Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokás adni pénzt védőnőnek?

Szokás adni pénzt védőnőnek?

Figyelt kérdés

Most költöztünk be albérletbe, és szúró próba szerűen kijött a védőnő.

Meglepődtem, azt se tudjam hogy mivel kínáljam meg hirtelenjében.

Szoktak alkalomkor adni védőnőnek pénzt?????mondjuk egy kávét, űdítőt??vagy elvárja????

Szokás adni, ha igen mennyi pénzt????Borítékba??? Első anyuka vagyok.....kicsit tapasztalatlan...

Ti mennyit adtok neki alkalomkor? Havi 1xer.


2013. máj. 6. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én soha nem adtam neki pénzt,akkor se ha én mentem hozzá és akkor sem ha ő jött. Amikor jött hozzánk,főztem teát mindent kikészítettem az asztalra de nem fogadott el semmit sem soha. Se kávét se teát,se süteményt. Szerintem nem várják el.
2013. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nahát, én nem adtam neki. Lehet, azért tojt a fejünkre..
2013. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell, persze illik megkérdezni hogy kér e valamit inni, főleg majd a nyári melegbe de pénzt nem szokás adni. A legeslegvégén talán egy bonbon köszöntet kép
2013. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

100%, hogy pénzt nem adnék..miért is?:)

nálam alap, hogy aki átjön, bejön, beugrik stb. azt megkínálom, tök normális, víz, kávé, nem nagy összeg és van is otthon. ennyi:)

2013. máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én soha nem adtam neki pénzt.Üdítővel szoktam megkínálni vagy kávéval,de pénz sose.Meg se fordult még a fejembe,hogy adjak neki.
2013. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm még egy csésze kávét, vagy teát sem fogad el soha.
2013. máj. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én se adtam neki soha. Amúgy sem vagyok megelégedve a munkájával, ráadásul többet keres nálam, így nem adok neki. Vízzel, kávéval, üdítővel, teával kínáltam, teasüteménnyel is (ha volt itthon). Nem fogadta el egyszer sem. Nem erőszak a disznótor, de pénzt ne várjon tőlem.
2013. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amikor én jártam hozzá adtam 3000 forintot. Amikor először kijött csak 2000 volt vagy 10-es, 2-t kapott, amire felhIvta a sógornőmet, hogy hogyan állunk anyagilag, mert csak ennyit kapott, ne ezek után még kávéval sem kInálnám meg.
2013. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon kedves védőnőm van,amikor jön megkínálom üdítővel,de pénz soha eszembe sem jutott. Mikor kijöttünk a kórházból szoptatási gondjaim voltak,azonnal jött próbált segíteni,másfél órát itt volt.Névnapja másnapján mentünk státuszra,akkor vettem egy orchideát és átadtam,egyben megköszönve az eddigi segítségét. Nagyon meglepődött,látszott rajta,hogy ez nem mindennapos számára. Azóta is van,hogy csak felhív hó közben,érdeklődik minden rendben van-e.
2013. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem adtam soha, sőt örülnék, ha nem jönne, semmi bajom vele, csak fölöslegesnek tartom. Kávéval, vízzel megkínálom, max. 2-szer vizet fogadott el, mást soha.

Ja, talán egyszer vettem neki csokit, azt hiszem karácsonyra.

2013. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!