Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy sokadik ilyen...

Tudom, hogy sokadik ilyen kérdés, de kinek mikortól aludta át az éjszakát a babája?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám és kb.egy éve nem aludtam át egy éjszakát sem,mert a terhesség alatt sem tudtam aludni.Már nem ébred sokszor a kislányom,de én többször ébredek,egy-egy hangosabb fordulására,vagy csak úgy megszokásból.Ha felébred és eszik,hamar visszaalszik én viszont,nem...van,hogy egy órát is vergődök még az ágyban,és így sokszor fárasztóbb,mintha ő kelne többször.Ez csak úgy oldódna meg,ha ő is átaludná az éjszakát,egy idő után nem ébrednék fel minden neszre.Van rá esély,hogy a hozzátáplálás elkezdésével átaludja majd az éjszakát?
2013. máj. 5. 18:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hetes korától alussza át az éjszakákat, úgyhogy azt nem tudom, hogy a hozzátáplálás segíteni fog-e vagy nem.
2013. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 9 hónapos tápszeres baba, 8 hetes kora óta magától alussza át az éjszakát. Van persze, hogy most is megébred, de vissza rakom a cumit és alszik is tovább.

Nem tudom a hozzá táplálás nem biztos, hogy megoldaná a dolgot, de mondjuk az lehet, hogy igen, ha este vacsira tejpépet kap.

2013. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
3 honapos kora ota atalussza lanyom.
2013. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Első fiam kb 14 hónaposan aludta át az éjszakát rendszeresen,2.fia 3 hónapos korától....
2013. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15 hónapos korától.
2013. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
Nekem az éjszakai szoptatás elhagyása hozta meg az első átaludt éjszakát 5 hónapos kora körül. Nagyon nehéz meccs volt, de sikerült. 3-4 éjszaka volt, amikor kérte a cicit, de nem adtam neki, csak vizet kínáltam cumisüvegből, amire behergelte magát (addig nem ismerte a cumisüveget sem) és sokat nyafogott, de végül feladta és elaludt. Aztán szépen elkezdte átaludni az éjszakát. Kitartónak kell lenni :)
2013. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ez annyira gyerekfüggő.

Az én fiam 16 hós kora körül kezdett átaludni egy pár éjszakát, aztán jött a tél, a fogzás, betegségek, hetekig tartó takonykór.. Volt néhány éjszaka, amit átközben aludt a következő nyavalyáig. Most két éves, pont most nem aludt két hetet, mert beteg, taknyos volt, és akkor ő nem tud aludni, nagyon zavarja, nem akar a száján levegőt venni, az orrán pedig nehezen tud...


Nálunk nem oldotta meg a hozzátáplálás, a szoptatás vége segített, az, hogy nem adtam neki éjjel semmilyen innivalót, vizet sem (mert szerintem ez rossz szokás, még a vízért is felkelni. kivéve, ha beteg, és kér, akkor persze adok. de alapban nem is kér. ne azt gondold, hogy üvölt, hogy kér vizet, és nem adok, hanem sosem adtam, és természetes neki, hogy nem kap) leszoktattam a cumiról..

Így gyakorlatilag nem maradt nagyon miért felkelnie. :)

2013. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az enyém még másfél évesen sem alussza át.

Én sem aludtam már a terhesség alatt sem sajna, bár most legalább hamar vissza tudok aludni (általában), amúgy kb. 3-szor ébred még, de gyorsan vissza is alszik, és már nem vagyok fáradt emiatt.

Terhesség alatt én is órákat kakukkoltam éjjel.

2013. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam ezen a leszoktatáson,csak nem igazán merem,mert ha mégis éhes/szomjas,szüksége van rá,én meg nem elégítem ki az igényét..most kezdek már kimerültebb lenni,hogy nem sokat alszik napközben sem,korábban,mikor többet aludt én is ledőltem egy kicsit,még 10-20 perc alvás is sokat segített,de mostanában ezt már nem igazán tudom megtenni sajnos.
2013. máj. 5. 18:46
 10/21 anonim válasza:

1. gyerekem 5 hónapos korában este tápszer pótlásra szorult, onnantól átaludta az éjjelt.

2. gyerek 21 hónaposan aludta át először az éjjelt (14 hóig szopott így egyértelmű hogy azért kelt aztán meg már szokássá vált nála).

3. gyerek 20 hónapos még mindig ébred 2szer...

Mivel 2-3 év van köztük gyakorlatilag 5.5 éve nem aludtam ki magam egyetlen éjszaka se el lehet képzelni....

2013. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!