Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már ülésnek számít?

Ez már ülésnek számít?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos lesz, és kb. egy hete félülő helyzetből (pl. babakocsiban, hordozóban, etetőszékben, ölünkben) kapaszkodva felhúzza magát, és ügyesen megül a kezére támaszkodva/kapaszkodva, rövidebb ideig már kéztámasz nélkül is megy neki. A minap leültettem az ágyra, és ott is ügyesen ült egyenes háttal, kéztámasszal (pár mp-ig hagytam csak), viszont fekvésből még nem tud felülni. Nem tudom, hogy ez már ülésnek számít, hogy így felhúzza magát, lehet-e ültetni, mert persze azóta csak ülne állandóan. Vagy várjak az ültetéssel, míg teljesen vízszintesből is ülni fog? Mászni még nem mászik, a kúszást gyakorolja, ma először állt négykézlábra.
2013. máj. 4. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfogod a kezét és úgy ül fel, az nem önálló felülés, és nem tesz jót neki.


A gyerekek fekvésböl NEM felhúzzák magukat, hanem vagy négykézláb-állásból, mászásból ülnek le a bokájuk mellé kéztámasszal, és idövel a támazkodást hagyjál el.


Szerintem ne eröltesd, meg ne segits neki, egyedül is ra fog jönni, amikor már elég fejlett lesz hozzá.

2013. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
NEM!nagyon sokat rontasz ezzel a gerincének.önálló ülésnek az számít,mikor mászásból kitolja a popóját oldalra először kéztámasztékkal,majd önállóan.
2013. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit magától csinál, azt elvileg hagyhatod neki, csak te ne ültesd fel. De ha szerintem fél ülő helyzetből egyedül felül, akkor nyugodtan hagyhatod ücsörögni, nem kell mindig vissza nyomkodni, ha elfárad gondolom újra visszadől (pl. a babakocsiban).
2013. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Persze, nem akarok erőltetni semmit, de annyira ülne már, látom rajta, hogy ülne, csak még nem jött rá a technikájára.

És mi a helyzet, ha pl. a babakocsiban felhúzza magát, akkor hagyhatom úgy üldögélni, vagy fektessem vissza?

2013. máj. 4. 21:58
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyszerre írtunk :)

Nem sürgetem egyáltalán, majd ülni fog, ha tud, és mivel nagyon érdekli, szerintem előbb-utóbb rá is jön majd a nyitjára, úgyis addig próbálkozik majd, míg nem megy neki. Az ágyra csak azért raktam le, mert kíváncsi voltam, hogy mit csinál, eldől? megül? eddig nem is próbáltam direktbe ültetni. Ez is addig tartott csak, míg láttam, hogy megy neki kéztámasszal, és ennyi.

2013. máj. 4. 22:03
 6/6 anonim ***** válasza:
ha megy neki kéztámasszal,sztem 1-2 héten belül menni fog neki önállóan.legalábbis fiam így csinálta,persze mindenkinél más...
2013. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!