Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom megnyugtatni?...

Nem tudom megnyugtatni? Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben a kisbabánk többször nyűgösködik (6 hetes múlt), és olyankor felveszem az ölembe, járkálok vele, simogatom, beszélgetek hozzá, de úgy érzem, nem tudom megnyugtatni. Néha még erősebben is sír, miután a kezembe veszem. Ha már feladtam, és nem tudok mit kitalálni, és beleteszem a kis hintájába, ott megnyugszik, sokszor be is alszik. A hinta jobb "anya" mint én??
2013. máj. 5. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez természetes a pici babáknál, mert még fejletlen az idegrendszerük, ezért nagyon érzékenyek még mindenre (front, ingerek, stb.).

Nekünk is volt ilyen időszak az elején, már úgy hívtuk, hogy jön a "6 órási rettenetes" :). Aztán egyszer csak kinőtte.

Olyankor mi is felváltva cipeltük, dajkáltuk, hol sírt, hol abbahagyta, aztán általában a cicin megnyugodott, szóval végül mindig ott kötött ki :).

Kitartás!

2013. máj. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogy jobb mint te! az én kisfiam is nagyon sírós volt és nagyon nehéz volt megnyugtatni és sokszor nem sikerült,nem a te hibád.a "gépi" ringatás nyugtatja meg őt most éppen.de ez nem lesz mindig így ne aggódj.kisfiam most 13 hónapos és már 2 hós korától csak én tudtam megvigasztalni senki más.azóta is így van,pedig ugyanígy volt és én is aggódtam ezen és rosszul esett,de ez nem jelent semmit nyugodj meg
2013. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" felveszem az ölembe, járkálok vele"

"Néha még erősebben is sír, miután a kezembe veszem"


Lehet,hogy pont ez a baj,hogy már a sok le-fel vételtől ide-oda teszegetéstől felpörög nem tud lenyugodni!

Legalábbis nekem mind2 fiam ilyen volt!Sokkal jobb volt ha csak betettem a kiságyba őket,simogattam a kishátukat,dudolásztam vagy halk babazenét kapcsoltam,cumikát adtam tehát nem hagytam magukra őket,segítettem megnyugodni,elaludni nekik de nem kapkodtam fel őket nem ringattam őket,nem járkáltam velük fel-alá a lakásban!


Próbáld ki te is!

2013. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te nyugodt vagy?
2013. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, én nyugodt vagyok, semmi bajom :) és ezeket a tevékenységeket azért soroltam fel, hogy ezeket próbálom, hogy megnyugodjon.
2013. máj. 5. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!