Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nem kell annyira...

Mikortól nem kell annyira odafigyelni a kézmosásra, ha valaki hozzányúl a babához?

Figyelt kérdés
Mindig mondják,hogy az elején nagyon oda kell figyelni.De mi számít az elejének?Hány hét ill hónap?
2013. máj. 6. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom most 4 hónapos,de én még mindig figyelek arra,(és a látogatók,barátok,rokonok is),hogy mielőtt megfogják kezet mossanak.
2013. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor a baba már a földön jön-megy, akkor már mindegy szerintem.

Bár én legutóbb a harmadik gyerekemmel már nem voltam nagyon szívbajos. :o)


Mondjuk a kézmosás szerintem alap, ha megérkezem valahová, még akkor is, ha nincs gyerek a háznál, de lehet, hogy ez csak az én nyavalyám... :D

2013. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha bból indulunk ki, hogy otthon mindenki egészséges, akkor is 3-4 hónapig. De ha azt nézzük, hogy vendég jön, akkor alap,hogy kezet mos, nem?

Alaphigiénia, utazás után, evés előtt, ételkészítés után (főleg ha nyers hússal érintkezik az ember), mosdó hadználat után (és én pl előtte is), gyermek tisztába tétele előtt és után, etetés előtt stb kezet kell mosni. Másfelől, igazából nem kell már egy újszülöttnél sem fél óránként kezet mosni, ahogy írtam, hangsúlyozva, ha senki nem beteg a családban. Amúgy is az lenne a normális, hogy az ember viszonylag gyakra mos kezet.

2013. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb addig szerintem is, míg elkezd kúszni-mászni. Anyósom soha nem mosta meg a kezét, mikor jött hozzánk, mindig külön kellett szólni neki, persze egyfolytában a kezét tapogatta:(
2013. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes amit a 3-as ír, 5 hónapos múlt a lányom, de sosem mostam kezet etetés, vagy pelenkacsere előtt, se utána.

Mondjuk én nem vagyok szívbajos paramami és így is egészséges a lányom.


Ha valaki jön látogatóba persze kezet mos, de van, hogy mi megyünk látogatóba nagyihoz, dédiékhez, akkor nem küldöm el őket kezet mosni, simán megfogják az unokájuk.

Míg kicsi, 1-2-3 hónapos volt, én is nagyon féltettem, de most már amúgy is mindent a szájába vesz, valamint az se jó, ha túlzottan sterilen tartanám.

2013. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig. Én nem vagyok tisztaságmániás, de ha hazajövök valahonnan (bevásárlás, szórakozás, orvos, stb.) akkor az a minimum, hogy kezet mosok először. Így, ha jön valaki látogatóba, megkérem, hogy mosson kezet. Másik szabály, ami tudom, hogy nem túl illendő, de megkérem, hogy vegyék le a cipőt. Ez a kettő nagyon fontos.
2013. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. én sem vagyok szívbajos paramami, a gyerekeim 10 hónaposan homokot is ettek, mindent megkóstolnak... Amíg csak szoptattam én sem mostam mindig kezet, de amikor már kanállal adtam, vagy épp tördeltem a falatokat, akkor igenis meg kell mosni (szerintem). Pelus csere előtt szintén, mert hát bármilyen apró baci lehet az ember kezén, ami főleg lány babáknál akár veszélyes is lehet. Nem vayok tisztaságmániás, nem fertőtlenítek mindent, nem antibakteriális szappant használok, de sztem alap dolgok ezek. Ahogy felnőtt nőnek pl tampon csere előtt is kell(ene) kezet mosni...
2013. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is alap a kézmosás,ha hazaérünk,peluscsere után evés előtt után.Most 3 hetes a kislányom,de már van egy 2 és fél éves kisfiam uh már végigmentünk ezen egyszer,csak én hajlamos vagyok eltúlozni a kézmosást és csak kíváncsi voltam,hogy mennyire túlzom el.Szerencsére nem nagyon ezek szerint.Köszönöm a válaszokat
2013. máj. 6. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!