Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 éves vagyok és babát...

20 éves vagyok és babát szeretnék! Ki fogok csúszni az időből?

Figyelt kérdés
Nagyon sok baba született az utóbbi pár évben Pesten, mindig látom őket ahogy engem néznek az óriási szemeikkel a babakocsikban, annyira édesek, én is szeretnék! Persze nem most azonnal. Még sose volt barátom, és attól félek, ha most nem kezdek el férj után nézni, sose lesz családom, kisbabám:( Nem akarok én is 35-40 évesen észbe kapni, hogy hoppá, kicsúszok az időből. Mindenképpen 30 alatt szeretném szülni az 1.-t, de annyira aggódom, hogy kicsúszok az időből:( Valami kis megnyugtatás jól esne:) Esetlen anyukáktól is:)
2013. máj. 5. 23:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Gondolj vissza az utóbbi tíz évedre. Azért nem telt el az olyan gyorsan! A következő tíz sem fog! :) Manapság már nem töltenek együtt 5-10 éveket a párok gyermekvállalás előtt, inkább minél hamarabb belevágnak. De ennek persze vannak hátrányai is. Annyira nagyon nagyon ráérsz még! Őszinte leszek, én húsz évesen szültem. Rettenetesen megbántam. Nem a babát, hisz imádom a gyermekemet. De azt, hogy ilyen fiatalon szültem, azt nagyon! Annyi mindent megéltem előtte, hogy azt hittem kiéltem magam. Csak a baba születése után jöttem rá, hogy mennyire nem így van. Amikor tudod, hogy a barátaid épp buliznak, kikapcsolódnak, te meg ott állsz a szoba közepén a gyerekkel éjszaka, nem aludtál egy héten 10 óránál többet, hulla fáradt vagy, a gyerek bekakilt, le van hányva a ruhád, büdös vagy mert fürödni sincs időd, a párod nem segít, mert rosszul ismerted meg, és a gyerek csak bőg, ordít, sikítozik, na akkor eszedbe jut, hogy mennyire jó lenne, ha csak egy KICSIT vártál volna még. Vagy amikor aggódsz érte, mert épp beteg, lázas, köhög, és rájössz, hogy ez életed leg szívszorítóbb érzése, és ez örökké tart. Nincs több nap, óra, perc amit önfeledten élhetsz meg, mert mindig ott lesz a kicsi a fejedben. Anya leszel, és ez ellen nem tehetsz semmit! Már nem azt látod a vásárlásban, hogy milyen jó kis bolt ez, hanem hogy a franc egye meg, nem férek be babakocsival. Nem az jut eszedbe az úthibákról, hogy mekkorákat lehet rajtuk ugratni bicóval, hanem hogy alig bírod rajta áttolni a babakocsit. Megjön a fizetésed. Nem arra gondolsz, hogy mit fogsz belőle venni magadnak, hanem hogy ki tudd húzni hóvégéig és legyen mit ennie a gyerekednek. Nem az jut eszedbe a szórakozóhelyekről, hogy de jó lenne egyet bulizni, hanem hogy milyen veszélyekkel jár. Nem mész át többé a piroson, nem csókolózol önfeledten a parkban, nem iszod le magad amennyire akarod, nem nyaralsz kettesben a pároddal, nem szexelsz hangosan... Nem öltözöl úgy, mint régen, mert a terhesség alatt felszedtél húsz kilót. Nem szívesen mutatkozol a párod előtt, mert a melled lóg, a segged löttyedt, és tele vagy terhességi csíkokkal. Nem veszel fel többé bikinit, vagy egyáltalán nem is mész strandra. És ezek mind csak apróságok. Az árnyoldala a dolognak, amiről senki nem beszél. Persze, megéri, egy gyermek mindenért kárpótol, de ha túl korán belevágsz talán azt fogod érezni, hogy bárcsak hallgattam volna arra a hülyére a gyakorin. Nekem az jár a fejemben, bárcsak ezt mind elmondta volna valaki!
2013. máj. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%

kedves első! nagyon szép az írásod, marha jól összefoglaltad a lényeget. köszönöm!

szíves engedelmeddel az összes kis kezdő huszonéves libának bemásolom majd, ha elkezdi nyomatni a fiatal anyuka akarok lenni szöveget. hogy talán előbb gondolkodjon.


25 vagyok, 30 előtt eszemben nem lesz szülni, mert még most is úgy érzem, h nincs szombat buli nélkül. ha az ellenkezőjét kezdem majd érezni egyszer, onnantól nem fogok filózni a gyerekvállaláson. addig nem esek teherbe csak úgy poénból.


20 évesen még ne temesd magad. ha még 25 felett sincs normális, felelős párod, akkor megkezdheted az aggódást, de akkor sem kell pánikba esni.

