Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az igaz, hogy az üveges...

Az igaz, hogy az üveges bébiételekbe nem kerül bele az aprómagvas gyümölcsök magjai? Gondolok itt a málnás, epres bébiételre.

Figyelt kérdés
Láttam a Hippnek üveges málnás-epres gyümölcsét, amit már a cimke szerint 4 hós kortól ehet a baba.De ezeket az aprómagvas gyümölcsöket csak 1,5 éves kor után szabad adni az ajánlások szerint az apró magok allergizáló hatása miatt.

2013. máj. 5. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Angliába a hozzátáplálást málnával és rizzsel kezdik :) vannak ilyen érdekes dologok :) én sem értem
2013. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a bébiételekből valamilyen eljárással kivonják az allergén dolgokat.
2013. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy a 2.-ik írja!Kivonják belőllük az allergén dolgokat,többek között a magokat is!
2013. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Igen.Nem csak a Hippnek van,én a Dm saját márkás bébiételeiből szoktam neki venni.Az azt hiszem málnás-gránátalmás.Nagyon szereti a kicsi.Azt is 4 hónapos kortól lehet adni.Ezekben tényleg nincsenek magok.Én 5-6 hónapos kora óta adom.
2013. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

A piros gyümölcsöknek nem csak a magja allergizál, úgyhofy a bébiétel-gyártók elmélete már itt megdőlt. A legfőbb, ráadásul alattomos alletgén a színezőanyagban van, ami hőkezeléssel csökkenthető, de nem teljesen. Lehet, hogy a baba nem lesz pöttyös, viszont a későbbiekben okozHAT asztmát, ekcémát (4 éves kor körül), a későbbiekben szénanáthát (kisiskolás kor). Én biztosan nem adnék piros gyümölcsöt tartalmazó bébiételt 1.5 éves kor alatt, továbbá semmit, amit az adott korban nem javasol a hozzázáplálási táblázat.


22 hónapos kislány pulomológus anyukája

2013. máj. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A bébiételek nem tartalmaznak színezőanyagot (mesterségeset)!
2013. máj. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valahogy tényleg kivonják belőlük a magokat és az allergén anyagokat. Én a 7 hónapos fiamnak pont a múlt héten adtam málnás-epres bébi ételt, imádta, és semmi baja nem lett.
2013. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os, a gyümölcs természetes színezőanyaga a fő allergén (gyk: az, amitől piros). A mesterségesen kikísérletezett fehér színű földieper NEM allergizál, pedig van magja. Az 5-ös válaszoló voltam. Köszönöm a lepontozást, tudom ajánlani az orvosi egyetemet, ahol ezt megtanítják.
2013. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Én pedig az agráregyetemet, ahol a növénytant tanítják. Azért mert van két betű a neved előtt nem kellene bunkónak is lenned, de ez úgy látszik ezzel a két betűvel jár.
2013. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a pulmonológia-immunológia-allergológia és a növénytermesztés közötti párhuzam... Elnézést, nem szerettem volna bunkó lenni, szerintem nem is voltam az, csak kicsit frusztráló, hogy amit pusztán jóindulatból leírok, lepontoznak (pedig a gyereknek akarok jót... meg közvetva a szülönyek is, nyilván), de ha mindezt fehér köpenyben a rendelőben mondanám el az asztal mögött ülve, akkor elhinnék. Csak próbálom komolyan venni, amit megfogadtam a Hippokratészi esküben: Az életmódra vonatkozó szabályokat a betegek hasznára kamatoztatom majd erõm és belátásom szerint, megóvva õket a bajtól és kártevéstõl.
2013. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!