Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudom elfogadni a...

Miért nem tudom elfogadni a babámat úgy ahogy van?

Figyelt kérdés

Annyira egy pocsék, sz.r anyának érzem magam.

Ma 8 hónapos a lányom, második csemete. ÉS nem tudom miért,de nem egyszerű vele.

Állandóan nyafog, sír, soha semmi nem jó neki, az altatás egy rémálom, csak a kiságyban tud aludni, de ma fél órán keresztül sírt, mire elaludt, ha ringatnám feszíti magát, babakocsit utálja. Éjszaka rengetegszer kel, az etetésnél fél percre nem tud nyugton maradni, a kaját állandóan a fejére keni.


Imádom, mert nagyon nagyon szeretem, de egyszerűen enm tudom már mit csináljak vele. Most is itt bőgök,hogy lehetek ennyire pocsék anya, de vannak napok amikor sírva futnék a világ végére,mert nonstop hallgatni a nyűglődését sírását. És amikor a szomszédo még megkérdezik,hogy már megint miért sír,na akkor aztán tényleg csak futnék....


2013. máj. 4. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

szerintem érzi a te idegességedet,és ezért feszült ő is.

a fogai nem jönnek, ez is lehet a nyűgösség oka.

fejlődésugrás is lehet.,na meg az időjárás is.

az is lehet hogy kicsit hiperaktív.


ez nem azt jelenti hogy pocsék anya vagy,

akkor mind azok volnánk!


nem féltékeny a nagyobbra?


számtalan oka lehet

2013. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Üdvözöllek, sorstársam!

Nekem is a második babám lett ilyen, ő most 11 hónapos.

Iszonyatosan nehéz volt, az elején minden napunk ilyen volt, mint amit írsz, én is legszívesebben kifutottam volna a világból.

Már jönnek megint a kedves válaszolók, akik rátesznek egy lapáttal, hogy burkoltan, de te tehetsz róla, mert ha te nem lennél ideges, a kicsi is nyugodt lenne.

Csak az ír le ilyet, akinek még nem volt többemberes babája!

Nyugi, te nem vagy rossz anya, sőt erőn felül teljesítesz, mert ilyen baba hármas ikerekkel ér fel. Büszke lehetsz rá, hogy már 8 hónapja állod a sarat és milyen jól!

Idővel egyre könnyebb lesz!

Mi elkezdtünk TSMT tornázni a picivel, és azóta főleg sokat javult a nyűgössége.

Nálatok most van a szeparációs szorongás és gondolom a fogzás is, ezek az időszakok még egy nyugis babával sem könnyűek.

Csak fel a fejjel, nem te tehetsz róla, hogy ilyen kis érzékenynek született a babád.

Nehezebb feladatot kaptál mint ha egy extra nyugodt babád lenne, de az erőt is megkapod hozzá, hidd el!

Kitartást kívánok.

Próbáld megélni az örömteli perceket és akkor is erre emlékezz, amikor épp egész nap szörnyű a helyzet! (Tudom, hogy nehéz, de én is ezt próbálom és van, mikor már sikerül is!)


Ja és mi vele alszunk, így is sokat ébred éjjel, de cicizik kicsit és alszik is tovább, fel sem ébredünk ezekre teljesen, így kipihentek vagyunk.

Mondjuk ő sosem maradt el a kiságyban.

Nem érdekel, hogy ki mit gondol az együtt alvásról, vagy arról az anyáról, aki ezt "megengedi" a gyermekének, nekünk ez bevált módszer, hogy ne essünk össze másnap!

2013. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Hát,ha ez egy kicsit megnyugtat, nem vagy egyedül. Az én kisfiam is 8 és fél hónapos és pont ilyen kb. 2 hetes kora óta, mint a te kislányod.

Már beletörődtem,nem tudok mit csinálni...

Utálja a babakocsit, az autózást,nincs el egymagában egy percre sem, az éjszakáink borzalmasak, evés közben is csak ficereg.

Nem vagy rossza anya, egyszerűen ilyen tipusok, csak remélni tudom,hogy ez egyszer változni fog.

Gondolj bele,nekem első baba, én elsőre fogtam ki ilyen mentalitású babát és még meg merik kérdezni,hogy mikor jön a kistesó...hát semmikor, ő kitesz kettőt simán :-)

Kitartás!!!!!

2013. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon kiváncsi vagyok én is a helyzetre, 1,5 hónapom van még a 2. érkezéséig. Kicsi lelkifurkám van, h men tudok annyit gondolni rá, ahogy az elsőre, de mondták ez természetes, ne aggódjak. Próbálok úgy, szeretettel fordulni felé, mint egy nagyon erős, szívós, kitartó, egészséges kisbabára, aki kibírta a nagytesó (2 éves)körüli rohangálást, emelgetéseket, megerőltetést. Nekem ő ezért lesz a másik napsugaram, gyönyörűségem, csodababám. Mindent meg fogok adni neki, ami csak az erőmből telik.
2013. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!!


Hát én is szoktam mondani,hogy ha ő lett volna az első tuti nem lett volna máspdik gyerekem:(

2013. máj. 4. 14:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen a második kislányom. Hát, én is elég sokat sirok és ha nem lenne egy nagyobb testvére, akkor azt hinném, hogy totál béna anya vagyok. Igen, ők a többemberes babák. Az enyém, 16 hónapos és nem mondom, hogy egy kicsit is könnyebb lenne. A nagyobb még nem ovis, igy ő is ki van téve a kicsi nyafogásának, sirásának.


[link]

2013. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Nem vagy rossz anya, csak egyszerűen kimerült, amit meg lehet érteni! Egy baba sok odafigyelést, felelősséget jelent, egy idő után kimerültek leszünk. Kislányom most lesz 9 hónapos, első baba, ő is elég kis nyűgös szokott lenni. Sajnos van, hogy kicsit felemelem a hangom, de utána mindig megbánom. Viszont van, hogy nagyon nyugodt. Nappal elég nehézkes az altatás, ha nem magától alszik el. Viszont ő jó alvó este. Nem vagy egyedül.
2013. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Kimerültél ami két csöpséggel nem csoda. Jó lenne ha lenne valaki egy nagymama nagynéni barátnő aki segítene és legalább pár órára levenné a válladról a gondokat, hogy pihenni tudj. Apuka hol van? A pici nem direkt csinálja ezt ne feled el ő még pici nem akar neked rosszat.
2013. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
jómagam egy két és fél éves többemberes gyerkőc szerencsés anyukájának mondhatom magam :-))) idővel icipicit könnyebb lesz, de mindig is ki fogja követelni magának, amit elképzel. az ő esetükben különösen fontos a következetesség. és nagyonnagyonnagyon sok türelem. kárpótolni fog idővel a sok megpróbáltatásért :-) de egyéves kor alatt tényeg extranehéz ilyen gyermekkel
2013. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nyugodt babam van de ahogy lvasom a problemadat ea tobbiek kommwnjet nagyon egyutterzek veletek... Estefele meg igy is nwheznek erzem talpon maradni nem tudom mi a fene lenne ha a helyetekben lennek. Sok erot es kitartast kivanok!..
2013. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!