Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet a babakocsi...

Eszo kérdése:

Mikortól lehet a babakocsi támláját feljebb állítani? Illetve bébikompba tenni egy babát?

Figyelt kérdés

most 5 hós a kislányom ( 8 kiló ), ölben már üldögél..

szerintetek???


2013. máj. 3. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ültetés csak akkor, ha magától felül!!! Azaz nem úgy, hogy Te felülteted és úgy marad.

Ha nem ül magától, akkor az öledben se vidd túlzásba.

Sajnos nagyon sok anyuka nem veszi ezt tudomásul, szóval biztos kapsz ellenkező választ is. :(

2013. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen..értem..a kompba meg végülis inkább áll a baba, nem??


azért kérdem a babakocsit is, mert marhára nincs el benne..általában végigüvölti a sétálást :-((( ( már ha nem alszik )

2013. máj. 3. 11:35
 3/8 anonim ***** válasza:

a bébikomp úgy hülyeség ahogy van, dobd ki a baba érdekébe

az ülést meg csak ha magától felült a babád akkor állítsd feljebb, de amíg egyedül nem ül max napi két három alkalommal húzd fel ülésbe a kezénél fogva de ne légy türelmetlen jó esetben egy talán másfél hónap múlva egyedül fog ülni

2013. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy fokozatot nyugodtan emelhetsz rajta, én is emeltem és sokkal jobban élvezte a sétálást, mert kilátott.
2013. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van a 4-esnek! Nyugodtan egy kicsivel feljebb ültetheted! A mi sport részünk pl fokozatok nélkül állítható, úgy ahogy épp a babának kényelmes! Érthető, hogy már unalmas naki az eget nézni és üvölt miatta!

Mondjuk az enyém 7 és fél hónapos, de még várok egy-két hónapot a sport résszel, addig a hordozóba nagyon jól el van, nézelődik, lát mindent, de még is jobban ki van támasztva, mint a sima sport részben.

2013. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért üvölt, mert unatkozik, ha majd kilát picit, sokkal jobban fogja élvezni a sétákat. úgyhogy egy picit feljebb állíthatod, nem teljesen ülésbe, hanem biztos vannak fokozatok a háttámlán, az elsőbe nyugodtan felveheted.

A lányomnál én is 5 hósan, a fiamnál 4,5 hósan állítottam így picit feljebb mert nem lehetett másképp kocsival menni velük. kutya bajuk nem lett az ilyen kis dőlésszögű támlaállástól (mostmár 4,5 és 3 évesek, tehát bátran kijelenthetem, hogy egészségesek, normál mozgásfejlődésük volt és a fizikai adottságaik is rendben vannak...).


viszont a kompot én is nagyon károsnak tartom!!!

2013. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]

[link]


részlet innen:

Bébikomp: lehetőleg ne is legyen. Teljesen deformálja az izmokat: a kicsit jóval a megfelelő idő előtt álló vagy ülő pozícióba kényszeríti, terheli a gerincet, elsorvasztja a láb járáshoz szükséges izmait, azok az örök lábujjhegyezés miatt nem megfelelően nyúlnak és tapadnak le. Felejtsük el.


Gekkós szakértő:

A bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor ártalmas „normál” fejlődésű gyermekekre nézve. Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól. Sajnos tendencia a felegyenesedési reakciók felgyorsulása, 7-10 hónapos korú csecsemők már állnak, kapaszkodva járnak, az ülésben való manipulációra, kúszásra kevesebb energiát fordítva. Ráadásul sok szülő sajnos bébikompot vásárol gyermekének, katalizálva a folyamatot. Megtehetik, hiszen még kapható Magyarországon.


Bordás Gergő

Gyógypedagógus, alapító tulajdonos

GEKKO Képességfejlesztő Játszóházak Országos Hálózata


Kismamás cikk:

Amint a törzs izmai eléggé megerősödtek, a baba két keze felszabadul: nincs már szüksége támasztékra. Megváltozik a világ: mindkét kezét használni tudja, szinte bármit képes elérni. A baba természetesen nem akkor ül föl először, amikor magától is ülni tud: törülközés, öltöztetés, képeskönyv-nézegetés, kukucsjáték közben hét-nyolc hónapos kora előtt is csücsül a felnőtt ölében. Ez azonban biztosan nem árt neki! Nem kell szigorúan tartani magunkat az ültetési tilalomhoz, de mindenképpen figyeljünk rá, hogy mikor fárad el, mikor kíván inkább feküdni, vagy más testhelyzetet felvenni. Ezt csak akkor érezzük igazán, ha a baba az ölünkben ül, és nem párnákkal kitámasztva, vagy hintába, bébikompba szíjazva. Ezek az eszközök nem segítik, inkább gátolják a harmonikus mozgás kialakulását.


másik:

Genetikai program alapján zajlik a mozgásfejlődés. A negyedik és a kilencedik hónap között a baba a vízszintes testhelyzetből a függőleges felé tör: először hason fekvésből nyújtott karral feltámaszkodik, körbeforog, majd térdét behajlítva rugózik négykézláb előre-hátra, oldalra kiül, támasz nélkül szabadon ül, hason csúszik, kezével előrehúzza magát, lábfejével is segít az előrehaladásban, végül négykézláb váltott kézzel és lábbal halad előre. Ebből a helyzetből emelkedik majd fel. Nincs jelentősége, hogy ezek közül a mozgásformák közül melyiket részesíti előnyben a baba. Előfordulhat, hogy üldögélve, a popsiján csúszik előre. Izmai és egyensúlyérzéke mindenképpen fejlődik, és bőséges tapasztalatokat szerez testével és környezetével kapcsolatban. Ám a babák mintegy tíz százaléka teljesen kihagyja a járást előkészítő mozgásformákat. Aggodalomra csak akkor van ok, ha más téren elmaradást, érdektelenséget tapasztalunk a babánál. Semmiképpen nem kell függőleges helyzetbe emelve járni tanítani, a bébikompok pedig éppenséggel hátráltatják a mozgásfejlődést. Kínáljunk nagy mozgásteret a babának, ezzel segíthetjük elő leginkább a fejlődését.


Ezeket olvad át szerintem.

A babakocsit nyugodtan feljebb állíthatod, hidd el, ha tud nézelődni, Ő is élvezni fogja a sétákat.

2013. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 4-5 hósan unta meg a fekvést. 7 hós koráig a bébihordót raktam fel a babakocsira. 7 hós korától pedig a sport részt használja enyhe dőlésben.
2013. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!