Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Büfi vagy alvás?

Büfi vagy alvás?

Figyelt kérdés
A 6 hetes kisfiunk az esti etetések során (cumisüvegből kap enni) többnyire bealszik, vízszintes pozícióban, de én mindig felteszem a vállamra, hogy büfizzen, amivel eddig semmi gond nem volt, álmában büfizett :) kicsit ringattam, aztán betettem az ágyába. Az utóbbi 1-2 napban amikor a vállamra veszem, felébred, és elkezd sírni, nyöszörögni, és nehezen alszik vissza. Hagyjam kicsit tovább aludni vízszintesen, és utána vegyem fel büfizni? Azt sem szeretném, ha nem büfizne, és azt sem, ha nem tudna aludni... amúgy nem bukós, eddig talán összesen 2-szer bukott fel neki a tej.
2013. máj. 2. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha elaludt, én nem keltettem fel büfiért.

Inkább csak oldalra fordítottam a fejecskéjét, aztán amikor felkelt, felemeltem és akkor büfizett.

2013. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2013. máj. 2. 08:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem keltettem fel én sem emiatt, pedig nekem bukós volt, de nem volt soha ebből komoly probléma.
2013. máj. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fekve szoptattam, akkor én sem vettem fel büfi miatt a babát, mivel ilyenkor úgyis félig az oldalán fekszik, így kijön, aminek ki kell jönnie (elvileg).

Ha ez után kiságyban alszik a baba, akkor próbáld meg hason altatni, akkor félrenyelés veszélye nélkül tud kijönni neki a levegő, vagy a tej, plusz a hasa sem fog megfájdulni.

Egyébként az első 4 hétben az én babám sem bukott sosem. Majd két hét alatt bepótolta, majdnem minden nap bukik sajnos. De (szintén elvileg) ez rendben van így. :)

2013. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnő, hogyha elalszik, akkor felesleges felkeltenem, fordítsam az oldalára, és akkor ha büfiznie kell, akkor kijön neki, és tényleg így van.. :) Úgyhogy nyugodtan hagyd aludni :)
2013. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!