mire képes,de semmi esetre nem erőltetni.
2013. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
attól függ felállt-e magától,fiam 6 hónaposan felállt 7 hónaposan kapaszkodva ment és 8 hónaposan kapaszkodás nélkül állt,ülni állásból tanult meg 7 hónaposan
2013. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tud még állni a baba. Nem az én babámról van szó. Ha még nem tud állni, szabad állítani?
2013. máj. 1. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem vészes ha néhány percre éri a baba lába a földet, a testsúly nem nehezedik rá mert tartják a hóna alatt..
2013. máj. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régen azt mondták hogy így erősödik a lába, manapság azt mondják hogy nagyon káros, elvileg nem szabad ilyet csinálni.
2013. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad. A gerincét is terheli vele, ráadásul így állásra, járásra kényszeríti (mint a bébikomp) és emiatt kimaradhat a kúszás/mászás, ami későbbi problémákhoz vezethet.

Egyébként ültetni és kézenfogva vezetgetni sem szabad a babát, hagyni kell, hogy a saját tempójában fejlődjön (persze amíg nincs lemaradva), és hogy magától sajátítsa el a mozgásformákat.

2013. máj. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!