Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem elég a 130?

Ha nem elég a 130?

Figyelt kérdés
A kisbabánk most lesz 6 hetes, és eddig 130 grammokat evett. 4,5 kiló körül van, naponta 6x-7x eszik anyatejet és tápszert vegyesen, cumisüvegből mindkettőt. Kevés a tejem, és nem mindig sikerül lefejni 130-at, ilyenkor kb. fele-fele alapon adom, 2 cumisüvegből, ami nem nagyon jön be, mert a szünet miatt, amíg kicserélem az üvegeket, megszakad az ütem :) A lényeg, hogy amikor elfogy a 130 gramm, még kér. Ez ma sűrűbben fordult elő. Arra gondoltam, hogy innentől kezdve próbálkozom a 150 grammal, csak nem tudom, az nem sok-e már? Nem szeretném túletetni, de azt sem szeretném, ha éhezne.. mit tegyek? Vagy Ti mit tettetek hasonló helyzetben?
2013. máj. 1. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrása van. Ha egyértelműen éhes még,akkor adj többet. Én ezt tettem.
2013. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha kér még, akkor éhes. Én adnék neki többet. Ha nem lesz éhes, akkor meg fogja hagyni, látni fogod. Ki kell próbálni!
2013. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van egy alapszámítás amiből ki lehet számolni hogy mennyit "kellene" a nagykönyv szerint ennie, de persze egyéni eltérések +- vannak


A súlyát megszorzod 150-el és elosztod a napi étkezések számával.

A ti esetetekben (4.5x150)/7= 96, egész valamennyi. Szóval kb. 95-100 ml körül "kellene" ennie a babádnak. Ami azt jelenti hogy bőven elégnek kell lennie ennek a 130-nak az ő súlyához. Nem szabad túlzásba sem esni az etetését illetően mert a hirtelen súlynövekedés megterheli a szervezetét.


Az én kisfiam majdnem 5 kg, napi 5-ször eszik, de az "előírt" adagját soha nem eszi meg, mert elég neki hol a 90, hol a 110. Ritka ha 140-et szopizik. Pedig van neki miből.:-)

2013. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tudom, hogy mennyi lenne az ideális, de mit tegyek, ha többet kíván? Egyébként nem kövér baba, nem is sírós, jól elvan, ha kicsit magában hagyom.
2013. máj. 2. 07:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Na igen, csak a babák nem olvassák az "előírásokat".

Lányom soha nem ette meg a nagykönyvben előírt mennyiséget, unokaöcsém meg annak többszörösét képes volt benyomni.

Most mindketten 3 évesek, egészséges, tök normál testalkatú és súlyú gyerekek.

Csak mások voltak az igényeik, és ehhez kellett az anyukának alkalmazkodni.

Ez nem azt jelenti, hogy meg kell tömni, de ha éhes, akkor éhes és pont. Akkor adni kell neki.

Tudod, aki szeret, etet. :)

2013. máj. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) nyilván nem célom túletetni, de valóban jó étvágya van, és nem elég neki, ami a nagykönyvben meg van írva :)
2013. máj. 2. 08:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnék neki többet adni. Ha úgy ítéled meg, hogy nem más a baja (pelus, böfi, hasfájás stb.) akkor simán. Ha nem jön össze lefejve a kellő adag, akkor kiegészíteném neki a tápszerrel, de úgy, hogy előre elkészíteném mindkettőt, hogy ne szakadjon meg a ritmus. Közben, amikor az egyikkel végzett, akkor böfiztetni és utána adni neki a másikat.

Az én babám is 6 hetes egyébként, de Ő pl. van, hogy 160 ml-t is megeszik. Az átlag nála is 130 az utóbbi pár napban, de van, hogy becsúszik a több (persze az is megesik, hogy 100-zal jóllakik). Főleg, hogy van ez a 6 hetes növekedési ugrás is, ami a nagykönyv szerint azt jelenti, hogy többet fog enni...

Szóval szerintem nyugodtan adj neki, amennyit szeretne. Úgysem fogadja el, ha már nem kell neki, vagy kibukja, ha mégis. :)

2013. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pont ma volt nálunk a védőnő, és neki is elmondtam, mi a helyzet. Ő azt javasolta, hogy próbáljam meg átszoktatni a gyereket arra, hogy 4 óránként egyen. Hát... ma megpróbáltam, miután elment, de egyelőre nem sikerült :) persze, tudom, tudom, ez nem megy rögtön. Szóval az is egy megoldás lenne ezek szerint, hogy nem az adagot csökkentem a nagykönyvben megírtra, hanem ritkítom az étkezések számát. Egyik sem könnyű.. mindkettő sírdogálással jár, sajnos...
2013. máj. 2. 13:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem jó megoldás. Növekedési ugrásnál ritkább evésre szoktatni egy gyereket? A fiam kb. 4 hónapos korában állt át a 4 óránkénti evésre. 6 hetesnél ez véleményem szerint korai.
2013. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most akkor mit csináljak...? A védőnő szerint már a 130 is sok..
2013. máj. 2. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!