Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 4 hónapos szeretné...

Berényi Ildikó kérdése:

A kislányom 4 hónapos szeretném elkezdeni a hozzátáplálást reszeltem neki almát de nem ízlet neki 3 napig adtam neki most probálkozzak barackkal. De hogyan?

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Levével próbáld. Mármint a barack levével.
2013. máj. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Hát először is kb 5,5 hónapos kortól kellene elkezdeni a hozzátáplálást, és nem reszelt almával, hanem almalé plusz víz, plusz anyatej vagy tápszer. A védőnő tudja szakszerűen elmondani, nekünk is ő mondta lépésről lépésre, és bevált minden, amit mondott.
2013. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamat 4 hónaposan kezdtük hozzátáplálni. Először csak egy kis almát reszeltem neki, vízzel hígítottam.Majd utána csak reszelve, majd keksszel.Gyermekorvos javaslatára. Nekem rögtön megette, nem volt semmi,csak nehezen kakilt tőle, míg átállt a szervezete az anyatejről a szilárdabb kajára.Már naponta 3szor van kakija-6 hónapos múlt.

Ha nem ízlik neki az alma, próbáld a barackkal.Azt nem hallottam hogy nem szeretnék a gyerekek.Finomabb,mint az alma. Egyébként az almát próbáld meg babakajába adni neki-hátha azzal jobban megszokja.Nem biztos,hogy az íze nem jön be neki, lehet,hogy az állaga még neki túl darabos.A bébikaja selymes.

2013. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam se eszi meg a reszelt almár, de sütve meg főzve szereti. Sütve banánnal tzrmuxolom, bele kekszpor. Nagyon szereti.
2013. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Anyatejjel/tápszerrel nem adunk almát, mert fájni fog a hasa és kibukja a felét. Ne reszeld, hanem turmixold, minél pépesebb legyen. De ha veszel egy üveges bébiételt meglátod, hogy mennyire folyósnak kell lennie. Ha 3 napig adtad neki, akkor biztosan ízlik neki. Az, hogy kitolja a nyelvével azért van, mert még nagyon erős a szopó inger. Ha nem ízlik neki, akkor elfordul, összeszorítja a száját, öklendezik, vagy esetleg sír. Ha így sem megy, akkor próbáld meg megfőzni az almát, és utána adni, így nem lesz olyan savas. A barackot is inkább turmixold, ne reszeld. Egy sima botmixer is szépen pépesíti.
2013. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, ha OFF vagyok, de ilyenkor ti honnan a fenéből szereztek barackot??????
2013. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Barack konzerv!Amit a boltokban lehet kapni!
2013. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fúj, az egy cukrozott vacak.

Van aki ezt adja a kisbabájának??

Akkor már inkább az üveges bébiétel, bár annak sem vagyok híve.

2013. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
off:Lehet buta a kérdésem,de a reszelt alma nem "darabosnak" számít?
2013. máj. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De, pont ez a baj, hogy ha csak reszeled darabos, szálas lesz, nemcsoda, hogy nem bírja a baba, ha így kapja először.
2013. máj. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!