Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több napos láza van a babámnak...

Több napos láza van a babámnak (19 hónapos),3 napig tünetmentes volt, tegnap enyhe hasmenés, hányás, semmit nem akar enni, csak iszik. Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Vasárnap nagyon nyűgös volt, estére belázasodott. Hétfőn rögtön vittem a házi orvoshoz, megnézte a torkát de semmit nem látott és azt mondta hogy az előző heti (18hós) oltástól van. Adtam neki Germicid kúpot meg Panadol baby-t, de nem múlt el a láz. Szerdán elvittem az ügyeletre, ott meghallgatták, lázat mértek, torkát megnézték...írtak fel egy lázcsillapítót, és azt mondták 3 napos láz. Délután pedig ami keveset evett, azt is kihányta, azóta pedig csak cukros teát iszik (este felhívtam a Heim Pál ügyeletét mit csináljak és ezt mondták hogy azt itassak vele). Nagyon letört...szinte egész nap alszik, a hajamat fogja és bepánikol ha nem lát. Mikor eszébe jut a fa mozdonya nem akar aludni, de max. fél órát bír ki és megint elaludna. Ma megyünk megint a házi orvoshoz, de nem bízom benne hogy érdemlegeset mond....Volt valakinek hasonló??

2013. máj. 2. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:

szia, hányós hasmenős vírus van/volt most mindenhol...

Rengeteg tea amivel átmossa a szervezetét... Nekem azt mondta a doki mindegy mit iszik ha citromlevet kíván vagy kólát nem számít de a kiszáradás miatt mindenképp itatni kell... Nekem másfél éves volt úgy engedtek ki a kórházból ha óránként (!) 2,5-3 dl teát vagy bármi folyadékot megitatok vele...

Mikor rengeteget tudtam itatni 3 nap alatt lement...

Kis könnyű kajákat csinálj most ami a pocit nem terheli le... Én mikor hazajöttünk grilleztem vadlazacot (rohadt drága de betegnek gyógyír az is) húsleves erőleves stb... mindent ami folyadékot szeret az mehet... (vannak ezek a knorros zacsis gyümilevesek (tejjel kell felönteni elkeverni) bent a kórházban nekem azt is ajánlották!)

Én a heim pállal nem foglalkozom nekem nagyon rossz a véleményem róla és amit imádok mert szuper orvosaik vannak fiatalok mind, engedélyt kérnek a gyerektől, hogy meghallgassák nem zúzzák le, hogy márpedig úgyis meghallgatunk és ott van a heim páltól 5 percre a 2. számú gyermekklinika a tűzoltó utcában)

Elmondanak mindent ha kérdeztem válaszoltak, ha nem értettem akkor lebutították olyan szintre hogy én nulla latin tudással is megértsem...

2013. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azon meg ne csodálkozz, hogy kapaszkodik beléd :)

Kicsit kétségbe van esve szegény... mikor fiam legelőször hány, sírt csak kikerekedett szemmel ordított mert nem tudta mi az, és úgy megijedt tőle...

Elmondtam neki, hogy attól beteg a pocak és ki kell jöjjön hogy meggyógyuljon és utána a második hányásnál már nem sírt...

Eget rengető baromság de mindegy mivel nyugtatod meg ha megnyugszik... Nálunk ha beteg a gyerek mai napig is 3 éves mellé kell feküdjek játék az ágyunkban és fognom kell a kezét, ha nem vagyok ott neki mintha nem lenne biztonságos...

Azért lehet érdemes volna visszamenni dokihoz mert a láz miatt lehet van valami, de ha az ügyeleten se mondtak semmit és nem köhög nim jön sűrű váladék az orrából akkor nincs "komoly" baj

2013. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt 6 hónapos korában a babámnak!! Irtó magas láza volt három napig 39 fokos!! 4. napon ment le hőemelkedésre aztán 5. napra meggyógyult! Nekünk is volt hasmenés!! Én,hogy lemenjen a láza pelusra vetkőztettem! Le is ment a láza a hűtőfürdő után hőemelkedésre!! Sajnos ezt mindegyik gyerek elkapja 5 éves koráig:(:(
2013. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!