Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennétek így nyaralni?

Ti mennétek így nyaralni?

Figyelt kérdés
1 éves a lányom, és a párom tesójáékkal mennénk nyaralni. A gondom az, hogy 70 ezer forint egy hétre csak a szállás (apartmannba), és akkor még nem ettünk, nem mentünk strandra vagy bárhová( egyébként június közepén mennénk). Szerintem most nem engedhetjük meg magunknak ezt, mert más dolgokra kellene a pénz. A kicsinek szandált kellene venni, pólókat, nyári ruhákat, mert ugye a tavalyiak már nem jók, meg egyéb más kiadásaink is lennének. Páromnak mondtam, ő azt mondta mit izgulok ezen, majd ő előteremti a pénzt, úgyhogy megyünk és kész. Szívesen elmennék valahová én is, de találtam olcsóbb szállásokat is ennél, de ő mindenképp a tesójáékkal akar menni. Sógornőm meg kitalálta azt is hogy az 1 éves lányom után is kell már fizetni. Lehetséges ez? Ti mennétek ilyen helyzetben?
2013. máj. 2. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ha a párod ennyire lelkes,hogy majd biztos előteremti a pénzt,akkor hagyd rá,és ne aggódj.

aztán ha neked lesz igazad mégis,akkor majd legközelebb rád hallgat..

2013. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

NEm is az a baj, hogy ő ennyire menni akar.

Most azt mondta hogy spórolnunk kell, és nem költekezhetünk, mert kell a pénz a nyaralásra. Kitalálta, hogy ne vegyünk szandált a kicsinek, mert van cipője. Én viszont dög melegben nem fogok cipőt húzni a lábára, már így is bele izzad a lába, pedig még nincs olyan igazi kánikula.

2013. máj. 2. 10:14
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát, én nem szívesen mennék így, tényleg jó drága. És elég fura, hogy 1 éves gyerek után fizetni kell, én még nem hallottam ilyet, bár attól még lehetséges.

A 70 ezer forint eloszlana 4 vagy 5 főre? Mert úgy azért valamivel kevesebbet kell fizetni fejenként, de én még így is kicsit soknak találom. Persze csak magunkhoz mérten érzem soknak, mert nekünk is ajánlottak tavaly olyan apartmant, ami 10 ezer ft volt / éjszaka, de én is sokalltam, habár ez egy átlagos ár a Balatonnál főszezonban.

Szerintem attól függ, hogy hány főre oszlanak meg a költségek, de szerintem ha nagyon akartok, szerintem is találnátok ennél olcsóbb szállást is.

2013. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

1 éves után nem hinném, hogy kellene bármit is fizetni.

Mi is voltunk már ilyen helyzetben, mint ti. Mármint, hogy lett volna jobb helye is a pénznek, de ha a férjem nagyon vágyott, akkor én belementem, hogy jól érezzem agát és kikapcsolódjon a mindennapi robot után. Ehhez az is hozzátartozik, hogy ha a férjem azt mondja, hogy majd be tudja hozni a kiesett pénzt, akkor az úgy is szokott lenni.

Szerintem te is menj bele nyugodtan. Legfeljebb ahogy az első írta, ha a férjed nem tud majd elég pénzt "kitermelni" a gyerekcuccokra és a többire, akkor majd legközelebb nem mentek bele ilyen bizonytalanabb kiadásokba.

2013. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha a párod biztos benne, hogy nem lesz gond, és persze hajlandó meg is osztani veled, hogy gondolja:)(én tuti csak akkor mennék nyugodt szívvel ha elárulná, hogyan lesz meg a pénz és én is biztosítva látom), akkor menjetek! Én nem bántam meg, hogy nem hármasban mentünk nyaralni mikor a lányunk másfél éves volt, hanem családdal, mert így volt "bébiszittelés":)(el tudtunk menni férjemmel sétálni, fagyizni, tudtam dögleni a napon, el tudtam menni úszni...), én is tudtam lazítani, nem csak kihelyezett hétköznapok voltak nyaralás címszó alatt:).
2013. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez azért elég gáz szerintem, hogy ne vegyetek szandált a gyereknek mert kell a nyaralásra :(. Én tuti kibuknék ezen. Nem járhat egész nyáron zárt cipőben szegény, mert apuci nyaralni szeretne.
2013. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

3-as válaszolónak!

A 70 ezer forint kettőnknek lenne ennyi. Vagyis a sógornőm szerint hármunknak mert a kicsi után is kell már fizetni! Ők intézik az egészet, mivel üdülési joguk van egy apartmannál!

2013. máj. 2. 10:18
 8/16 anonim ***** válasza:
Én a gyereken biztosan nem spórolnék a nyaralás miatt. Vegyél neki szandált, aztán mondd meg a férjednek, hogy a többit pótolja vissza. Úgyis azt mondta majd ő megoldja, és lesz pénz. Hát akkor oldja meg így is.
2013. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

4 éves a fiunnk,sokat járunk nyaralni,weelnesezni,még nem volt olyan szálloda,apartman,ahol kellett volna fizetni 3 éves koráig. (sőt,szállodában most sem,mert velünk alszik,csak a 300Ft idegenforgalmi adót kérik utána)


Szerintem ez így sok,én keresnék olcsóbbat,és akkor van nyaralás is és gyereknek szanda,ruha,stb.


De úgy hogy nem jut szandára,egyébre,nem mennék nyaralni.


(10ezer/éj azért már a nem olcsó kategória,sok helyen mi ennyiért reggelit is kaptunk. 1 hetes nyaralásra 100ezernél többet nem szánunk,szállás 40-ből kijön,többi utiköltség,belépő,kaja)

2013. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Szerintem ez rengeteg, valami nagyon bűzlik itt, nem lehet, hogy a sógornőd jól le akar húzni titeket?

Csak azért, mert mi is szoktunk úgy menni, hogy egy ismerősünknek üdülési joga van egy apartmanban , és úgy egy hétre szoktunk 10 ezer forintot fizetni a két fős apartmanért.

70 ezer forint kettőtöknek (vagyis hármótoknak) szerintem rengeteg!

2013. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!