Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek ekcémás a babájuk,...

Akiknek ekcémás a babájuk, hogy néz ki az ekcéma? Ez az lehet?

Figyelt kérdés

Kislányom fülei mögött (a hajlatban) kicsit eleven és néha nedvedző a bőr. Lehet, hogy ekcéma?

5 hónapos, tápszeres baba (sima tápszert eszik, nem hipoallergént). Sudocream-mel kenegetve 1 hét alatt elmúlik, de egy idő után visszajön.

Máshol a testén nincs semmilyen bőrelváltozás, csak a fülek mögött.


2013. máj. 4. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet ekcéma, de ha nedvedzik, akkor már felülfertőzés van. Gyerekbőrgyógyásznak mutasd meg, nekünk így kezdődött, de eldurvult, mire a megfelelő dokitól megkaptuk a megfelelő kezelést és lecseréltünk minden vegyszert környezetbarátra. A fiam szopis baba. A Sudocrem nálunk nem vált be, a Decubal igen.
2013. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is volt, neki azért, mert gyorsabban begyűlt ott a por, izzadtság, fürdető....érzékenyebb volt a bőre és egyből kipirosodott, nedvedzett. Az elején (nedvedzésnél) naponta többször kamillás vattával áttöröltem, utána mikor jobb lett sima felforralt vízzel szintén naponta többször. Utána melegebb időben sűrűn hintőporoztam neki. Azóta nincs gond, bőre sem érzékeny, sőt teljesen elmúlt, mikor már többet ücsörgött egyedül. Gondolom azért is, mert nem arra folyt minden "cucc". :D
2013. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy ez nem ekcéma, hanem a koszmó húzódott oda le, kentem neki olajjal és minden nap alaposan megmostuk, megtöröltük ott a bőrt - 1 hét alatt elmúlt, és azóta se jött vissza - kenni már nem kenem, de minden fürdésnél mosom és szárazra törlöm alaposan.
2013. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem ekcéma, akkor máshol-főleg hajlatokban -is lenne.
2013. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, én is először a koszmóra gondoltam, mert elég makacs koszmó volt a fejbőrén, de a Babé sampon helyrehozta szépen. Kb. 2 hónapja nincs koszmó. A füle mögött viszont csak az elmúlt 5-6 hétben vettem észre, mondjuk azelőtt sajnos nem is néztem. Teljesen olyan volt, mint a koszmó a fején, olajjal szépen el is távolítottam neki, de azóta néha mégis olyan eleven.

Lehet, hogy tényleg csak koszmó és ilyen nehezen múlik?

Mindenesetre megmutatom majd a gyerekorvosnak, vagy bőrgyógyásznak, az a biztos.

2013. máj. 4. 14:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Máshol nincs a testén sehol. Még csak nem is száraz a bőre.
2013. máj. 4. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is volt már ilyen a kis fülei mögött, de nekünk azért volt mert fürdés után nem jól töröltem meg a hajlatban. Azóta alaposan megtörlöm és nincs ilyen gondunk.
2013. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, azért múlik onnan nehezen, mert ott még annyira sem szellőzik, mint a fején. Kenjed azt is olajjal és fürdéskor alaposan mosd le, majd szárítsd meg.
2013. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!