Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges átszoktatni a...

Lehetséges átszoktatni a babám arra hogy előbb aludjon el?

Figyelt kérdés
Eddig mindig csak 10 órakkor sikerült elaltatnunk, így ráálltunk a 9-kor fürdésre, 10kor alvásra, az elején, ez jó is volt míg későn sötétedett, de most már olyan depis az egész este neki is, nekem is, jó lenne egy picit előbb elaludni, már próbáltam előbb fektetni, de csak bőgés volt 10-ig. Nincs valami praktika. Ja és reggel kb. 6 ig alszik (6 hós)
2009. szept. 28. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 7kor fürdünk. Utána jó nagy adag kajcsi, cumi be és alvás. elég korán megtanult magától elaludni, mostmár ott tartunk, hogy gyakran a cumi se kell neki, vagy kiköpi 10 perc múlva és alszik tovább. Nem tudom, valahol azt olvastam, hogy érdemes hozzászoktatni jó korán a babákat a nappal-éjszaka közti "különbségre". amikor világos van, fent legyen, jól ki lehet fárasztani játékkal, közös mókákkal (persze aludjon is, de ne annyit), amikor pedig kezd szürkülni, akkor jöhet a fürcsi, evés majd az alcsi.Szerintem ha elkezditek az előbb fürdést, lehet hogy 2 hétig nehéz lenne a dolog, de aztán egyre könnyebb!!

2009. szept. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tedd hamarabbra az ebédet, a délutáni alvást és mindent, hamarosan jön az óraátállítás, azzal is számolj. nekünk kb. egy hlt alatt sikerült 10 ről 8 ra eléőrehozni az altatást. néha, ha pl, vendégek vannak, vagy mi vagyunk anyuéknál, akkor nem nagyon tudjuk betartani, de másnap már visszarázódunk a megszokott kerékvágárba. mi délben eszünk és utána legkésőbb egykor alszunk, és kb. háromkor kelünk du-n, így nyolckor már tud is aludni. sajnos korán kel emiatt, de az este nem nyűgös...
2009. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6 hónaposan az én lányom is "csak" 10-kor aludt el (azért a zárójel, mert előtte viszont hónapokig fél12-kor, még előtte hajnali fél2-kor aludt el a kisasszony). Mi semmit nem erőltettünk, magától állt át az új elalvás időpontokra. 6 hónaposan elkezdett mászni, onnantól jobban kifáradt napközben, úgyhogy fokozatosan előrébb hozta az evés, fürdés, alvás időpontjait. Először fél10-kor dőlt ki, aztán 9-kor, aztán még korábban. Most 11 hónapos, 8 és 9 között le tudom tenni aludni.(igaz, én megvárom, hogy vagy cicin elaludjon vagy játék közben a nagyágyon) Extrém esetek persze vannak, amikor pl túlpörgeti magát és igaz, hogy hullafáradt de azért sem alszik, na akkor általában fél 11-kor dől csak ki.

Szóval szerintem hagyjátok rá, nemsokára magától átáll. Bőgés nélkül.

2009. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül... az én fiam 10hós és én összeteszem a kezem ha 10kor elalszik! 7kor fürdetünk, utána vacsi és még simán pörög 11-ig! Vagy 12-ig. Már mindent kipróbáltunk, orvosnál is jártunk, az lett az eredmény, hogy egyszerűen ő így osztja be az alvását, majd kinövi. Ebéd után szokott aludni 2,5-3órát és ezzel kész is a napközbeni alvás.

Enni eszik, szépen fejlődi, megvan a viszonylag pontos napi rendszer, van séta, van kinti és benti játék és mégis ez van. Időnkélnt úgy érzem lehetetlen őt kifárasztani! Vagy mi vagyunk már marha sz@r kondiban... Egész nap jön megy, a bébikomppal rohan mint az őrül, pakol rámol és mégse alszik el hamarabb.

2009. szept. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor lehet neki is ez a ritmusa, és felesleges variálni, azért majd próbálkozom, köszi csajok a válaszokat!
2009. szept. 28. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!