Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hósom próbál felülni,...

5 hósom próbál felülni, segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy ha megfogja az ujjam és fel akarja húzni magát, akkoe hagyjam neki, vagy ne? És hogyn lehetne ösztönözni, hogy felüljön? Nem siettetem, a saját tempójában halad, csak tudni szeretném, hogy szabad-e segíteni, illetve mivel lehet ösztönözni, ha nem szabad segíteni. :)

2013. máj. 2. 03:47
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Ha belekapaszkodik az ujjadba és felhúzza magát, akkor azt engedheted neki, viszont amint felhúzta magát ülésbe, azonnal fektesd vissza vagy vedd fel. Ez nagyon jó gyakorlat, hogy erősödjön a kar és hasizma és teljesen természetes az ő korában. Ülnie még nem szabad és még nagyon sokáig nem fog hasizomból felülni. A felülés 4kézláb helyzetből indul majd, úgy, hogy kitolja a popsiját oldalra és először támaszkodva ül majd, később támaszkodás nélkül.
2013. máj. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Én hagytam a Fiam.

Ha rácsimpaszkodott az ujjamra hagytam... 5 hónaposan már támaszkodva ült egyedül rá pár napra meg az ágyrácsba kapaszkodva fel is állt :)

Én hagynám :) A saját tempójában történik minden nem te ülteted fel és támasztod ki párnákkal, hogy ne dőljön el... Az én Fiam max pár másodperc ücsörgés után már feküdt is vissza először... Utána meg olyan szépen ücsörgött már... Kicsit gyorsabb a tempója ez szerintem jó :)

Ha egyenes háttal csinálja amit csinál nem volt ellene kifogásom viszont, ha görnyedt akkor lefektettem vagy felvettem.

2013. máj. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ment a zöld kezecske! :)

Kitámasztani én se támasztom ki, meg rá is szólok anyósomra, amikor az ölébe ülteti a gyereket úgy, hogy tényleg annyira görnyed szegény, mint egy százéves. Jól van, akkor hagyom, hogy felhúzza magát. És akkor nem lehet semmivel ösztönözni, hogy magától üljön fel? Mondjuk valami játékszerrel, hogy próbálja meg elérni?

2013. máj. 2. 08:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen azért direkt ültetni nem a legjobb... Nálunk is csinálta mindenki... de utáltam... mindig az volt a magyarázat hogy de az én ölemben is ül... csak azt senki nem vette észre, hogy én is félig hátradőlök és ilyen ülőfekvő helyzetben, mint babakocsiban a épp hogy felemeled ilyen se ülő se fekvő pózba...
2013. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, mi is így csináljuk Apával. De hát az anyósok már csak ilyenek. :)
2013. máj. 2. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta az ortopédorvos és a neurológus is, hogy nem szabad ülésbe húzni. Az a legjobb, ha úgy ül először, hogy mászásból ül le, tehát nem fekvésből, hasizomból ül fel.

Egyáltalán nem kell és nem is szabad ösztönözni az ülésre, még egyáltalán nem kell neki ebben a korban ülnie. Szerintem ne akard siettetni, előbb kússzon, másszon és utána jön az ülés.

2013. máj. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!