Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozott babád tényleg...

Hordozott babád tényleg hamarabb, sokkal koordináltabban kezdett el mozogni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvashatóak a pozitív hatásai. Tapasztaltátok ezeket a későbbiekben?

2013. máj. 4. 14:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem!!! Első fiamat egyetlen percig sem hordoztam, 10 hónaposan már teljesen egyedül járt. Második fiamat nagyon sokat hordoztam. Mindent későn kezdett el csinálni, 14 hónaposan kezdett el önállóan járni.
2013. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kislányomat születésétől hordozom, 2 hónaposan átfordult, most 4 és fél hónapos és már kúszik. Nem tudom, van-e összefüggés, tornáztatni is szoktam meg amúgy is nagyon mozgékony baba, szerintem babakocsiban meg sem maradna.
2013. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
egyáltalán nem.11 hónapos kisfiam már jár,és sohasem hordoztam.Van egy Dévényes ismerősöm,aki azt mondta,a hordozott babák izomzata katasztrófa.Óva intett a hordozástól.2-es!az nagyon nem jó ha ilyen hamar csinálja a babád a dolgokat,kötött izomzatra utal.
2013. máj. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az első gyerekemet alig hordoztam, amásodikat sokat, és mindkettő 13 hónaposan indult el. Nem azért hordoztam, hogy mindent extra hamar csináljon.
2013. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos múlt a lányom, 1 hetes korától hordozom napi szinten.

Nem ezért, hogy jobban fejlődjön, hanem nekem így kényelmes, 1 percet nem volt babakocsiban.


Oldalirányban körbeforog, hasáról a hátára 4 hónapos korától fordul, vissza még csak párszor csinálta.

Hason nagyon sokáig bír lenni, szépen kitolja magát a kezeivel.

Szerintem pont jól fejlődik, se nem gyorsabban, se nem lassabban, mint az átlag.

2013. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

3-as, jó nagy marhaságot írtál!

Vagy a dévényes "szakember" tudja rosszul, de valószínűbb, hogy te értetted félre.

Ha kötött lenne az izomzata pont nem fejlődne a mozgása ilyen ütemben a babának.

Amúgy a (helyes) hordozásról én csak jókat hallottam eddig szakemberektől is.

2013. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hordoztam a fiam sokáig.9,5hónaposan indult el magától.Hogy van-e összefüggés a kettő között nem tudom.Sosem hallottam még erről:)
2013. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Pont ellenkezőleg (írtam is ki anno egy kérdést itt ebben a témában a harmadik babám miatt aggodalmaskodtam).

Első gyereket nem hordoztam 4 hónaposan forgott, 7 hósan ült mászott, 8 hósan felállt, 13.5 hósan indult el egyedül és utána is a mozgása teljesen ügyes jó de átlagos.

Második babám gyűlölte a hordozókendőt és a meitait is, pedig jópárszor próbálkoztam de egyszerűen ordított benne.

3 hónaposan forgott, 6 hónaposan mászott, ült majd 2 hét múlva felállt, 10 hónaposan már járt nagyon hamar lépcsőzött csúszdázott, most 3 éves múlt és két kerekűvel pótkerék nélkül teker (nem extra csak az első gyerekemhez képest mindenképp) most nyáron úszni visszük.

Harmadik babám nagyon hasfájós volt és a két nagyobb mellett bizony praktikus volt az elejétől fogva a hordikendő, rugalmasban volt eleinte majd 4 hónapos korától (nem hízott olyan ütemesen mint a nagyok 4 hónaposan 6 kiló körül volt így addigra volt az hogy nem tartotta már meg a rugalmas kendő rendesen) meitaiban.

Na és ő aztán nagyon ráérősre vette a dolgot és meggyőződésem hogy kicsit a sok hordozás miatt is (de lehet hülyeség). 5.5 hónaposan még nem forgott. 6 hónaposan forgott végül és 9.5 hónapos volt mikor kiírtam a kérdést hogy lehet e a sok hordozás miatt hogy még mindig nem ül nem mászik és nem áll fel.

Akkor direktbe letettem, nem hordoztam tovább.

2 hét alatt mászott, ült, és felállt...elindulni így is csak 14 hósan indult el most 21 hónapos hát kicsit ügyetlenke olyan 16-17 hónaposnak tűnik mozgása alapján. (mondjuk méretre se túl nagy 86 cm és 10 kiló így mindig kisebbnek is nézik).

2013. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az én kisfiam 17 hónapos lesz, viszonylag hamar csinált mindent és nagyon ügyesen, jó a mozgáskoordinációja, simán felmászik a rönkcsúszdák lépcsőjén, bármelyik mászókára, székre, asztalra (ami persze nem mindig előnyös :) ), ügyesen lépcsőzik, nagyon jó a kézügyessége stb. Kiskorától nagyon aktív volt, a babakocsit utálta, így "muszájból" kezdtem el kendőzni vele, bár csak sétákhoz használtuk, otthon nem maradt el benne. Egyik barátnőm emlegette már fel többször, hogy szerinte tutira a hordozás miatt van. Ezért érdekelt, hogy esetleg más is tapasztalt hasonlót, tényleg lehet-e ez a háttérben, mivel most várjuk a kistesót és elgondolkodtam, hogy végre használjuk-e babakocsit, vagy maradjunk a jól bevállt kendőnél.

2013. máj. 4. 18:46
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Kedves 3. válszoló! Nem írtál ,,hülyeséget" nem holt igaza annak,aki támadt!! Kislányom 13 hónapos és születese óta hordoztam,4 hónaposan a fejét nem tudta megmozdítani,nemhogy kinyomni magát! Dévényeshez hordtuk 4 hónapos kora óta,mert ezzel,hogy hordoztam kötött lett az izma sőt a hátizma is letapadt tőle,mivel nem lehetett lerakni,hogy erősödjön! A lábai és a kezei iszonyat merevek voltak a feje is lógott!Még időben elvittük Dévényre és így 5 hónaposan forgott,7 hónaposan ült,9 hónaposan mászott es most totyog:) Szóval szerintem ezt csak az tudja mit okoz a hordozás aki átélte ezt!!!!szerintem ne hordozd! Lelki és testi problémákat okozol neki! Igeis nagyon fájhat egy kisbabának,hogy a hordozástól letepadt izmai feszülnek és nem.tudegmozdulni:(Tudom jól milyen az ha pisilni nem tudsz elmenni,mert a babád már örjöng,mert leraktad!! Szerintem ne szoktasd rá tényleg!
2013. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!