Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom kikészit. Jogosan?...

Anyósom kikészit. Jogosan? Vagy tévedek?

Figyelt kérdés

Kereken ma 3 hónapos a babám. Hason emeli a fejét, néha nyúl dolgok után...kb. ennyit tud jelenleg.

Anyósom szerint ilyenkor már ültetni kell a babákat, ezért ha eljön, ő mindig a térdén ülteti (engem ettől az idegbaj kerülget) , plusz szerinte oldalra is kellene forditanom a babát, hogy ugy feküdjön, ne csak a hátán vagy a hasán. A babám nem marad meg oldaltfekvésben egyébként. Hanyatt szeret lenni. + ma igaz, csak picikét, de feldobta a levegőbe (épp hogy csak, de szerintem ez akkor is tilos egy ennyire pici babánál).

Állandóan oktat, és már kezdem azt hinni, igaza van, és én csinálom rosszul, hogy nbem tekergetem jobbra-balra a babámat a fejlődése érdekében.


2013. máj. 3. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Atyaég, az ilyen anyósnak "kitekerném a nyakát"!

Isten ments ültetni! Dobálni sem szabad.

Szerintem teljesen jól csinálsz mindent.

Egyáltalán nincs igaza, ne hagyd magad!

2013. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

Nincs nagy gáz az anyósoddal, csak egy egyszerü elfogult nagymama. Szerintem kb a nagymamák 80% ilyen.

Ami neked nem tetszik azt mond meg neki normál hangon, mond meg neki, hogy te másképp dongolod, gondolom vannak érveid is miért akarod másképp csinálni.


Nekem nem csak anyósom hanem az összes 40 feletti ember így akart a gyerekkel csinálni, és megértették. mivel egyik gyerek sem volt náluk napokon keresztül, így heti 1x nem volt nagy gond rászolni. Habár azt kell mondjam, hogy hamar elfogadták és nem csinálták, de én elmondtam az érveket is.

2013. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám az anyósomnak, hogy ezeket csinálja a gyerekemmel...

Először rászólnék finoman, ha nem megy, durvábban.

Párodnak nem tudod mondani, hogy állítsa le a kedves mamát?

2013. máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van teljesen és jól csinálod! Az én anyósom ugyanilyen. Ő is állandóan ültetni akarta a fiamat, és azzal dicsekedett folyton, hogy a férjem már 1 hónaposan ült kitámasztva!! Hálát adok az égnek, hogy nem lett semmi baja. Én nem engedtem, mindig szóltam ha láttam, hogy még nem szabad ülnie, de egyszer én is rajtakaptam, hogy lovagoltatja a térdén (tudta, hogy utálom és abbahagyta). A dobálást se ne engedd, mert veszélyes a kis agyára.

Mondd el a férjednek, hogy ezek milyen káros hatással vannak a baba gerincére, fejére, és mondja ő el az anyjának határozottan!

2013. máj. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

már mondtam neki, de mégis csinálja. Ő ugy gondolja már lehet ültetni, felnevelt 3gyereket, csak tudja, hogy hogy kell. Nekem meg 1. baba.

+a babám felfedezte a tv-t, a nap 24 órájában azon vagyok, nehogy afelé legyen fordulva, hogy ne tudja nézni, erre ő eljön ráülteti a térdére és tv-znek. Már kb. 6x elmondtam neki, hogy ne tévézzen már az a gyerek, erre ő nagy szemekkel visszakérdze, hogy MIÉÉÉÉRT?

2013. máj. 3. 16:01
 6/11 A kérdező kommentje:
A férjem jobban imádja az annyát, mint bárkit (sajnos), nem mer neki szólni, mert nagyon sértődékeny, és nem akarja, hogy anyuci megharagudjon. De elhatároztam, hogy ha még össze is veszünk, nem érdekel, mostantól durvábban fogok szolni, ha a szép szó nem segit. Csak fel kellett tennem a kérdést, mert már komolyan kételkedtem magamban.
2013. máj. 3. 16:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt a helyzet.a férjem nem mert szólni anyósra, én viszont megmondtam neki hogy magamnak csináltam a gyereket. Ha babázni akar csináljon magának. Elsőre a férjem is velem veszekedett, , aztán belőlem elő jött az anyatigris igy jobbnak látta elhallgatni.
2013. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy ezt csinálja, inkább ne add a kezébe. Ha rákérdez, miért nem adod neki, akkor nagyon higgadtan, kedvesen mondd el, hogy miért nem szabad ezeket a babával csinálni, és te szeretnéd is betartani. Úgyhogy ha ő is betartja, akkor szívesen a kezébe adod. De a babádért te tartozol felelősséggel. Ha normális, érteni fogja, még ha rosszul is esik neki, majd megbékél.
2013. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gondolom,h. nem vígasztal,de én is ilyen anyóssal rendelkezem:).Szerintem is jól gondolod a dolgokat,nem veled van a gond.Nálunk anyósom mindig újabbnál újabb "hü...-gekkel" áll elő,ha v.miért szólok neki finoman,néha úgy érzem direkt akar idegesíteni.Amúgy a baba előtt jó volt a viszony köztünk,most se rossz,de más.Én nem is merném rábízni a bébimet.Te rábíznád egyébként?
2013. máj. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
amikor még picike volt, pár hetes, rábiztam 1-2órára, ha elintéznivalóm volt. De most, hogy látom, hogyan tekergeti jobbra-balra a gyereket, nem hagyom vele. Inkább hurcolom magammal a gyerkőcöt.
2013. máj. 7. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!