Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fogzás miatt utasítja el a...

Jkriszta84 kérdése:

A fogzás miatt utasítja el a babám az ételt? Kislányom 9 hónapos az ínye duzzadt, de a doki szerint ebből még nem lesz fog. Fogyott 15 dkg-ot, mert nem eszik (most 6850 g) Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
reggel szopizik, tízóraira gyümölcs, de max. 50 g-t eszik meg, azt is folyadék formájában. Ebédre szoktam főzeléket adni, de rettenetesen ordít. Nem akarok vele erőszakos lenni, ezért megpróbáltam úgy adni neki zöldséget, hogy apró kockára vágtam és ő csipegette fel. Mivel csak két foga van, megrágni nem tudta, így az összes falatka emésztés nélkül a pelujában volt másnap. Így megint a kanállal próbálkozok, de ugyanaz. Délután megint folyadék formában kap gyümölcsöt vagy olyan hígra csinálom a tejpépet, hogy meg tudja inni. Este szopizik. Éjszakám már lassan két hónapja nincs, mert mindig felkel és van, hogy többször is cicit kér. Eddig nem aggódtam, de most már nemhogy nem hízik, hanem fogy.
2013. máj. 2. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Két ötlet:

tedd gyakrabban cicire nappal is, mert felveszi abból a szükséges táplálékot.

A másik, hogy nem baj, ha az apró kockákat viszont látod, így tanul meg darabosat enni, az ínyével szépen megtanul majd rágni. Pár nap, és egyre kisebb darabkák lesznek majd a pelusban is. (Tapasztalat).


Azért mérd egy hét múlva meg, és ha további fogyás lenne, akkor doki, mert más betegség is meghúzódhat ennek hátterében, ha gyarapszik vagy stagnál, akkor én nem aggódnék.

3 gyerekes anyuka

2013. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyesmi. Agyon aggódtam magam, hogy beteg a gyerek. Csak a tápszert volt hajlandó meginni, meg a krémtúrót megenni, esetleg gyümölcsöt, pépesítve. Ezeket is csak hidegen. 4 nap volt a max, ami így telt el. Esetleg, ha gondolod,próbálj meg neki fájdalomcsillapítót adni.Ha azután sem fog enni, akkor felhívnám az orvost. Addig pedig adj neki olyat, amit hajlandó megenni.
2013. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lányommal volt hasonló a helyzet. Ő is fogyott, étvágytalan volt. Aztán kijöttek a felső fogai, 4 egyszerre, egymást követő napokon. Azután visszajött az étvágya. Adj neki olyat ami telíti és amit szívesen eszik, adj kiflivéget szopogatni neki, masszírozza az ínyét is, de legyél mellette mert ilyenkor nagyokat képesek még beleharapni. ha továbbra sem eszik, illetve fogyna, akkor menjetek el gasztro szakrendelésre, vagy kérj széklettenyésztést a dokitoktól (parazitára, candidiára, gombára). Inkább fuss felesleges köröket.
2013. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!