2013. máj. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%

Azért ez kicsit erős volt kedves utolsó! Én 26 éves vagyok, van egy fél éves lányom és egyáltalán nem érzem magam "huszonéves libának"! Igen, amit az első írt abban van igazság és 20 évesen tényleg nem vagy elkésve, DE! Nem mindenki vágyik már arra 26 èvesen, hogy minden hétvégén merevrészegre igya magát! És sajnálom, hogy az első válaszoló nem a megfelelő partnerrel vállalt gyereket, DE! Az én Párom így striákkal, lógó hassal/mellel is gyönyörűnek lát (igaz nem maradt rajtam 20 kg plusz) és a kezdetektől szívesen foglalkozik a lányunkkal, akár éjjel is, pedig ugye hajnalban dolgozni jár! Mióta itt a jóidő még a hangos szex is megadatott, kislányunk kint szuszukál a kertben, mi pedig bent azt csinálunk, amit szeretnénk!:-)

Tényleg kár ezen aggódnod még, bár nekem is volt egy ilyen korszakom kb. 20-21 évesen, de aztán el is múlott egy időre! Lányunk szerencsecsomag, nem volt még tervben, 9 hónapja voltunk együtt, amikor fogant, de nem érzem ezt hátránynak és remélem nem is fogom soha. A Párom mondjuk már 34 éves, tehát felnőtt férfi,akinek már benőtt a feje lágya!(Már amennyire) :-) Mindketten dogoztunk már így én GYED-et kapok, minimum ezt várd meg kedves kérdező, ha majd odáig eljutsz valakivel, mert kiszolgáltatottnak lenni nagyon rossz, még akkor is, ha maximálisan megbízol valakiben.

Addig is élvezd a fiatalságot, barátkozz, szórakozz és hidd el a szerelem is meg fog találni!

Üdv, egy 6,5 hós lányka anyuja

2013. máj. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
45%

Annyit mèg hozzátennék, hogy a Párom előtt volt egy 3,5 éves kapcsolatom, tehát kb annyi idős voltam, mint Te most mikor összejöttünk. Össze is költöztünk már, azt hittem Ő lesz az igazi, de rájöttünk, hogy nem egymásnak vagyunk rendelve. A szakítás után 3 hónappal összejöttünk az "Emberemmel" és szinte napra pontosan egy évvel utána megfogant a lányunk! Mi ez ha nem a sors?

Utolsó voltam.

2013. máj. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
20 évesen szorakoz inkább minimum 5-6 évet várj a gyerekel én 26 évesen szültem az első gyerekem pont jó kor még .
2013. máj. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
20 évesen szorakoz inkább minimum 5-6 évet várj a gyerekel én 26 évesen szültem az első gyerekem pont jó kor még .nekem jobb volt 30 alatt szülni a 2 fiamatt .
2013. máj. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
2 válaszolonak üzenem nem vagyok hülye liba ,én szivesebben szültem 30 éves korom elött én ugy éreztem jobbnak .
2013. máj. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Szia! Még annyira ráérsz tényleg. Már nem kell gyerekvállalás előtt hosszú évekig udvarolgatni meg várni. Ha megtalálod akivel szívesen vállalsz babát bármikor belevághatsz. Én is azt mondom, hogy még élj, tanulj és főleg legyen munkád is mielőtt családot alapítasz mert hiába szereted nagyon a babádat el is kell tartani. Egy gyerek nagyon nagy áldás és öröm de nagyon sok lemondás és nyűg is bárki bármit mond. IMÁDOM a kisfiamat de van amikor bármit megadnék 10 perc csendért, hogy legalább annyit aludhassak. Azért leszólni sem kell azokat akik korán vállalnak babát. Van egy barátnőm aki 19!! évesen szült mert minden vágya volt egy baba és sokkal türelmesebb gondoskodóbb figyelmesebb anya mint amit egy-két 30 fölötti nőtől látok. Persze nem ez a követendő példa de lehet még valaki érett egy gyerekhez fiatal kora ellenére mint ahogy idősebb nő is lehet éretlen hozzá ha egyszer nem akar gyereket.
2013. máj. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Kicsúszni biztos nem fogsz!


Egy pillanat alatt is megtalálhatod a nagy ő-t akivel leélnéd az életed és akinek szívesen szülnél gyereket!


Én is azt hittem, hogy soha nem leszek feleség és anya. 25 voltam mikor összejöttem párommal. 10 hónappal később eljegyzés volt, rá egy hétre kiderült hogy úton van szerelmünk gyümölcse. Fél évvel később már házasok voltunk, rá 3 hónappal meg is érkezett a kis szerelmünk. Most 27 vagyok és a 2. babámat várom!


Nyugi! 20 évesen még ne gondolj arra, hogy bármiről lemaradsz!

Élj, tanulj, szórakozz és megfogod találni életed pasiját! :D

2013. máj. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%

Én sem javaslom ilyen korán! Egyáltalán nem vagy elkésve. Élvezd ki az elkövetkező 5-10 évet!

Én 33 éves voltam, amikor született a kisfiam. Most 5 hónapos és még mindig sokszor visszasírom a "régi" életem, amikor szabad voltam. A baba óriási kötöttség, nincs ennél nagyobb. Hirtelen nem egyedül vagy, hanem egy ember tőled függ, muszáj vele lenned. Nem tudsz nélküle szinte semmit csinálni. Vége a mérhetetlen nagy szabadságnak.

Én sok mindent megéltem, utaztam karriert csináltam kétszer voltam férjnél...stb. Áldom az eget, hogy nem 20on évesen szültem, pedig majdnem az első férjemmel is vállaltunk babát. Bőven ráérsz még! Nem olyan rózsaszín dolog ez a baba dolog. Természetesen nem bánom, sőt nagyon vágytam rá és nem csinálnám másképp, de iszonyatosan kemény meló a gyereknevelés. Nem huszonéveseknek való :).

2013. máj. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!