Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet kiszámítani hogy...

Hogyan lehet kiszámítani hogy milyen súlyúnak kell lennie egy csecsemőnek?

Figyelt kérdés
3300 grammal és 53 centivel született. 4 naposan 3120 grammal jött ki a kórházból. most 3 hetes és 3670 gramm. Csak azt nem tudom, hogy ez kevés vagy jó súly?

2013. máj. 3. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
tökéletes!!!!! nekem is ilyen volt most 10 hetes de már most 6 kg ugy hogy 3360 nal született 3180 nal jött haza csak anyatejes igény szerinti szopival
2013. máj. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát nekem pótolni kell tápszerrel. De a védőnő azt mondta, hogy már 1 hónapos korára 4 kilónak kéne lennie. De ahogy elnézem, olyan sok a kövér csecsemő. Úgy hizlalják őket mint a kismalacokat.
2013. máj. 3. 08:39
 3/8 anonim ***** válasza:

ja persze egy honaposan minek kellene 4 kg lennie na ne, etesd szépen 3 óránként vagy igény szerint amikor kér nem a védőnő mondja meg mikor éhes a ygerek nyugalom a hizása szép semmi kivetnivalo nincs benne

elsö vagyok

2013. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha 2 és fél hét alatt hízott 550 gr-ot az nem kevés. Kb. 6 hónapos korukra szokták a babák megduplázni a születési súlyukat, de itt van egy táblázat hónapokra lebontva, ha nézegetni akarod:


[link]

2013. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a babád hízása, de az utolsó hozzászólásod nem volt igazán kedves...


"De ahogy elnézem, olyan sok a kövér csecsemő. Úgy hizlalják őket mint a kismalacokat."

Egy csecsemőre hogy mondhatsz ilyet!!!!!(egyébként mindenki magából indul ki) a másik meg az hogy ami sok a pici pocakjának visszabukja így nem is lehetne TÖMNI hogy téged idézzelek!!

2013. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a mi babánk is pont ilyen méretekkel született, kislány. most 4 hetes és már 4620 gramm. a védőnő szerint ez hatalmas súly számára.
2013. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a súlya, nyugi, egy hónap alatt van, aki hízik egy kilót, de aki nem, az sem baj.

Tényleg sok az elhízott baba, már egész kis korban, a tápszer jobban hízlal, mint az anyatej, sajnos a védőnők egy etalonhoz hasonlítgatnak, de a te babád csak saját magára hasonlít.

2013. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"úgy hizlalják, mint a kismalacokat" Ez egy hasonlat. És nem egy csecsemőre értett hasonlat, hanem a védőnők táplálási javaslataira. Először értelmezd a szöveget :)

Egyébként szerintem sem kellene 4 kilósnak lennie 4 hetesen. Tegnap mértem és 3800 gramm. Ilyen súllyal is megvan a kis tokája, pufi pofikája és nagyon szép kis combjai vannak. 6x 100 grammot eszik (anyatej + tápszer)

2013. máj. 5. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!